Бартолинова жлеза

  • 247 413
  • 567
  •   3
Отговори
# 540
  • Мнения: 18
Здравейте, имам две операции през 2 месеца на жлезата от ляво. Психически и физически вече се възстанових, тъй като минаха 4 месеца от втората операция. Все още изпитвам болка на мястото, но според доктора е нормално за място, което е рязано 2 пъти за 2 месеца. Страх ме е обаче да влизам в басейни и се чудя дали да влизам и в морето? Вие имате ли подобрен страх от басейни?

# 541
  • Мнения: 2
Здравейте, моля да препоръчате добър специалист в Бургас. Имам същия проблем, но се наду много и вече почвам да се притеснявам.

# 542
  • Мнения: 3 724
Опита ли с дадените рецепти в темата

# 543
  • Мнения: 43
Понеже попаднах на тази тема, родих нормално преди 20дни и в последните дни на мястото на епизиотомията се появи зачервено и сега е като болезнена пъпчица с малко бяло вътре. Утре съм на гинеколог, но въпроса ми е дали може да е Бартолинова киста, тя къде се образува само отвътре на влагалището или отстрани и отвън?

# 544
  • Мнения: 960
Да си споделя и аз. В периода средата на септември до ноември миналата година отслабнах с едни 12-15 кг. Освен спорта се подложих и на диета, изготвена от фитнес инструктора ми (никога повече). Самата диета беше предимно пилешко месо и яйца и не я издържах повече от 3 седмици. Имам ИР и съответно трябва да внимавам с килограмите.

И в самото начало на декември ми се появи първоначално лека болка около входа на влагалището, която реших, че е вследствие на обърнат косъм, тъй като често ми се появяват такива. За 2 дни обаче болката прогресира до степен да не мога лежа, седя, ходя. Отидох по спешност при дежурен гинеколог през уикенда и лекарката каза, че е бартолинит. Изписа антибиотик аугументин и компреси с йодасепт. Още  същия ден абцесът се спука и гнойта изтече. При контролния преглед спомена, че все още се палпира подутина и изписа свещички. И съответно каза, че вероятно ще трябва операция.

След 6 месеца отидох на контролен преглед при моята гинеколожка. Каза, че няма и следа от бартолинита. Вчера пак бях на регулярен преглед и забравих да попитам. Други ми бяха въпросите и този го пропуснах. Самата тя също не каза, че е забелязала нещо. Въпреки това аз продължавам да живея с притеснението от рецидив.

От разказите ви по-горе разбирам, че при голяма част проблемът се превръща в хроничен. Има ли такива от вас, при които се е случило веднъж и повече не се е върнало без да сте се подлагали на интервенция?

# 545
  • Мнения: 3 199
Мен ме е страх да кажа, за "да не предизвикам дявола". При мен се случи два пъти в период от около 6 месеца. При първия път го източваха със спринцовка, после цепиха и т.н. и след около 6 месеца се появи пак. Тогава се спука само (много по-голям зор и по-болезнено от цепенето), но пък да чукна на дърво вече около 4 години не се е появявало. Според мен като е набрало само и се е пукнало само се е изчистило и няма нищо остатъчно, а при цепенето явно не е било добре изчистено. И при втория път ми взеха микробиологично изследване и пих антибиотик срещу бактерията причинител. Та и това ще е помогнало. Не го мисли, ако има нещо да става, ще стане, но не се тормози. И за мен това е най-големия кошмар и се моля никога повече да не ми се случи! Успех Simple Smile

# 546
  • Мнения: 4 711
Не ми се е случвало от януари 2015г.

Писах го и преди, дръжте си имунитета на високо ниво. Никакви строги диети през зимата или пийте имуностимулатори. При мен се появи при нисък имунитет заради стрес/диета. Не казвам, че не съм предпазроположена, явно в нашето семейство сме. Но колкото можем, нека да му влияем.

# 547
  • Мнения: 3 199
На мен около 7 месеца след раждането,  така че не е изключено да е от инунитета

# 548
  • Мнения: 1
Здравейте момичета на мен ми се поду бартилиновата жлеза след като имах закратко цистит. Много е малка подутината не е както чета че е колкото яйце при някои… бях на гинеколог и ми предписа антибиотих и да се мажа с мехлем против гъбички по два пъти на ден. Но ето че изпих  антибиотика, мажа се не знам колко дни вече с мехлема и това топче не спада… също така лимфният възел при слабините ми се е подул и той ми създава много по голям некомфорт Cry Появи се и гной и просто не знам какво ще правя в момента са празници лекарят не е на работа а аз съм супер притеснена…. Моля за някакво мнение Hands Pray

Последна редакция: пн, 27 дек 2021, 22:51 от Sweetflamme

# 549
  • Мнения: 3 724
Слагай компрес с риванол, ще ти облекчи болката и ще изтегли гнойта , слагай и вечер с превръзка да  не се намокриш

# 550
  • Мнения: 38
Здравейте, мамии! Нова съм в темата, изчетох всичко написано до тук.. Ще ви бъда много благодарна, ако някоя от вас е чувала или имала подобен на моя случай и сподели мнение.. Даже не знам как да започна, става въпрос за така наречен,, перианален абсцес " от може би около 10 доктора и" бартолинит"от още толкова различни доктори.. През последните 2 години, 2 пъти ме оперират от перианален абсцес(така написан в епикризата).. Само че при мен нещата стоят по различно,първо се образува нещо като пъпчица в долния край на срамната устна, дори малко по назад към дупето, до около 3-4 ден вече става голямо набрало топче(големина на средна ябълка) и влизам по спешност за операция.. Едни доктори казват това е перианален абсцес, други че е бартолиновата жлеза.. Обиколила съм всички видове доктори в цяла България, писала съм на доктори извън страната.. Ееее оправия няма, всеки казва нещо различно.. Днес за поредна 3та година в дори един и същ месец ми се появи това "топче" и не знам вече кой път да хващам 😥  ще ви бъда много благодарна, ако някоя е чувала или знае нещо по моето неразгадаемо заболяване 😁

# 551
  • Мнения: 3 724
Здравей, Mariqna b, опитай с някоя от писаните рецепти тук. Според мен е бартолинит, имала съм и абцеса, и бартолинит. Различно протичат и болката е различна. Според мен е бартолинит, и тук съм чела, че не могат да се справят лекарите с тази операция и се появява отново. Питай ако нещо има, спокойно ще се оправиш, вземай антибиотик и бабешка рецепта ,ако може без рязане

# 552
  • Мнения: 1
Здравейте, от скоро и аз имам този проблем… Искам да попитам как точно слагате ихтиола, отвътре или отвън на марля и кой точно ихтиол взимате?

# 553
  • Мнения: 99
Здравейте, от скоро и аз имам този проблем… Искам да попитам как точно слагате ихтиола, отвътре или отвън на марля и кой точно ихтиол взимате?

Здравейте,  когато слагам  марлята , то тя е винаги стерилна и ихтиола е отвън на марлята, откъм възпалението, което се е образувало, още докато е по-малко. По принцип се пука още след първото или второто поставяне на такава марля. После само компреси с йодасепт или риванол, докато отшуми...и така, до следващия път,за съжаление...А ихтиол слагам какъвто има в аптеките, не знам какви разновидности има ,но мисля,че няма значение.

# 554
  • Мнения: 14
Здравейте, моля да препоръчате добър специалист в Бургас. Имам същия проблем, но се наду много и вече почвам да се притеснявам.

Здравейте! Виждам, че мнението ви е от преди година, но моля да споделите намерихте ли добър гинеколог за този проблем и как се справихте с него? Аз също съм от Бургас и преди месец за първи път имах това възпаление… 😟

Общи условия

Активация на акаунт