Любители на котки - Тема 187

  • 30 672
  • 749
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 13 261
Месечинке, вписала ли си рождените дни на Кетя и Ленчето в Петмол? Изпращат кодове за 10% отстъпка, които хващат и намалените неща. Освен това кодовете са с много дълъг срок.

И аз често купувам точно тази Брит. Харесват я.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
Извинявам се за тъпия въпрос, но всъщност какво гледате в състава на храните, освен наличието на брашно (ориз, царевица)?

Аз по най-глупавия начин съм се ориентирала винаги само по цените. Ако е по-скъпо, значи е добро. Но явно не е така.

# 77
  • София
  • Мнения: 6 212
Аз не действам кой знае колко по-умно, гледам да е без зърно. И цената също, няма как нещо за 3лв/кг да е качествено. За мъжките е важно и съдържанието на пепел, доколкото помня, но да не те излъжа с допустимия %, има по-наясно хора.

# 78
  • Мнения: 14 166
Мишето яде само гурме. Сухата храна категорично я отказва сега, въпреки че с Белка си я хапваше.







# 79
  • Мнения: 9 897
Май под 9 трябваше да е пепелта. Аз гледам и да няма захар и овкусители/оцветители, както и процент месо между 60 и 70 за сухата и да не е от пилешко брашно примерно като хилс-а. За мократа не придирям толкова, само внимавам да е без захар. Не ми пречи да е с по-нисък процент месо, защото моите харесват и воднисти паучове. Любимата им cosma не е на хапки, а е кълцано месо или риба в желе и ми изглежда много вкусна, но ако не я разнообразявам им писва, та 50/50 ядат или хвърлям, обаче не сервирам друго, ако не им е харесало. Кой ял, ял, и без това са по 6 кила Joy

# 80
  • София
  • Мнения: 13 261
Гледайте и за захар. На повечето храни от Зооплюс пише, че са без захар. В паучовете Уискас, Феликс и подобни има. Наскоро Аминка ми отвори очите и за солта, но за нея нищо не се споменава по етикетите. Май във всички храни слагат сол, а това не е добре.

# 81
  • Мнения: 4 604
И според мъжа ми слагат сол в консервите, макар и да не е отбелязано. Той си я тества котешката храна от време на време. Joy Казва че е вкусна.

# 82
  • София
  • Мнения: 11 532
А Том яде само уискас и феликс Cold Sweat
Какви ли храни не купувах и не сменях - не и не.
От сухата вземам за кастрирани. Към суха забелязвам, че не е капризен. Хапва си я, но си иска и по 1 - 2 пауча на ден.
Консерви не яде.

# 83
  • София
  • Мнения: 13 261
Аз не я тествам, но редовно ме пръска като отварям консервите и инстинктивно близвам капката. Солено е.

# 84
  • София
  • Мнения: 5 752
Изи от 1 г. я храня с Prins по препоръка на лекаря.Хапва я с удоволствие!
Мерси за новата темичка! ❤
Данък и от нас! 😎

# 85
  • Мнения: 4 972
Какво количество храна хапват?
Сестра ми следи грамажи за ден. .Див яде един пауч на ден, а с гранулите оставям малко сутрин преди да излезна за работа, често ги намирам в купичката като се прибера.
Но вечер, че и в ранните часове сутринта ме събужда и ме води към купичката си.
Обикновено 500гр стига за 10 до 14 дни.

# 86
  • Мнения: 8 307
Като ви чета, започвам да се притеснявам. Моят яде по много - 2-3 пауча на ден поне. Ако има месо или риба също. Особено сега, когато започва да се подготвя за зимата, непрекъснато е гладен.

# 87
  • София
  • Мнения: 12 278
най малкия Лео хвана периода, в който вече поназнайвах нещо колко безобразно съм захранила предните двама и е само на чисто варено пилешко с ориз.
Само това ли яде Лео?
Пилешкото определено е отличен избор, но няма как да покрие всички нужни минерали и витамини нужно на котето.
Аз съм им взела на моите фелини комплит и добавям към храната, ако аз им готвя.
Котките, които ловуват изяждат всичко в плячката, включително кости, черен дроб и тн, а не само чистото месо. Недостиг на таурин примерно е сериозен проблем.
Felini complete

# 88
  • София
  • Мнения: 5 752
Изабела е много лакома 😆
Изяжда около 70/80 гр. за деня суха храна, разпределена на няколко порции. Лошото е, че забелязвам , че не дъвче много , гълта ги цели 🤷♂Зъбите са и добре и според мен го прави от лакомия.

# 89
  • София
  • Мнения: 16 213
Димяни, всички котки така се хранят, не е само твоята.

Общи условия

Активация на акаунт