Прахосмукачка - Стандартен, HEPA или Воден филтър?

  • 56 132
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 910
От две-три години имам Керхер с воден филтър и хепа-филтър. Много съм доволна.

Почистването и е елементарно (за разлика от Делонги или Рейнбоу) - водата е в правоъгълен контейнер, като частта която завихря водата се вади с едно движение. Изливам мръсната вода в тоалетната чиния и изплаквам на чешмата - 1 минута работа.

Прахосмукачката е лека, нищо че изглежда като танк - вероятно е 2-3 килограма.

Не знам колко струват филтрите. До сега не съм сменяла.

Има опция за изсмукване на течности, която не съм пробвала.

# 16
От две-три години имам Керхер с воден филтър и хепа-филтър. Много съм доволна.
....

Raya тази ли имаш в предвид:
SE 3001


или тази:
DS 5500

И двете ги има в Технополис. Цените са им еднакви 500лв.

SE 3001 и DS 5500

Не занм защо не е популярна тази марка във форума. Аз съм работил с машини на Karcher и мога да кажа че са невероятно качествена и надеждна изработка, а и цената им е доста по-приемлива от rainbow.

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 22:27 от Elvis

# 17
  • Мнения: 163
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017286 аз си купих такава и съм много доволна

# 18
  • София
  • Мнения: 3 910
Elvis,

Втората имам. Страхотна машинка.

офф: Малкият умира от кеф да смуче с нея - голяма игра пада.

# 19
  • Мнения: 5 539
И аз имам Делфин-а от втората снимка. Много съм доволна. Досега съм я ползвала само с водния филтър, но има и вариант с торбичка. Някъде вътре има и Хепа-филтър. Наистина почистването после е малко досадно, но пък да видиш цялата мръсотия, която си премахнал, действа удовлетворяващо Mr. Green
Никога повече торбички, разликата е осезаема!

eli6 откъде купи турбочетка за Зелмер-а? На нас не ни предложиха такава, когато купувахме нашата.
Между другото, нашата струваше 260 лв. в Ритони преди половин година. Там имаше и най-голям избор на прахосмучки

# 20
  • Мнения: 19 485
И аз имам Делфин-а от втората снимка. Много съм доволна. Досега съм я ползвала само с водния филтър, но има и вариант с торбичка. Някъде вътре има и Хепа-филтър. Наистина почистването после е малко досадно, но пък да видиш цялата мръсотия, която си премахнал, действа удовлетворяващо Mr. Green
Никога повече торбички, разликата е осезаема!

eli6 откъде купи турбочетка за Зелмер-а? На нас не ни предложиха такава, когато купувахме нашата.
Между другото, нашата струваше 260 лв. в Ритони преди половин година. Там имаше и най-голям избор на прахосмучки

Ами този магазин не ми е известен за съжаление. Аз от София си я купих от Денси център - там ги има. А за цената на самата прахосмукачка не си  спомням много точно. Виждала съм такъв Зелмер и в Технополис. Турбочетката обаче със сигурност е 36 лв и върши страхотна работа. Някакви други турбочетки, май за друг модел прахосмукачка които иматсобствен мотор обаче, се продаваха за 60 и нещо лева. Дано съм ти била полезна.

# 21
А какво представлява тази турбо четка? Какъв и е принципа на работа и за какво се ползва?

# 22
  • Мнения: 19 485
А какво представлява тази турбо четка? Какъв и е принципа на работа и за какво се ползва?
Изглежда като обикновен накрайник за килими, но е по-тежка и вътре има спиралвидни четчици, които се въртят много бързо при работа на прахосмукачката, като по този начин "разресват" текстилните повърхности. Килимите ги чистя само с нея, защото иначе разни влакънца, косми и др. не винаги успешно се отстраняват.

# 23
eli6 благодаря за разяснението, това звучи наистина полезно, ако четката се върти достатъчно мощно за да не се спира при допирането и в повърхноста на килима.
  А някой може ли да обясни какво представляват перящите прахосмукачи? Пак ли някакви четки се въртят или просто се впръсква вода под голямо нялягане? Винаги ми е било чудно как прахосмукачка пере! После мокро ли остава, ако под килима е паркет няма ли да се прецака?

# 24
  • Мнения: 22 908
А какво представлява тази турбо четка? Какъв и е принципа на работа и за какво се ползва?
Изглежда като обикновен накрайник за килими, но е по-тежка и вътре има спиралвидни четчици, които се въртят много бързо при работа на прахосмукачката, като по този начин "разресват" текстилните повърхности. Килимите ги чистя само с нея, защото иначе разни влакънца, косми и др. не винаги успешно се отстраняват.
И аз препоръчвам такава четка.

# 25
  Ами да наистина изглеждат полезни.
  За прахосмукачкaтa Samsung - тaзи от първата снимка в началото на темата, пише единствено, че е с три накрайника, но не знам дали сред тях има турбо-четка. Дали отделно се продават турбо четки за моделите на Samsung? За тези със циклон филтъра също се споменава за три накрайника и нищо повече! Може ли някоя мама да споедели нещо по въпроса, в този форум доста са разпространени прахосмукачките с циклон филтър, на Samsung, а предполагам че накрайниците са съвместими.

ПП: А никой ли няма да каже нещо по въпроса за перящите прахосмукачки Simple Smile
Перат ли изобщо или само мокрят (както имаше изказване в друга подобна тема). А дори и да прат, това неизбежно мокрене не създава ли проблеми?!

# 26
  • Мнения: 3 360
Elvis ,темата ми е много полезна и на мен!И аз в момента се колебая каква точно прахосмукачка да избера,така че дано се включат и с още полезни мнения..Относно перящите прахосмукачки аз не бих те посъветвала да вземаш такава.Да пере?-Не!Впръсква вода с препарат и веднага я изсмуква,като не остава мястото абсолютно сухо.Трябва да се чисти с четка ,за да може да се изпере...
Моля ви за ориентир/последно/-за този модел какво  мислите...Или  подобен ми препоръчайте ,но до 300 лв
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017286

# 27
  tutti Това е истината според мен. Този тип прахосмукачки на Samsung ми се виждат доста хитро конструирани. Центробежните филтри вършат чудеса не само при прахосмукачките. При предходните модели циклонът се намира до ръкохватката, което ми се струва малко неудобно. Тук вече нещата са получили развитие и филтъра си е в самата прахосмукачка под формата на кана.
  И аз съм се спрял на подобен модел, само че си изградих мнение против HEPA филтрите и за момента смятам да купя най-евтиният от тази серия (този от първата картинка в темата) - по този начин майками ще е независима от консумативи, а със сигурност няма да има проблеми заради липсата на прословутият филтър. На по-скъпите модели от избраната от мен прахосмукачка, започват да добавят всевъзможни глезотии, като infrared управление, разни индикатори, дисплеи, HEPA филтър и тн... Благодарение на тях последният модел от този вид прахосмукачки достига цена от над 500лв, като в комплекта се включва и Турбо четка. Мисля като купувам да поискам да разгледам тази най-скъпата и при положение, че накрайниците са съвместими, да поръчам от сервиза една турбо четка - струвами се че тази инвестиция си заслужава за разлика от другите щуротий, които освен че не са толкова полезни намаляват и надеждноста на цялостното изделие.

ПП: Все пак се надявам Samsung да произвеждат качествено прахосмукачките си защото това няма как да знам  Wink

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 22:24 от Elvis

# 28
  • София
  • Мнения: 2 079
Включвам се в темата и препоръчвам горещо на всички Т А З И   П Р А Х О С М У К А Ч К А . Полска е, Zelmer 1500.0 Twister, 135 лева в магазин Денси. Има възможност и електрическа турбочетка да се включи в нея (68 лева струва) или обикновена турбочетка (36 лева е тя). Маркучът й е армиран и практически много трудно се къса.  Naughty Обира всичко де-що види по пътя си, защото има много добра всмукателна способност.  Peace
Прахосмукачката е с нормален филтър, но може да й се сложи и НЕРА филтър, ако искат собствениците. Има възможност да се избира и с хартиена или постоянна торба да е (продават се и двете в комплекта).
Аз имам прахосмукачката от няколко месеца и съм много доволна!  Hug

# 29
  • Мнения: 5 539
Прахосмукачката от линка на Радостинчето я ползват моите родители. Имат я вече 5-6 години и върши чудесна работа. Като за по-нисък клас клас прахосмукачки е супер. Има и 3 допълнителни приставки, които са поместени вътре в корпуса, за да не ги губи човек Laughing

Общи условия

Активация на акаунт