ЛЕКАРИ ВМИ- ПЛОВДИВ

  • 8 803
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • plovdiv
  • Мнения: 199
А някой ще сподели ли какво се иска да се носи за мама и бебчо в болницата(за Вми-имам предвид).И т.като с нашия тати нямаме брак искат ли някакви документи за признаване на детето.Разбрах,че в някой болници искали натурално заверена декларация за признаване.Благодаря предварително.

# 16
  • Мнения: 155
Az имам допълнителен въпрос относно Вми.
Ако те искат да дадат нещо на детето, вода, вода със захар, мога ли да откажа ако разбиранията ми са против тези неща?
А може ли да направим едно сравнение с Окръжна, т.е. как стоят там нещата - отношението, кърменето, разделят ли бебето от майката и тн.
Имам само още един въпрос, има ли столове в стаята? Понеже мен кърменето ще ми е за първи път, чета много за начина, гледам и филмчета, но все пак не се чувствам достатъчно уверена, ако се наложи да кърмя легнала например. 

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048

Както писах в една съседна тема снаха ми ходи при д-р Крумов на частно и той й следи бременността. Ще ражда при него във ВМИ на Пещерско. Прекрасен човек и доктор! А също и оператор - той спаси баба ми! Майка ми е медицински работник и от нея съм чула прекрасни неща за него!  Peace

# 18
  • Мнения: 1 668
Эдравейте, аэ също се эаписвам в темичката и с интерес ще я следя, мен сещо ме интересува какво трябва да се носи эа болницата и дали искат някакъв докомент эа да эапишат бебето на името на бащата, эащото ние с него също нямаме брак newsm78 освен това когато бях в 7 месец някаде с мажа ми обикаляхме болниците эа да раэгледаме и във вми ми направи впечатление, че на вратата имаше ценораспис така да го нарека и на него имаше имената на лекари, прфесори и кои колко пари вэима ако искаш да иэбереш него имаше раэлични цени эа преэ деня и ноща #Crazy та въпросът ми е следният- дали ако отида и искам определен лекар и тои фигурира в ценораэписа, но в момента не е на смяна ще го иэвикат    newsm78  това е от мен, че много се раэписах Simple Smile

# 19
  • Мнения: 155
Доколкото знам ако имаш уговорка с лекар той трябва да присъства независимо дали е на смяна или не. Той ако е на смяна ти платила не платила той си те обслужва, то4но затова е уговорката - ако той не е на смяна да дойде Simple Smile

# 20
  • Мнения: 781
Аз също го видях този ценоразпис, но не разбрах, тези пари за доктора ли са или за болницата, а на доктора му даваш допълнително според уговорката. Въпросът ми е породен от това, че предния път раждах в Ст. Загора и там, ако имаш уговорка с лекар и той не е на смяна плащаш 50лв. на болницата под форма на  дарение, а отделно си плащаш на доктора?Така, че ако доктора с който ти е уговорката е на смяна, дават ли се тези пари по ценоразписа?
Другия ми въпрос е за тези ВИП родилни зали, ако някой знае повече да обясни, такава зала в деня на раждането ли си наемаш, казаха ми че имаш акушерка до теб през цялото време, ама те ли я определян или родилката?

# 21
  • Мнения: 390
Моят въпрос е малко страничен, но някоя от вас ходила ли е на 4Д ехографа във ВМИ.
Моята докторка(д-р Димитрова) ме праща в 20 г.с. , за да огледат всички органи на бебето.
Нищо, обаче не ми каза за докторите, които гледат на този ехограф, с предварително записване ли става, колко струва.
Много ще ви бъда благодарна, ако знаете нещо.

# 22
  • Мнения: 959
Моят въпрос е малко страничен, но някоя от вас ходила ли е на 4Д ехографа във ВМИ.
Моята докторка(д-р Димитрова) ме праща в 20 г.с. , за да огледат всички органи на бебето.
Нищо, обаче не ми каза за докторите, които гледат на този ехограф, с предварително записване ли става, колко струва.
Много ще ви бъда благодарна, ако знаете нещо.

Днес моята приятелка беше на преглед,не знам ехографа,как е бил но тази,която е гледала с него е много зле.Изобщо не е видяла плода,който впоследствие друг доктор,на друг ехограф видя.

# 23
  • Мнения: 1 668
Относно вип стаите ,неэнам дали може да си уговориш предварително такава-сигурно не, эащото ти самата неэнаеш кога ще доиде момента ,моя поэната ражда там и ми каэа, че като идеш на момента питаш има ли свободна вип стая и ако има можеш да я полэваш срещу эааплащане ,эа жалост когато тя е раждала не е имало свободна!

# 24
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
ЗА 4Д ехографа - този ехограф го имат от лятото на 2006 (когато бях бременна), тогава и започнаха да се учат докторите да гледат на него, едва ли са се специализирали толкова. Аз лично ходих в София в МЦ "фемина" при д-р Димитрова. Тя е Специалист в тази област. Пуснете на търсачката и ще се убедите. Там прегледа беше 40 лв, а доколкото разбрах тук е 70 или 80, така че си струва, поне знаеш, че ще те гледа човек, който разбира.
За вип залите - като отидеш да раждаш казваш, че искаш в такава. (50лв е ) И аз исках, но една акушерка каза, че за момента съм единствената раждаща и просто няма смисъл (Аз исках, за да може да съм самичка, а не заради присъствие на таткото) и така и не наех. в предродилна бях сама и така и си родих- сама.
За столове в стаята - няма.... Сядаш или лягаш на леглото и кърмиш, никой не ти обръща за нищо внимание...... #Cussing out
За водата - минават постоянно и питат искаш ли прясна вода за бебо. ако искаш му давай, но ако си решила да не даваш или той не иска, по-добре не споменавай - ще му излеят в устата на горкото, както стана с моето, нищо, че после ще повръща.
За окръжна - нямам лични наблюдения, но казват, че там било още по-зле.....

# 25
Здравейте! Кажете нещо за д-р Паскалева. Още не съм решила къде ще раждам и събирам мнения. Благодаря

# 26
  • plovdiv
  • Мнения: 199
Досега чувам само хубави отзиви за специалистите от ВМИ и най-вероятно аз ще раждам там.

# 27
  • Мнения: X
freia, мерси за темата и мен силно ме вълнуват тези неща. Ходя през цялата си бременност при д-р Елена Димитрова и съм изключително доволна и спокойна с нея. В белия списък съм наредила достатъчно суперлативи, така че няма да повтарям. За жалост засега тя не обсъжда нищо за раждането, говори като за някакво мнооого далечно събитие  newsm78

Мен също ме изпрати на 4-Д ехографа във ВМИ, с уговорката да ме гледа д-р Корсимов. За жалост точно този ден той почиваше, а там бе някакъв друг лекар, при който не се съгласих на преглед. На следващия ден ме видя д-р Делев, отдели 40 мин /гледа ме и на 2, и на 3, и на 4Д Simple Smile)/  и много ме успокои.

За д-р Димитрова в София- действително много ми я похвалиха, 20 г.с. ходих специално в Майчин дом да ме гледа на 3Д. Платих 40 лв с изричната уговорка, че иде реч за 3Д. Гледа ме на обикновен ехо с малко екранче, прегледът продължи 6-7 минути. Тя ядеше геврек, говореше по телефона, а на 7-та мин я извика някакъв професор да гледала племенницата му. Така приключихме. Тя каза, че бебето "имало 2 крака и 2 ръце". Непрекъснато я викаха нейни колеги. На едната страна на листа ми написах едно становище /да се повтори БХС/, на другата страна на листа- обратното /да не се повтаря, направо амниоцентеза/. Това са ми впечатленията. Имам и документи, от които може  да се види "работата и".

# 28
  • Мнения: 1 264
От  д-р Елена Димитрова и аз съм много доволна.Следеше ми цялата бременност и родих при нея.Честно казано ако не беше тя на раждането не искам и да помисля какво можеше да стане.В момента ходим при д-р Търнева, частния и кабинет е срещу този на Димитрова тя също е във ВМИ но е неонатолог.За баткото ходим при нея като се наложи окакто се е родил сега и за бебчо, аз лично съм доволна от нея като детски лекар.

# 29
  • Мнения: 81
За ВИП залите наистина не може да се запази предварително, защото никой не знае кога ще започне да ражда. Срува 50 лв., които са за акушерката, която ще стои непрекъснато до теб докато приключи раждането. В залата може да присъстват до двама души придружители на родилката.
Някой знае ли д-р Крумов колко взима ако искаш той да присъства на раждането?
Мен също ме интересуват мнения за д-р Паскалева. Ако някой е чувал нещо нека пише.

Общи условия

Активация на акаунт