За модният форумски изказ...

  • 5 776
  • 147
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 677
Къде е тва"ма",що не давате примери и линкове бе?

# 76
  • Мнения: 6 155
Къде е тва"ма",що не давате примери и линкове бе?

Защото ще има обидени  Wink

# 77
  • Мнения: 15 619
Аз няма да се обидя.
Ако намериш, пляскай тука за пример. Wink

# 78
  • Мнения: 920
Къде е тва"ма",що не давате примери и линкове бе?

Извинете, ша ви замола, ама пред бе се слага запетая.

# 79
  • София
  • Мнения: 3 421
Къде е тва"ма",що не давате примери и линкове бе?

Надникни в Татковци - там "бъка" от  "ма" и от "бе".

  Не ми харесва, но не се и дразня кой знае колко(просто ги прескачам подобни мнения).
 Аз лично не мога да се пречупя и да започна да пиша в такъв стил, а и не искам.

 

# 80
  • Мнения: 4 473
Темата започна да попрелива от цитати, затова ще спестя поне един. Относно мнението, че тук (в Клюкарника) е място, където да разпуснеш, освен че можеш да четеш избирателно, бих искала да попитам - упражнението `разпускане` задължава ли несериозен и лишен от всякакво възпитание изказ? Едното игнорира другото, според вас, ако правилно съм ви разбрала? И как точно да чета избирателно - та нали първо трябва да прочета даден постинг, за да знам какво съдържа и респективно харесва ли ми или не! Пък знам ли, аз като пиша предимно в Клюкарника, може и да не заслужавам да ми се говори на правилен български език. Простете, ама това е повърхностно мислене за мен.

# 81
  • София
  • Мнения: 4 423
Много отдавна клюкарника не е това, което беше, поне за мен....
Всеки ден го отварям по навик, защото много ми липсва, но определено има една или две теми, които прочитам и затварям страницата.
По - старите потребители ще разберат за какво говоря. Confused

# 82
  • Мнения: 677
Татковци?!Ми ква ви е работата там,бе?

# 83
  • Мнения: 13 828
Според мен зависи от количеството Wink Ако въпросните обръщения, диалектни думи, нарочни правописни грешки и емотикони се използват с мярка и за придаване на "цвят" на написаното, защо не! На мен например при общуването тук ми липсва интонацията и изражението на събеседника, което с всички горни "грехове" се компенсира до известна степен.  Разбира се, ако непрекъснато се пише по този начин или целите постове са издържани в някакъв измислен, изкелифренчен и лигав език, е много неприятно и доста уморително за четене. За съжаление има някои теми (и не само в Клюкарника), които се списват само и единствено по този начин!

# 84
  • Мнения: 25 876
Не, не ме дразни новият форумски израз. По-скоро ме дразни старият - с мъжОто и нечленуваното детенце, редовното бъркане на пълен и кратък член. И й като форма на мн. число.
Всеки има право да говори както си иска, също и да е неграмотен колкото си иска. Друг е въпросът дали ще бъде четен от останалите и как ще го възприемат чрез писанията му.
Това е живият език - с плюсовете и минусите си.
Не си падам особено по стерилността -  нито в обстановката, нито в човека, нито в речта му.
Нито пък по претенциите за съвършенство!

# 85
  • Мнения: 6 155
Татковци?!Ми ква ви е работата там,бе?

Тони и в Красива мама има Laughing
И там ли нямаме работа? Mr. Green


Luna,  Mr. Green
Айде, шъ ги устая ощи идин ден, да им съ наслаждааати

# 86
  • Мнения: 560
Еййй,казват хората,че утрото е по-мъдро от вечерта,ама кой ли да слуша!!!
Много мислих по проблема и ето какво измъдрих.
Та проблемът тук е не кой използва изрази "ма" и "бе" като обръщения,а защо изобщо трябва да се стига до теми,изправящи някого до стената и каращи го да се чувства простак или в по-мекия случай като виновно малко дете.
Пресния случай са постовете на Свраката.И аз винаги съм се чудила защо пише така странно,но това си имало по-просто и от мен обяснения,но защо да се стига до него.Така решила жената-така си пише.Когато не съм могла да разчета какво е написала,не съм чела.

До скоро тук имаше една чудесно-отвратителна тема за това кой от какво се дразни във форума.Оказа се,че 99% от потребителите на форума се дразнят от нещо.Нормално-всякакви хора-всякакви вкусове.Никой не пропусна да си излее душицата.Но май не ни е стигнало.
Сигурно ни дошло време всеки да пусне конкретна тема за личните си дразнения.
Какво ли ще се получи с форума тогава?И сега търсачката не работи,и сега форумът ни изхвърля пронякога през 5 минути,и сега често ни се изписва "да опитаме след малко,че сме стресирали сървъра".

Някъде по първите страници ми се обясни,че тук е форум на майките,а не на автомонтьорите,какъвто е форума на Пежо."Автомонтьорите" в пежо всъщност са адвокати,счетоводители,компютърни инженери /сигурно дори на някои от вашите мъжете влизат там/ и никога,ама НИКОГА няма да ги видите да пишат кой от какво се дразни.И там има подфоруми "Глупости" и "Извън темата",където освен да се забавляваме,нищо друго не правим.

И тук хората искат да се забавляват.Ако за някои "забавление" означава да ползват обръщения "ма" към хора,които познават и го приемат като шега и не се обиждат,да говорят с диалект,да наричат мъжете си "мъжо",какво лошо има в това.
Не е ли по-важно да споделим това,което знае и да попитаме за това,което не знаем там където трябва,и там,където може да се забавляваме,а не да се дразним.

Някой по-горе попита коя съм,каква съм и едва ли не защо се обажам като съм "световно неизвестна".
Приятно ми е Катя.Дали съм нова или стара тук-кой му пука.Форумът е отворен за всички.
По-важното е,че съм такава,каквато съм в живота.Не се крия от никого,сложила съм си снимка,написала съм си името,в живота псувам и тук се изпускам,в живота използвам "ма" и "бе" понякога и тук съм го направила 2-3 пъти,и в живота наричам гаджето ми "мъжо" и тук ще го наричам така,и в живота съкращавам "като" на "кат`" и тук ще го правя,и в живота наричам секса секс и тук няма да го нарека бебеправене,щот` такъв глагол НЕМА хихихи.

Абе ейййй,мноо сте готини и много ви се кефя на всичките Hug Hug Hug

# 87
  • Мнения: 15 619
Хайде, сега всички са доволни, Биби. Wink /И аз, щото ме цитираха. Mr. Green/
Модният форумски изказ дали дразни някого, според мен не е от съществена важност.
По-дразнещо за мен е, че допускаме да ни дразнят. аз тебе, ти мене, и т.н.
Не виждам никакъв смисъл.
Понякога от лустросани опаковки ми доскучава. Wink

# 88
  • Мнения: 3 091
Не знаех, че е модно да се ма-мосва и да се пише неразбираемо...

Аз не съм се обръщала дори и на майтап с ма към никоя от вас.  newsm78 Май и никоя не ми е казвала ма. може да не съм обърнала внимание.

Понякога ме хваща лигоч, но ме влече към диалектите от югозападна България..., за което моля да ми простите!
 Flutter

# 89
  • Мнения: 677
Тони и в Красива мама има Laughing
И там ли нямаме работа? Mr. Green
Странно,там не съм забелязал..А знаете,че взимам отношение  Mr. Green
Я да ми прати някой линк на лични и аз ше го пльосна тва,честото използване на ма и бе ..
Чакам!

Общи условия

Активация на акаунт