Бихте ли приели фамилията на съпруга си?

  • 11 699
  • 285
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 733
Вече я приех. Не защото с тире няма да се върже към моята, а защото го обичам и съм горда и щастлива, че нося неговото име!

# 256
  • Мнения: 6 472
Първият път бях с тире - леко безмислена работа беше newsm78. Освен че дъщеря ми непрекъснато питаше защо аз съм с една фамилия, а те с друга, на практика друго не постигнах. Вторият път след дълго колебание дали да си оставя само моята фамилия или да взема само тази на мъжа ми, избрах второто. Въпрос на личен избор дето се вика.  Не ми пречи нито на кариерата, нито на нищо. Единствения проблем беше, че се наложи да си сменя документите.

# 257
  • Sofiа
  • Мнения: 3 244
Аз вече съм с фамилията на мъжа ми. Смених я по няколко причини:
1.   Моята фамилия не е на някакъв стар род, че да държа на нея. Освен това беше съвсем обикновенна
2.   Фамилията ма мъжа ми е много по-интересна
3.   Знаех, че това ще го зарадва, макар че не би се възпротивил и ако бях решила да си запазя моята (просто щеше да му бъде леко неприятно
4.   Попитах баща ми би ли се обидил, ако си сменя фамилията и той не възрази

Много интересно ми беше, че като попълвахме документите имаше опция мъжа да приема фамилията на съпругата си. Виждали ли сте такъв случай?

# 258
  • Мнения: 448
Аз я смених, когато се омъжих, защото неговата е по-интересна от моята и защото ми се стори нормално като ще сме семейство- да сме с една фамилия.
И аз така! Peace

# 259
  • Мнения: 1 422
Много интересно ми беше, че като попълвахме документите имаше опция мъжа да приема фамилията на съпругата си. Виждали ли сте такъв случай?

Да, на едни познати.

# 260
  • Мнения: 393
Ами ако все пак решим да сключим брак ще съм с тире.
 И малко извън темата ама имах едно бившо гадже на което фамилията беше като моята и все ни мислеха за семейство  Joy

# 261
  • Мнения: 1 733

Много интересно ми беше, че като попълвахме документите имаше опция мъжа да приема фамилията на съпругата си. Виждали ли сте такъв случай?

Да, аз като попълвах нашите документи също я видях тази опция и много се смяхме с мъжа ми, че може той да приеме моята фамилия.

# 262
  • Мнения: 660

Много интересно ми беше, че като попълвахме документите имаше опция мъжа да приема фамилията на съпругата си. Виждали ли сте такъв случай?

Да, аз като попълвах нашите документи също я видях тази опция и много се смяхме с мъжа ми, че може той да приеме моята фамилия.

Хората, вече писаха, че е имало и такива случаи само на предната страница.

Аз защо това ви е било топкова смешно?

# 263
  • Мнения: 234
Да.Съгласна съм и дори вече съм я приела.

# 264
  • Мнения: 7 640


Аз ще ви кажа, че такъв вариант има и мои познати го приложиха. Той взе нейното име, защото е по-специфично пред неговото. Уважавам подобно решение.


е тва е зет като мед, чак ми засладни в устата Mr. Green

# 265
  • Мнения: 274
вече съм го направила  Peace

# 266
  • Мнения: 4 380
Преди да приема неговата фамилия, сметнах влиянието и на съдбата ми и след като видях, че е по-благотворно отколкото с моята, го направих.

# 267
  • Мнения: 258
Ами да бих, много му харесвам фамилията. Доста рядко срещана е също. Докато моята е широоко разпространена. Макар че сигурно в началото е странно усещането да се казваш по друг начин  Tired

# 268
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако се оженим- бих. Но едва ли ще се случи.

# 269
  • на село
  • Мнения: 3 967
Бих, не бих, вече свърши - приела съм я, да ме пита някой защо и аз не знам  Mr. Green.

Абе, в тази тема защо мисля, че съм отговаряла, пък не ми показва, или е била друга подобна  Blush.

Общи условия

Активация на акаунт