за сокчетата???

  • 1 062
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 107
моето мнение, че ви е много рано за сок. Не го мъчи детенцето, то просто не е готово. Най- доброто за него е да си пие мляко, а за сокове и пюрета има време. Simple Smile

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Сок сега можеш и да не даваш,а когато поотрасне по добре да се научи да пие вода и да яде плодове.

# 17
  • Мнения: 1 701
Само 2-3 пъти съм давала на Калина по няколко лъжички прясно изцеден сок от круша, защото не беше акала от няколко дни и това е! Смятам, че пюретата са й напълно достатъчни, още повече, че не искам да предизвиквам колики /могат да се върнат и по-късничко/!  Peace

# 18
  • Мнения: 1
и аз сам против даването на сок4ета на 3 месеца.нашата лекарка ги препора4а сащо но не сам и давала.смятам да я захраня направо с плодово пюре като стане на 5 месеца

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 973
Не бързай, особено щом и самото бебче ти е показало. Много е рано за сокове. Целия живот е пред него, ще има да пие сокове като порасне....

# 20
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз съм на мнение,че е рано още...
Лично аз давам сокове- фрешове - сина им и досега рядко яде плодове,но на сок ги обожава
Не насилвай детето;щом си решила да даваш сокчета,изчакай още малко и пак пробвай- по лъжичка -две и ако ги приеме и няма проблеми със стовахчето,не виждам нищо лошо.
 Peace

# 21
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Сок -  NaughtyЧак към 6 - 7 месец....

# 22
  • Мнения: 231
Незная защо повечето майки отричат соковете..............Щом не ги иска детето не го насилвай. Аз на моята бебка и дадох сок много рано и вече пие по 50 мл. и се чувства много добре. Относно коликите, тя имаше доста силни още от болницата,но не мога да кажа , че са се увеличили след като и дадох сок. В момента спи по цяла нощ и не се оплаква от колики.
Аз съм на мнение, че ако бебето е само на АМ по - добрия вариант е да се захрани по рано.

# 23
  • Мнения: 5 362
Ами просто не я карай като не иска.
Изчакай още няколко месеца.Няма да пропуснете кой знае какво като не пие сок сега.

# 24
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Незная защо повечето майки отричат соковете..............



Защото не са подходящи за бебешкия организъм на такава крепка възраст. Агресивни са към бебешкия стомах, могат да предизвикат силни колики и алергии.
Бебето до навършване на 4 месеца няма нужда от нищо друго, освен от мляко   Simple Smile

# 25
  • Мнения: 231
Незная защо повечето майки отричат соковете..............



Защото не са подходящи за бебешкия организъм на такава крепка възраст. Агресивни са към бебешкия стомах, могат да предизвикат силни колики и алергии.
Бебето до навършване на 4 месеца няма нужда от нищо друго, освен от мляко   Simple Smile


Да така е, но ако бебето е на кърма, но да е само и единствено на АМ, мисля, че е по кофти за бебето, отколкото ако му се даде по-рано сок. Плюс това немогат да се слагат всички бебета под общ знаменател. На моето бебе му няма нищо, нито колики, нито алергии.  По въпроса за алергиите, ако някое бебе е предразположено към алергии, дали ще пие сок от втория месец или от 4 то пак ще я получи.

# 26
  • София
  • Мнения: 220
Теди също не ги искаше на тази вюзраст и аз се отказах да и давам.след една седмица пробвах отново и ги пиеше без проблем.Ако имаш желане да ги пие може да го слагаш вав водата за АМ така нима да им усет вкуса.

# 27
  • Мнения: 217
Probvai s laji4ka.Moeto bebe be6e taka i mu davah s laji4ka po malko.A e vajno da pie sok zaradi vitaminite i mineralite,koito na tazi vazrast nqma otkade da poeme.

Пробвай с лъжичка. Моето бебе беше така и му давах с лъжичка по малко. А е важно да се пие сок заради витамините и минералите, които на тази възраст няма откъде да поеме.

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: сб, 03 фев 2007, 20:14 от Vivi

# 28
  • София
  • Мнения: 15 219
В интернет има огромно количество информация за вредата от ранното захранване, особено пък за това със сок. Необяснимо е, че хора с достъп до нея, отказват да я ползват. Може би това, поне като начало, ще даде някакъв повод за размисъл на застъпниците на даването на сок от 40тия ден:

Защо нашите майки са започвали захранването със сокчета и защо н …  да не го правим?

Общи условия

Активация на акаунт