Юлски Бебета 2023 - Тема 2

  • 16 753
  • 715
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 902
Ехо, как сте? Аз напоследък съм в такъв джаз, че чета между редовете…

По този повод, някой може ли да пусне следващата тема? Не мисля, че ще сколасам.

Каката е болна в нас, малкото извади два зъба(странични резци!) и продължава да е доста крив с яденето. Поне почна да хапва пюрета. Много исках да го захраня на 6+, обаче той не трае, дърпа чинии, лъжици, реве на мляко. Хранила съм го с лъжичка… и на 5+ се прежалих, сварих тиква… три дни не искаше да близне. Ама аз с лъжица давам. И на четвъртия вече си мислих да се откажа, викам си идиот съм, ама имах сварено. И давам, лъжицата две хапки и бойкот. Аз се връщам 5 години назад и преживявам личен провал как две деца не мога да нахраня… той дърпа чашката.. давам му.. пие пюрето. И като се отвори, вече имаме тиква и картоф, утре пащърнак. Ама не вярвах, че с пиене от чашка става(то гъсто го правя), ама на.
 
И аз купувам био фермерски плодове и зеленчуци. От бабата на пътя не взимам. Така домашни само, ако съм сигурна как са гледани - тоест от свекър ми. И до там..

И така, готвим 5 рожден ден на каката, молим се малкото да не хване вируса, че е ужасен. 3 ден е с 39-40 каката от само сопол, бяхме на лекар. Ама се надявам утре да започне да отминава, че и не спим.

И синът ми денем цедя и давам. Със спектрата се преродих, 4пъти на ден по 12мин. И после имаме между 1 и 3 кърмения нощем, според зависи ял ли е през деня или не. Поне след захранването още не му е ставало мн зле на корема, малко задържа ако след картофа, ама туй то.

По повод на проходилките, аз съм за тези, на които детето само трябва са се изправи и евентуално да бута. С дъщеря ми ме спасяваше навън. Тя се изправи на 7м на два крака, ама от бързане и липса на акъл не се пускаше. Обаче правеше едни тантруми, ако не я свалим да ходи за ръка. Та ни бяха подарили за бутане и съм ѝ я сваляла 2-3 пъти навън, да не ми е на ръцете. Иначе тези, в които се слага детето - твърдо против изкуственото изправяне.

Пропуснах са кажа, че малкото се напъва да сяда и се влачи назад вече, скоро очаквам да се изправи и са лази… ама иска да хване кучето …

За заспиването си взех курсовете на мамо, спи ми се на черен петък. Две седмици нагласям режим, не успях са изгледам тези за самостоятелно заспиване. Ще стигна и до там.. ама с каката в нас и това неядене ми е трудно да подсигуря тихи и спокойни игри. Но поне овладяхме нощния сън; заспива за 2-5мин Макс на всеки сън и от кратка, дълга, кратка дрямка успяхме да направим две дълги и една много кратка преди вечерния сън и за сега е супер успешно. Ама този младеж съдейства като цяло. Не е като голямото, 3ти ден с 39-40 ей Богу не е легнала, не е седнала. Не яде, не спи, не пие вода и търчи, скача и крещи… съсипва ме.

Иначе за феновете на elf on the shelf, и у нас дойде едно джудже Щурчо. НЯМА ТАКАВА РАДОСТ! Утре ще я кара да пие чай 😅

# 706
  • Мнения: 388
Аз с първото ползвах проходилка на около 8 месеца. Не съм видяла странични ефекти, иначе и аз бях изчела всичко възможно, но така или иначе ни я подариха и реших да пробвам. Ако на детето му допада, си е малко свободийка за мама. Не е вървял на пръсти никога, нито крачетата да са се кривили. Бънджито го отказа след първия опит, не беше неговото.

# 707
  • Мнения: 4 842
Аз не смятам да използвам проходилка. Не виждам смисъл от нея. А и сигурно ще ни унищожи первазите и касите на вратите, ако се блъска. Мерси съм Grinning

# 708
  • Мнения: 413
Ние купихме на малкия уокър за Коледа и смятам само него да използваме за стимулиране на прохождането.
Момичета, тези от вас коити имате ерго раници, бебета обичат ли да са в тях? Ние преди няколко месеца купихме Ергобейби Адапт като от скоро започнах да ги слагам,но направо ме е страх да изляза. Бебето ми става неспокойно,започва да се пъне да мрънка и просто иска да го "освободя" от раницата. А такъв мерак имам за бебеносене, минах и консултация за правилното му поставяне, та не е причина за това, че не иска.

# 709
  • Мнения: 214
На прегледа при реномиран ортопед, той ни каза, че проходилките и бънджитата са 'улеснение за майката и забавни за децата'. Според него ако няма противопоказания за ползването им не са опасни (наднормено тегло, дисплазия и тн.).
Аз обаче също не съм фен на изкуственото изправяне и искам да си дойдат от детето тези неща. Естествено и нашата свекърва държеше на проходилка за Коледа, но се съгласи и на Уокър.
Пишейки това се сещам, че ортопеда каза, че държането на бебето под мишници изправено също е изкуствено изправяне.

Нашият си стои в раницата ама не е като преди да може да изкара 2-3 часа. Сега дремва за 20мин и през останалото време се оглежда, но издържа до към час и нещо. После се започва едно ритане и въртене. Казаха ни, че можем да го слагаме с лице навън вече, но не съм пробвала.

# 710
  • Мнения: 4 842
Нашата пък много обича в раницата. Обича като цяло някой да я носи, а тя да гледа отвисоко. Като се измори дремва и после пак гледа.
Миналата неделя бяхме на коледен базар и й беше изключително интересно - цветове, светлини, шум, миризми. Направо очите щяха да й изскочат от интерес Heart Eyes

От днес минаваме вече на седалката за количката. Ще пътуваме за дълго и скоро кошът за новородено няма да е удачен. Искаше ми се да изчакам, докато може да сяда вече, но няма как Cry

# 711
  • Мнения: 1 424
Малкото само като ме види с раницата и както реве се ухилва.  Много му харесва. И каката беше и все още е голям фен. Даже в момента вече си ползвам Lenny Upgrade за малкото и тя като ме види с раницата и тича и иска и тя горе. 🤣 Добре,че има достатъчно раници вкъщи та има как и аз да я сложа на гръб и малкото отпред или пък баща им да я носи.

# 712
  • Мнения: 760
ddd29, имах проблем със слинга. Както обичаше да го нося, така изведнъж отказа. Оказа се че го боли коремчето. Виж дали му е удобно на детето, да не му е горещо.

Бяхме в болница за малко заради кръвта в памперса. Алергия ама не се знае към какво и толкова кръв е загубил че има анемия.
И решението на лекарите е да мине на хидролизирано АМ. Изключително кърмено бебе да го мина на това отвратителното на вкус, не са познали. Опитах, но 8 часа нон стоп рев не е ок. Такава травма ще му докарам, че накрая няма и да иска да суче от гърда.

Справих се вече няма кръв, на много строга диета съм. Но толкова страх брах че си правя експерименти с детето. В момента като зареве и все едно PTSD имам.

Набързо се наложи да се образовам за това какво преминава в кърмата и за колко време. Всичко и бързо е отговора Cry

Сега и захранването ще е тегаво, голям филм.

Но поне успях да намеря друг педиатър, че предишната е скандална. Тя твърдеше че е нормално да има кръв в памперса и ме обвини че чета много западна литература. Благодарение на моето четене детето го стабилизирах. Аман от лекари.

# 713
  • Мнения: 67
Имаме проблем относно захранването. На 5м реална възраст и на 4 коригирана. Педиатърката ми каза да започвам захранването. Правя домашни пюрета но реве плюе и не иска. Пробвах да ги разбивам с АМ пробвах и с водата където са врели зеленчуците и не иска. Може ли съвет. Да спра ли за няколко дена и да пробвам пак?

# 714
  • Мнения: 1 424
Много е рано според мен. Имам някакъв спомен, че по коригирана възраст трябва да се брои за захранването (попадна ми статия във връзка с бебеносене на недоносено бебе, обаче не  знам дали ще я намеря). Аз бих изчакала още преди да започна. Има и риск да се създаде негативна асоциация с храненето и после куп главоболия.

Странична бележка: абе тия педиатри и лекари изобщо кога за последно са си ъпдейтвали знанията? Направо се хващам за главата...

Ние зациклихме. Не знам какво му става обаче вече започва тотален отказ от сукане.  А пък АМ го плюе като му го дам. И само се въртя в кръг защото и постоянно и двамата искат внимание и на ръце и дори да цедя не мога. Реве ми се. Ама реве ми се и изненада - от тези емоции пак започва астмата да се обажда и .... реве ми се, ама ако ревна астмата ще тръгне с пълна сила.

# 715

Общи условия

Активация на акаунт