Расизъм?

  • 3 157
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 098

Марица имам един ли4ен вапрос към теб! защо си махна снимките от албумати в yahoo?

Ми ако си 4ела една тема за снимките и интернет,Ще разбереш.А и не са махнати,но ти няма как да знаеш. Laughing
Друго_детето ми Ще прави рекламни снимки за една верига магазини и такова е едно от условията.
Относно история,произход,расизъм,политика,тясно свързани са,маце.
Пак ти казвам-пообразовай се,няма да ти е излишно.
И вземи про4ети правила,указания за форума,може пък да ти светне за аватари,подписи и т.п.изображения.

# 16
  • Мнения: 3 098
не бъркате ли РАСИЗЪМ и НАЦИОНАЛИЗЪМ  newsm78

и chicca06  е права zа външния вид и интеграцията според мен .
Което не озна4ава,4е всеки е иденти4ен с аватара си. Wink
В тоя ред на мисли,трябва ли Анджелина Джоли да се е клонирала хиляди пъти,или да подозирам,4е зад аватар с някаква животинка стои зай4ето Бъни,обу4ено в специална ферма да говори и пише като 4овек? Laughing

# 17
  • Мнения: 1 761
Аз живея в Холандия.Тук официално расизъм няма,понеже доста суринамци,индонезийци и конгоанци от бившите колонии на Кралството вече трето поколение живеят тук.Но понеже ако тръгнеш да напазаруваш в някой търговски център,глъчката от чужденци,говорещи на техните си езици е твърде силна и особено от многото им деца,забелязвам вид неприязън.Сигурно ако бях в Бг и изляза из града на разходка,а се окажа на нещо като митинг на негри и китайци в центъра и аз ще се стресна.
По-скоро ,на холандците им липсва желание да се научат да живеят с чужденци.Познанията им за тяхната собствена страна също не са кой знае колко.
А за подценяването-мъжа ми,който е холандец,казва,че навсякъде по света средната класа е болшинство,хората са по-обикновени,по семпли или както аз бих ги нарекла по-простички ( не глупави,а ограничени).А в Бг доста голяма част от българите имат висше образование или са твърде богати за такава бедна страна.И за това ни се струва,че ни подценяват.Фактът,че има толкова български специалисти по света,които са успели да се преборят с местната конкуренция показва само,че нашите очаквания за признание и успех са понякога много високи.

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 13:27 от kartinka

# 18
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
не бъркате ли РАСИЗЪМ и НАЦИОНАЛИЗЪМ  newsm78

и chicca06  е права zа външния вид и интеграцията според мен .

Без изобЩо да имам предвид Марица, която не съм виждала, аз съЩо съм съгласна за вънШния вид. Съжалявам, но е така. (Джоя, ако искаШ Ще ти направя бързо описание на един типаж девойка, от който ли4но аз се изприЩвам и  моментално идентифицирам като горда жителка на Изто4на Европа Confused)

За интеграцията не видях неЩо да е написала кикаитн

С Марица пък съм съгласна, 4 ние българите сме расисти. Като 4уя разни изказвания и по форуми и от близки познати и приятели  и smile3511

По темата, тук си има расизъм : здраво скрит зад полити4еско коректни и религиозно благородни и толерантни приказки.

# 19
  • Мнения: 3 098
  моментално идентифицирам като горда жителка на Изто4на Европа Confused
Не,feiam,не си ме разбрала.Не визирах изто4на Европа,а изто4ните култури.
Въпреки,4е и така казано го приемам като географско понятие,не в другия смисъл.
Напоследък 4ета много за Волжка България,за Китай,Япония,за народите,обитаваЩи днешна Русия и претопяването и изолацията им.
С теб съм съгласна,4е расизма е "здраво скрит зад полити4еско коректни и религиозно благородни "
Или пък от непознаването и страха от даден народ.

# 20
  • Мнения: 201
здравеите отново!
аз сум chicca06, ре6их да си ползвам нормалниат усер, ползвах chiccа06 тъи като си мислех 4е ниакои усери ме инмат като игнорирана, и за да могат да 4етат написанмотоми, но ве4е все ми е таиа!
това съм аз! преди и през бременносттами!
http://losastobiza.spaces.live.com/
ниама да казвам на каква верига от магазини съм лице, нито пък сте слагам снимки на баниата си и на къстатаси, нито на колата си, както о4евидно е на мода за ниакои, за да си избиат комплексите на физи4еското си прили4ие със исто4ните страни!
аз не съм разсизка, хората които се мислиат винаги за нещо пове4е от останалите! толкова физи4ески колкото умственно им слагам ето тази поговорка:  "кажими с какво се те6кари6 за да ти кажа какво ти липсва"!
засто ли си мислиа 4е това е твурде типи4но в модерната ни родина БГ! дали то4но ние сме наи  големите разсисти????

# 21
  • Мнения: 6 167
Здравейте,отново!Аз живея в Белгия и аз сякаш така пряко нещо срещу мен не съм усещала,но понякога като чуят акцента ми и ме поглеждат странно,пред мен се правят че не правят разлика,но съм чувала как правят коментари за нас/чужденците/ или пък се дразня също така като ни подценяват,като бг.задавали са ми въпрос имаме ли тв,има ли spryte при нас,в какви къщи живеем за мен те незнаят много за държави по света,както ние сме ограмотени и знаем поне малко за дадена държава. Много се дразня да ни подценяват

Цитат
.....

Моля, пиши на кирилица!
 

Според мен това, което описваш не е расизъм.
Но не ми се задълбава в понятието - ясно ми е какво питаш. 
Незнание за страната ми ( за културата и  стандарта й) съм срещала, да. Кофти, защото така се отглеждат предразсъдъци, но това не е мой проблем, в крайна сметка.

За стайлинга - ами така е, да. По-ярко гримираните жени по принцип винаги съм ги гледала странно и мога да се обзаложа, че вероятността да са или от биваша съветска република, или балканите е много голяма  Wink Според мен хората тук са много по-естествени и наистина се гримират тежко само след залез слънце.



# 22
Лени, ще ме прощаваш ама италианките не отстъпват на никой по грим  Wink
Иначе като гледам снимките на Асто, само ми трябва да се изруся, да кача 15 кила, да сложа минижупа и ставам европейка. Ухааа.
Не разбрах защо трябваше да развалиаш темата заради някаква твоя стара вражда с Марица? От толкова злоба към нея дори не можа да прочетеш какво е написала. Confused

# 23
  • Мнения: 6 167
Естествено, Милано е модна столица, няма как да не са  Wink
Грим, като  описания преди няколко постинга ( мода 80тте) съм виждала само при явно недоклатени дами. 
Италианките ми се струват елегантни жени.

ПС: Марица изобщо не съм я виждала, а нечленоразделието, което се изля по неин адрес , както и последващите обяснения, подплатени със снимка не ме интересуват.

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 18:23 от Lennie

# 24
Честно казано не помня модата от 80те, тогава не се гримирах. Върнах се по-назад за да прочета описанието, ама вече е изтрито, явно не е било много обективно. Не разбрах защо ако следвам модата на 80те трябва това да пречи на някой. Моя приятелка харесва 60те като стил и се гримира така. И кво? И какво като ми се вижда от къде съм? нито ме е срам нито го крия, нито ми пречи на живота. 

# 25
  • Мнения: 6 167
нищо, твой избор.
мисля, че обсъждаха че определен стайлинг е характерен за жените от изтока.
толкоз.

# 26
не знам вече какво се обсъжда, ама добре че не съм черна, че ако за един грим ти скачат на главата ooooh!

# 27
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Лени, ще ме прощаваш ама италианките не отстъпват на никой по грим  Wink
Иначе като гледам снимките на Асто, само ми трябва да се изруся, да кача 15 кила, да сложа минижупа и ставам европейка. Ухааа.
Не разбрах защо трябваше да развалиаш темата заради някаква твоя стара вражда с Марица? От толкова злоба към нея дори не можа да прочетеш какво е написала. Confused



Джоя, аз пък този път хич не мога да се съглася с теб  Rolling Eyes. Никога, даже и по нощни заведения не съм виждала така гримирани дами, както видях рано сутрин в София. (ах, да, изключвам дамите по виале Зара ).
Много по-дискретни ми се струват.

На мен лично не ми прави добро впечатление... не се смятам за традиционалистка, даже напротив, обаче тия маскировки са ми определено просташки. По случая, дори ми става смешно, като някоя българска приятелка ми обясни колко са гола вода на запад, щото не се "поддържат".

дамата асто, chicca и каквато и да било, и тя да не ми се сърди, но за мен тя отговаря напълно на този източен облик, за който говорех.

# 28
явно са ми избледнели спомените
българките, които познавам тук почти не се гримират, да не кажем хич
италианките определено ми се стува, че не пестят материал  Stop
но мисълта ми беше, че това няма никакво значение, нито пак дали начинат ми на гримиране издава някакъв произход, а дори и да го издава, какво от това?

а на мен ми стана много ясно ти какви екземпляри имаше превид, но те могат да ме подразнят с простотиата си, с ограничеността си, с това че са надути и се мислят са голяма работа ... но е не и с грима си или че са от изтока.

# 29
  • Мнения: 6 167
по принцип мисля, че нищо, всеки сам преценява как ще живее и какво ще излъчва.преди малко си мислех за афроамериканките, които (по филмите) държат да си запазят етно-визията и съответния стайлинг.

въпросът е, че евентуално биейки на очи, би могъл да се 'изложиш' на дискриминация - тоест, да те преценят по вида, а не по пипето и да те отрежат поради някакъв субективен критерий:
лицеви парези, наднормени килограми, курвенски грим, много злато и бижута, пиърсинг, татуировки, лоша кожа, голям диоптър, специфичен акцент, логопедичен дефет, кривогледство, лоши зъби  и тн и тн и тн.... не можем да отречем, че това са факти от живота. предразсъдъците са навсякъде. не случайно народа се блъска към кабинетите за пластични опрации и се подлага на какви ли не интервенции , за да е красив и следователно, приет.
малко излязох от темата за расизма, извинете.

Общи условия

Активация на акаунт