Флагман - струва ли си?

  • 790
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 895
...и по-подробно, има ли смисъл да се избере флагман с идеята да се ползва 4-5 и повече години, или ще спре да е конкурентен на по-бюджетните смартфони още на първа-втора година?

# 1
# 2
  • Мнения: 41 057
За мен лично въпросът е абсурден (твърдо НЕ), но не всеки е в моите обувки и за някои хора е важно да са с най-новото и мощното, даже и да не му използват предимствата - въпрос на его и имидж. Но то е  така и с компютрите - шефът да е с най-мощния компютър, макар да не прави нищо, изискващо такива параметри.

# 3
  • Melmak
  • Мнения: 3 065
Зависи. Първо какви са твоите възможности и дали покупката на такъв телефон ще те бутне. Второ ти какво правиш на този телефон и кои са важните за теб функции.
Ще ти дам пример с нас вкъщи. Аз от години съм с айфон и съответно там си е изваждане. ММ ходи с най-обикновени телефони и то не ги сменя особено често. Въпрос на вкус е и на това колко ни се дават пари.

Аз лично виждам разлика между моят и неговият - моят не забива, прави хубави снимки. По-обикновените модели са по-осакатени от към камера.
Аз доста приложения ползвам, реално съм наясно, че и без айфон мога да живея, ако утре го счупя и нямам 2 к за нов.

Според мен ситуацията трябва да се прецени дали ти искаш да се охарчиш с толкова пари към момента.
Пет години да го ползваш - абсурд. Около 2-3.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 995
Според мен зависи за какво ще го използваш. Ако е за разговори и снимки, търпи и да е по-евтин телефон. Ако ще отваряш мейли, тежки служебни файлове, конферентни разговори и т.н., по-добре нещо по-стабилно. Моя флагман от 2018 го смених тази пролет, много доволна съм от него. Още работи, единствено на два пъти му чупих стъклото и след втория път реших да взема нещо по-ново.
За мен най-важното е да не забива, да има повече памет заради гореописаното, камерата не ми е сред топ приоритетите. Другото, което е важно за мен, е да е водоустойчив, тъй като успявам и да давя моите телефони.

# 5
  • Мнения: 14 895
Пет години да го ползваш - абсурд. Около 2-3.
Това защо? Най-евтиния ми телефон го ползвах 2.5 години и го смених, защото почна да забива. От нещо скъпо очаквам да изкара повече.

# 6
  • Melmak
  • Мнения: 3 065
Пет години да го ползваш - абсурд. Около 2-3.
Това защо? Най-евтиния ми телефон го ползвах 2.5 години и го смених, защото почна да забива. От нещо скъпо очаквам да изкара повече.

Батерията няма да държи. Провери колко време операционната система поддържа ъпдейти. Някои приложения спират да работят ако не са с актуална версия на ОС. Примерно тиймс имаше такова изискване и мм не можеше да ползва стария телефон, който работеше, но нямаше вече ъпдейт за андроид.

Андроидите забиват и лагват след 2-3 години употреба.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 583
Имам психологическа граница от 1100 за телефон, толкова струва сегашния ми айфон, мисля, че е айфон 11+, мъжът ми го избира. Преди да ползвам айфон бях твърдо против, но след 2 андроида минах на айфон и не бих се върнала пак към андроид. Напълно си заслужават парите. Брата на мъжа ми си управлява бизнеса от телефона и си взима последни и скъпи модели, така че си е инвестиция. Аз моите телефони ги пазя ( уж) и спокойно мога да изкарам повече от 3 години.

# 8
  • Мнения: 246
Ползвах Айфон 6 , 6 + години , още работи, стъклото му е натрошено, смених го, защото не можех да ползвам много от приложенията, иначе батерията му държи , не забива. Взех си 12, от година съм с него и съм доволна, ако ме изкара поне още 3-4 ще съм пре-доволна. Мразя да сменям телефони, повече към Андроид не бих се върнала , майка ми е луда фенка на Шаоми ( не съм сигурна, че така се изписва ), ами кофти работа, сменя ги почти всяка година. Таа, от тази гледна точка предпочитам да дам една сума пари, но да знам , че ще изкара , отколкото по-малко, но по-начесто.

# 9
  • Мнения: 19 082
Шаоми Редми са много user friendly телефони и предлагат доста за цената си. Флагман не бих си взела, защото ще е на гол тумбак чифте пищови. Никога не съм си взимала телефон на изплащане и не искам още да изплащам нещо, което след 2 години е с параметрите на 5 пъти по-евтини телефони.

# 10
  • Melmak
  • Мнения: 3 065
Редми са пръчки откъм дизайн. Физически не пасват много добре в ръката. Хубаво е да се пробва в магазина преди да се купи. Някои телефони са наистина големи и особено в женска лапичка… са дървени.

# 11
  • Мнения: 19 082
Редми са пръчки откъм дизайн. Физически не пасват много добре в ръката. Хубаво е да се пробва в магазина преди да се купи. Някои телефони са наистина големи и особено в женска лапичка… са дървени.

Да, големи са, но на мен това е едно от нещата, които ми харесва. Обичам големи телефони и големи коли, но все пак говорех за потребителския интерфейс. Имам и Хуауей, по-малък и много по-неудобен ми е за писане, като си свикнал на по-голяма клавиатура. Самсунг също не ми беше удобен. На Редми камерите им не са много добре, ама аз пък със снимки не се занимавам. Говоря за модели, които не са флагмани

# 12
  • Мнения: 361
То може би е доста лично решение, аз си взех Galaxy S10 Plus около година след като беше пуснат. Понеже вече имаше наследник на пазара, цената беше доста добра и сме 3,5 години заедно, като не изпитвам нужда да го сменям, понеже батерията му се държи прилично, приложенията, които ми трябват (банкиране, на разни авиокомпании, за градски транспорт, Google Maps и разбира се социални мрежи) си вървят добре. Освен това още няма телефон, който да задоволи като камера изискванията ми и да замени близо 5-годишния ми фотоапарат. Та докато си работи, ще си го ползвам. Но както казах, когато го купих (пък и като е бил пуснат), не беше флагманът на марката.

# 13
  • Мнения: 705
На по-млади години съм си купувала флагмански модели. Голям кеф беше. Но тогава имаше за какво да се плаща: красиво изработени алуминиеви корпуси, чудесна ергономия, чувствително повече иновации спрямо предишните модели. Сега не мисля, че е така. Поне не и при моделите до моята психологическа граница за цената. Цените са много по-високи вече, а стойността, която се получава насреща далеч не отговаря на цената. Аз 4500 лв за телефон няма да дам.

И така се стига до там, че в момента ползвам телефон "куче марка", който противно на всякаква логика скоро може би ще постави рекорд за най-дълго ползвано от мен устройство. Доволна съм от него.

(Само за сведение: аз инстинктивно си пазя вещите и досега счупен телефон поради изтърване или удар не съм имала. Моите апарати умират от скапване на батерията, пожълтяване на екрана от дълга употреба или забиване/постоянно рестартиране заради раздути кондензатори - дължи се отново на дълга и тегава употреба). Така че следващият път ще заложа пак на откровен китаец. Най-големите ми разочарования са били произведени от Самсунг.

# 14
  • Мнения: 22
На по-млади години съм си купувала флагмански модели. Голям кеф беше. Но тогава имаше за какво да се плаща: красиво изработени алуминиеви корпуси, чудесна ергономия, чувствително повече иновации спрямо предишните модели. Сега не мисля, че е така. Поне не и при моделите до моята психологическа граница за цената. Цените са много по-високи вече, а стойността, която се получава насреща далеч не отговаря на цената. Аз 4500 лв за телефон няма да дам.

И така се стига до там, че в момента ползвам телефон "куче марка", който противно на всякаква логика скоро може би ще постави рекорд за най-дълго ползвано от мен устройство. Доволна съм от него.

(Само за сведение: аз инстинктивно си пазя вещите и досега счупен телефон поради изтърване или удар не съм имала. Моите апарати умират от скапване на батерията, пожълтяване на екрана от дълга употреба или забиване/постоянно рестартиране заради раздути кондензатори - дължи се отново на дълга и тегава употреба). Така че следващият път ще заложа пак на откровен китаец. Най-големите ми разочарования са били произведени от Самсунг.

...това с кондензаторите, не го разбирам - ти как видя че има раздути кондензатори / обикновенно се случва на електролитните и са затворени под батерията с капак /

аз ползвам Нокия "фенерче" без камера поради много причини и ми е супер - заряд веднъж на 10 дни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт