Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 45

  • 35 277
  • 803
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 159
Кое ви е неприятно на Вас? Споделям че има термо мостове и съм ги показал. Ако не сте съгласна може да напишете, защо не е така. Какво му пречи на фундамента да е на фуга, това поне е по вашата специалност?

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 2 932
jele ,няколко пъти призовавам ,когато нещо се апострофира да се докаже защо е така .Помолих за детайл на фуга .Не от Интернет,а от реална сграда в БГ по заданието -топла връзка с гараж с отделна основа  на фуга .Винаги ,когато съм твърдяла нещо е било подкрепено с доказателство -цифри ,схема .Покажете на бг мамите как трябва да се направи .
Термомостове има ,освен тук има и два "точкови" на верандата .Дискутирали сме ги с архитекта и ми е обяснено защо ги има .
Навсякъде по основата има термомостове при всички къщи,защото основите се изолират само по външния контур в дълбочина. Затова първи ред на зидарията ,при нас , е   с Итонг ,за да минимизира термомостовете .Те не могат да изчезнат ,могат само да се намалят .

Показвам .

# 722
  • Sofiа
  • Мнения: 3 247
Момичета, заключвам, че Желе-то ще си пише диоломната работа по вашите разяснения

# 723
  • Мнения: 284
Момичета,някоя да е имала нещо с община Родопи ( Пловдив) ? Чакаме акт 16 вече 3 месеца. Това нормално ли е ?

# 724
  • Мнения: 159
Явно тук всички са много докачливи и не търпят чуждо мнение. Ето как можехте да избегнете и двата термо моста.
Ако конструкцията все пак не търпи отделяне на дилатационна фуга, мястото на изолацията е от външната (студена) част на фундамента, а не така както е посредата. Живи и здрави бъдете, аз не смятам да споря с никой, още повече че използвате неоснователни лични нападки.

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 2 932
Не искам да прозвучи грубо ,няма личностна нападка , но се надявам конструкторът с който работиш да си разбира от работата и да не допуска подобни волни чертежи .Много лесно се отрязаха по едни 25 см от всяка основа .  Flushed   За да изглеждаше поне малко достоверно ,можеше  да увеличиш с тези 25 см ивичните основи от всяка страна .Все пак ,чакам реален такъв разрез ,а не поправен мой чертеж .Ако практикуваш ,сигурно ще покажеш някой личен , на такъв детайл .
  Доколкото разбрах ,правилният вариант ,ако не пипаме основите ,  е така .Денят ми започна с широка усмивка .

Joy  Joy  Joy






popovausmivka , не съм в община Родопи ,а в  съседна .Не ,не е нормално .Има си законов срок за издаване на УВЕ и той е доста по-кратък .Месец ми се върти в главата .

Последна редакция: ср, 14 фев 2024, 07:36 от nelina_london

# 726
  • Мнения: 159
Вие не знаете какво е конструктивна фуга очевидно и трябваше да ви я рисувам, а ми правите забележки за фундамента. Попитайте госпожата конструктор дали може да се проектира и изпълни по този начин. Тази измислица която сте направили с фибрана, излишно е усложнила и оскъпила фундамента. Тук има бетон за 5 етажна кооперация. Вие естествено няма откъде да го знаете, защото предполагам единствения опит и проект с който сте се сблъсквали е вашата лична къща. Не приемате чужди мнения, ОК няма проблем.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 2 932
jele,наистина приключвам комуникация ,защото няма нищо градивно отсреща А, дали съм виждала само моя проект  и колко е бетона в него ,ще ви отговоря с    Joy  .

# 728
  • Мнения: 1 746
Nelina, принципно е прав, ти най-добре знаеш. Нали сте го обсъдили с архитекта? Не се обиждай.

Изказът на jele e рязък, съгласна съм. Но нека никой не го приема лично. Аз съм с впечатлението, че архитектите много не ги мислят тези неща.

Иначе за фугата - колежка мислеше да прави дострояване на вече съществуваща сграда. Щом е възможно да се направи с половината къща, не виждам какъв е проблемът да се направи за гараж. Тя се отказа по друга причина - различните стандарти за височина на етажа и разликата в плочите съответно.

# 729
  • Мнения: 376
Аз сменям трети архитект точно, защото не можем да се разберем по темата с термо-мостовете. Мътна и кървава сага им е на всички.
Затова ми е много интересна дискусията.

Не ми става ясно като се качи изолацията догоре не става ли много "меко", там където имат газобетон става xps, нали? Там ще се отвори дилатационна фуга, ще се скъса асфалтовата вата с времето като се размърдат пластовете. Т.е. как се решава проблемът с хидроизолацията.

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 2 932
dreamingfly ,не съм се засегнала че нещо по нашия проект не е наред .Както и jele каза "на фуга ако проекта позволява " .Затова съм обсъдила с архитекта ни каква е разликата конструктивно между двата варианта  и каква е разликата в изолационен план .
 Исках да видя реален изпълнен детайл на този вариант ,който предлага jele.
Стандартно ,къща с ивична основа (основата е обърнато Т) и дострояване би трябвало да изглежда така . Тоест ,отваря се по-голяма фуга ,ако се цели да е изолирано до долу .



Ще чакам Gerudiq да се изкаже за детайла .
chortiz,резонен въпрос .

Добавям ,защото обедната почивка не ми стигна  за да напиша всичко .
 Изключвам конструктивната фуга до долу ,защото технически е невъзможно при нас .Да не коментирам еркери ,шайби и т.н. Няма да пусна цялата конструкция ,за да не бъде използвана  като идея от "колеги" . Обаче ,този фибран с който е заменен всичкия Итонг ,също е невъзможен .Върху него все пак има  тухлена стена  с дължина 3 м .На картинка всичко ,може на практика нарисуваното е невъзможно .
Тук изместихме целия топик и  той не е нашата къща ,а конструктивно отделяне и топлоизолиране между къща и гараж .Затова исках да видя реално изпълнен детайл на фуга .В противен случай ,оставам на твърдението ,че нашият детайл е в пъти по-добър ,от това което предлага jele - изолиране не по средата ,а от страната на гаража .Тук ,цялата плоча на гаража идва термомост .



Тук има бетон за 5 етажна кооперация. Вие естествено няма откъде да го знаете
Ммм...да  ..вярно е множко за 9та земетръсна зона   Joy   - 33 кг/м2 арматура и    0,5 м3 /м2 бетон заедно с подложния ,което отговаря точно на средните норми за м2  ,но няма откъде да го знам Simple Smile

Последна редакция: ср, 14 фев 2024, 22:14 от nelina_london

# 731
  • във фурната
  • Мнения: 597
Здравейте всички! В темата за сглобяеми къщи препоръчват дървени такива, т.к при металните съществува риск от конденз. Аз обаче, съм се спряла на метална конструкция. Споделете,ако имате опит с фирма, която работи качествено и прави изолацията без компромиси. Още мисля покривът да е едноскатен, за да се сложат слънчеви панели. В такъв случай, накъде трябва да е наклона на покрива?

# 732
  • Мнения: 159
Показахте детайл, който очевидно има два термо моста.
Аз ви давам работещо решение без термо мостове.
1. Това не е фибран, а вашият газобетон поставен на правилното място! Оцветен е в синьо (като фибрана) за да се види ролята му на топлоизолация и как тя е непрекъсната, както следва да бъде за да няма термо мост.
2. Този фундамент конкретно по ос Б-Б' се вижда с просто око от чертежите които споделихте, че заради фибрана има два пъти повече бетон и стомана от нужното за къщата ви. Сравнете го с останалите по другите оси. И не само че ви коства допълнителни средства, а и термо мостът очевидно не е прекъснат и продължава да работи макар и заровен на 50см надолу!
3. Фундаментът не е задължително да бъде под формата на обърнато "Т", затова това което съм ви показал с фугата от 5-10см е съвсем възможно реално решение на термо моста при стоманобетонната настилка.
Това ако не го разбирате, не мога по-добре да ви обясня.

# 733
  • Мнения: 9
Здравейте, искам да попитам за цялостен проект за еднофамилна къща ("стандартна" +-200 квадрата, около София) , горе-долу в какви рамки излиза като цена на квадрат? Знам, че има доста фактори, които биха определили цената, но просто ориентировъчни рамки като за начало ще ми бъдат полезни. Благодаря и се извинявам, ако се повтарям с въпроса, но неможах да намеря отговор Simple Smile)

# 734
  • Варна
  • Мнения: 822
Здравейте. Харесахме си парцел в село близо до Варна. Отидохме в общината за повече информация, извадиха една хартиена карта, намерихме парцела, там имаше разни сини и зелени черти, думите им бяха, че трябва да се прави ПУП. Но то ПУП така ли иначе трябва да се прави. Нищо не разбрахме. Поискахме да го снимаме, да го покажем на геодезист, не ни разрешиха. Казаха да доведем геодезист или собственика. В тази община няма геодезист, има във Варна. И сега си мисля имат ли право да ни откажят да я снимаме. Иначе имаме скица на имота. Кадастриалната карта на селото е от 2019г.

Общи условия

Активация на акаунт