Празнували ли сте Р.Д на детето предварително ?

  • 1 604
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 473

 newsm11 Какво бихте направили, ако детето ви е родено на Коледа, а в детската ги разпускат още на 22 Дек, а детето ще е на детска чак на 8 януари. Значи ли това, че не трябва да почерпим в детската заради някакви бабини деветини. Или казуса организиране на парти. Оказа се, че всичките ни приятели ще са на някъде за празниците. Всички заминаваха на 23 Дек. Разбрахме се с тях да направим партито предиобед, за да могат тези , които ще пътуват да заминат още на същия ден следобед. Е ? Искам да знам, вие (Стрелче, Цомбе, Шани и др.) какво бихте направили?

Слава Богу изобщо не страдам от предрасъдъци и излишен фатализъм, но безкрайно неприятно и обидно ми стана, когато някои форумки дружки реагираха на избора ми крайно нетактично. smile3516

Отговарям: Ще празнуваме тогава, когато е възможно, но никога преди настъпването на празника! Прието е, че рожден ден може да се празнува до 40 дни след датата; че 40-тата годишнина не се празнува; че до 40-тия ден не е редно външни хора да виждат новородено; на 40-тия му ден бебето се води в църква за първо причастие и т.н. Аз уважавам и спазвам тези суеверия (за мен са повече от някакви си приумици), за теб LoGo5ka - не знам и не ме вълнува честно казано.
Не разбрах и с какво те обидих(ме) теб лично  Shocked?! Има поставен въпрос, всеки дава своят отговор. Някъде да оспорвам твоето мнение? За "дружно" -то няма да коментирам.

# 16
  • Мнения: 1 120
Предварително-никога Naughty

# 17
  • Мнения: 5 577
Никога, нищо предварително!  Naughty

Абсолютно вярвам, че е лоша поличба.

Ако ще и на НГ да е, кой дошъл дошъл.

# 18
  • Мнения: 7 474
Не съм суеверна, но РД предварително не бих празнувала  Stop

# 19
  • Мнения: 2 550
Колко пъти съм си празнувала рождения ден преварително  Laughing Нищо лошо не ми се е случило.
Стига тъпи суеверия.

# 20
  • Мнения: 11 547
Не съм празнувала.Суеверна съм.

# 21
  • София
  • Мнения: 897
Благодаря за отговорите, макар и някои от тях да бяха доста стряскащи. Накарахте ме да се замисля сериозно за това да го празнуваме чак другата събота. Confused ако може и още мнения...

# 22
  • Мнения: 1 488
Колко пъти съм си празнувала рождения ден преварително  Laughing Нищо лошо не ми се е случило.
Стига тъпи суеверия.

аз също. които е суеверен на него се слу4ва

# 23
  • Мнения: 4 629
Празнували сме предварително. Лошите и хубави неща се случват независимо от това кога празнуваш рожден ден.

 Ако НИКОГА не празнуваш РД предварително и въпреки това се случи нещо лошо - тогава кой е виновен, къде е причината? МОже би защото простираш бебешките дрехи вечер, защото не слагаш сол във ваничката.... или някаква друга истина.

Ако пък спазваш всички тези правила си застрахован срещу лоши събития  Grinning

# 24
след дата да , но преди нея никога.Чула съм ,че не е на хубаво.  Но всеки си решава сам в крайна сметка.  Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 11 711
Не считам, че съм прекалено суеверна, но РД - мой или на кой да е мой близък, не бих празнувала предварително, невър Naughty
Съгласна с Белинда! Peace

# 26
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
И ние от суеверие не празнуваме предварително.Вярвам в тези неща и не ги престъпвам,пък ако ще да е смешно и тъпо.

# 27
  • Мнения: 6 206
Понеже ми се случва да присъствам на много рождени дни - да ти кажа, хората си празнуват преди дата рождените дни на децата и хич не им пука.
В началото ги разубеждавах, после си казах, откъде накъде, ще ги разубеждавам, това е едно тъпо поверие на което никой не знае смисъла... Всичките които скачате, откъде сте сигурни че е така?
Въобще не се заяждам с никой.
Винаги се намира по някоя умница да развали настроението на майката с "ауууу, ама ти много смела, не знаеш ли, че не се празнува предварително, това е много, много лоша поличба".
За мен са глупости, пълни глупости.
Но всеки си решава сам.

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Стрелче, не визирам теб. По друг повод пак сме нищили тая тема с други форумки. Споко baby_neutral

# 29
  • Мнения: 2 229
Не вярвам в глупави суеверия, но все пак не бих си празнувала рождения ден предварително. newsm78 Ако е понеделник, ще си го празнувам на следващата събота. Crazy После на самия ми рожден ден ще ми е тъпо. Tired Но малките деца не вярвам да имат нещо против, най-малкото ми притеснение би било суеверието. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт