Бихте ли приели фамилията на съпруга си?

  • 11 658
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 564
Приех я, не виждам проблем в това  Thinking Бях свикнала още преди брака с нея, защото на шега ме наричаха  с новата фамилия  Laughing
И аз така. Peace

# 16
  • Мнения: 560
Не бих я сменила от съвсем такива "документални" причини-лична карта,шофьорска книжка,карти от банки,клубни карти.
Ако той държи да го направя-давам му пълномощно и да ходи да сменя той всичките тия документи.Абосютно изключвам опцията двете фамилии с тиренце.И така трите ми имена звучат като безкрайно арабско име.Остава ми само да добавя тиренце и още едно.

# 17
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Аз я смених, когато се омъжих, защото неговата е по-интересна от моята и защото ми се стори нормално като ще сме семейство- да сме с една фамилия.

 Peace

# 18
  • Мнения: 809
Да ви разведря с моя случай.
Моята фамилия е Лилова и няма нищо общо с политически аналози. Съпругът ми пък е Костов, пак без аналози.
Нашата връзка преди брака се проточи доста дълго и през цялото време го майтапих, че няма да взема фамилията му, а ще сложа тире. Лилова-Костова да съм добре при всеки управленчески режим. Laughing
Така или иначе съм Костова без тирета.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Приех я без тирета, защото е особена и не се вързва добре с моята стара.

# 20
  • Мнения: 1 520
Аз съм с двете с тире.
Харесвах си моята,сравнително рядка е, и не че съм направила кариера, но тук там ме познават с моята си.  В университета съм записана с моята.
Пък и не е задължително да ги ползваш винаги в комбинация.
Пък е вид уважение към семейната ни клетка Simple Smile - да сме всички с една фамилия.

# 21
  • София
  • Мнения: 903
Приех фамилията на съпруга ми. Честно казано не съм и мислила много по тоя въпрос. Отначало ми беше трудно да се възприема с новата фамилия, но бързо свикнах - сега дори ако някой ме нарече със старата ми става странно.
Сега като се замисля newsm78, смятам, че ня бих си сменила фамилията, ако съм известна професионално под това има или ако фамилията на съпруга ми е някаква супер гадна - например:Лайнаров ( виждала съм такава фамилия - без майтап) или нещо подобно.

# 22
  • Мнения: 263
И аз приех фамилията на съпруга ми. Нямах нищо против това, когато се женехме. Сега ми се иска да бях запазила своята!  newsm12 Тъкмо щях по-рано да разбера що за стока са родата му!

# 23
  • Мнения: 6 703
Останах си с моминското име. Това беше едно от нещата, на които много държах. Нямаше никакви проблеми. За тирета изобщо не съм мислила - то и без това и двете ни фамилии са достатъчно екзотични само едно тире ми е кусур. Известна съм си с моминското име, а и всички документи са на нея. На пример преди месец професионално се засекох с един съученик, който преди да ме беше видял ме познал по фамилията и ми се обади.
Единственото неудобство е когато излизаме с детето в чужбина - трябва да носим акт за раждане и да доказваме кой му е майка и кой баща.
Не мисля, че еднаквата фамилия е нещото, което определя дали двама души са семейство или не.

# 24
  • Мнения: 1 043
Вече съм я приела и то без да се замисля.За мен това е нещо съвсем нормално-все пак сме едно семейство Peace

# 25
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Аз съм с двете фамилии - т.е. с тире.
Вярно, че в различните институции когато попълват данните нямат място за всички имена( просто такива са им програмита).
Но това не ми пречи. Аз си ползвам моята фамилия.
А съпругът ми не се сърди.
Никога не се е месил каква фамилия ще нося - просто каза "ти си решаваш".
Според мен е нормално да имаш две фамилии- пък си ползвай която искаш. Не е задължително да ползваш и двете с тирето.
Понякога приятели се шегуват и ми казват г-жа Тиркова, Но нали трябва да има и майтапи.
  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 727
Със съпруга ми сме с еднакви фамилии,но и да не бяхме нямаше да ме притеснява да взема неговата фамилия.

# 27
  • Мнения: 6 167
с респект към взелите решение, но за мен тирето е безумно.
то казва нещо като ' и така, и вака'.
не служи за нищо, защото фамилното име традиционно се пренася от децата.
иначе, аз съм със собствената си фамилия, защото в италия жените не приемат
фамилното име на мъжете си.

в интерес на истината аз съм малко сбъркана ( явно) и много исках да сме с една фамилия.
бих приела фамилията на мъжа ми веднага, но закона не го позволява.
затова аз няма никога официално  да съм с еднаква фамилия от мъжа ми и децата ми.
което ми се струва много тъпо.


# 28
  • Мнения: 861
Вече съм го направила! Харесва ми всички в семейството да сме с една фамилия!

# 29
  • Мнения: 5 103
Взех фамилията на мъжа си  след брака.

Общи условия

Активация на акаунт