Музикален инструмент

  • 13 776
  • 114
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 210
Hot mamma. Браво!  smile3501

# 76
  • Мнения: 146
И аз се присъединявам с овации за Simon!
Браво!  smile3501
Aх дали и мойто дете ще се научи така хубаво?

# 77
  • Мнения: 192
Хот Мама,  на мен youtube ми е блокиран на този лаптоп, та ще трябва да го видя довечера! 
Да се похваля, обаче, поканиха ни на просулшване за Бароковия фестивал в муз. училище, който се провежда вс. година през първата седмица на Март! Детето се радва много, очаква прослушването да бъде като American Idol (no na pianoto)   Joy

# 78
  • Мнения: 8 769
Смятам, че музиката обогатява децата и хората въобще. Прекрасно е детенце да се запознае с някакъв инструмент, не е задължително да стане виртуоз.
Именно поради това записах дъщеря си в школата на Орф Шулверк (за която писах във форума в подобна тема) и от октомври м.г. до сега съм изключително доволна. Детето ходи с голямо желание, много й е интересно, има си и нови приятелчета. Хубавото на тази школа е, че запознава децата с различни инструменти, дава им най-първоначални знания за музиката, ритъма, мелодията, свиренето. Интересното е, че там започва свиренето на ксилофон.
Иначе гласувах за пиано в анкетата.

# 79
  • У дома
  • Мнения: 1 741
LL Cool J ,

поздравления! smile3501  Радвам се за вас и ще стискам палци. На нас ни предстоят  изпит за ниво и прослушване пред Гилдията на музикантите, но чак през май. Сега трупаме репертоар.

Кажи ,моля те, няколко думи за този фестивал, ако ти е удобно. Интересно ми е да чуя какво има и при вас.

# 80
  • Мнения: 192
Ами, през годината имат 2 големи фестивала с продължителност 1 седмица всеки.  Първият е Бароковия, а втория на Съвременната музика (предполагам композитори като Глинка ...). 

Иначе имат и т.нар.  informal recitals , където събират деца на различни нива и правят концерти всеки месец.  Ние сме имали 1 информал до сега.  Целта е да има positive reinforcement и децата да бъдат окуръжавани да свирят и да слушат по-напреднали изпълнители. 
Някои учители правят Коледен (Празничен) концерт и концерт за края на учебната година на класа си, след което има коктейл, цветя и подаръци за учителката.  Много е приятно! 
А при вас?

Кое е любимото ви упражнение, което детето ви свири?

# 81
  • Мнения: 1 608
Ще следа темата с интерес. Моят юнак макар и на 6год. овладява втора година два инструмента - пиано и китара. Подчертавам по собствено желание.

# 82
  • Мнения: 1 225
И аз се включвам в темата.
Моят син е на 6 иполовина и от половин година ходи на китара. Според учителя си е музикален и напредва бързо.
Радвам се че сам си пожела да се занимава с музика.
Аз исках да го прави за да си изгради характер - да е настоятелен и да не се предава лесно.
За сега се справя. Не бих го насилвала, ако му омръзне.

# 83
  • Мнения: 192
Hot momma,  браво на момчето ти !  Много ни харесаха изпълненията му! newsm10
На Лили (моето дете)  прослушването мина много добре.  Допусната е до фестивала! Сега е много горда, облича си официяните дрехи вечер, свири и ни кара да пляскаме  Laughing

Sisko2, много съм съгласна с мнението ти за изграждането на характер и постоянство.  Много е важно, дори в най-общ план,  в живота, човек да се научи да изпипва нещата и наистина да не се предава при тудности, а да намери начин да ги преодолява.  Музиката, както и спорта учат децата на това.

Да ви питам сега, ваш'те деца упражняват ли гамите, например A, B, C etc. major i minor?  На нас ни казват с това да "загряваме", но на мен ми се струва скучно, и освен това ми се струва, че не е чак толкова важно, но сигурно греша.  Вие?

# 84
  • Мнения: 195
Дъщеря ми също свири на пиано (от 3 годишна), в началото   свиреше предимно по слух, макар да познаваше добре нотите. Постепенно упражненията и ставаха все по-дълги и се принуди да надвие 'мързела" си и да започне да следи нотния текст.
Свири  1/2 - 1 час два - три пъти в седмицата  в най-добрия случай, понякога свири от урок на урок .
Свири гами за разсвирване (т.е. загряване), като освен основното движение свири и разложени акорди, терци, децими, арпежи, акорди. (дано не казах някоя глупост, че не съм музикант)
Тази година има фестивал за деца, които не са в  музикални училища  т.е. свирещи за обща култура като нас, "На крилете на музиката" се казва и се провежда обикновено през май. Вашите пианистчета ще участват ли?

# 85
  • У дома
  • Мнения: 1 741
LL Cool J , мерси.

Ние винаги започваме с гами, след това гами с метроном, после inversions в различните гами, разложени акорди, арпежи и чак след това същинско свирене.

sisko2 , много точно си го казала. Аз използвам пианото, за да покажа на децата си, че всичко хубаво на този свят се постига с много труд, упоритост и постоянство. Неща, които днешната поп-култура поставя на заден план.

# 86
  • Мнения: 192
Вето, моля те разкажи повече за този фестивал.

# 87
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Hot momma,
браво на Симон! Много добре свири  Peace Надявам се и щерката да го догони... особено с лявата ръка. Тя също свири от 1г. и е само при 1 преподавател.

...не знам да се разсвирват с гамите. Ходи 2 пъти седмично по 20 мин. Точно преди 3 седмици й беше продукцията. Та там също чухме мелодията от Огински и при това тя я разпозна. Аз съм муз. инвалид  Blush

LL Cool J - не се упражнява под час, строй или каквото и да е. Минава и вижда инструмента. Включва го и почва. Сега, след изпълнението на Симон й дойде пак музата и свири... Но определено чете ноти и не свири само по слух.

# 88
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Тази година има фестивал за деца, които не са в  музикални училища  т.е. свирещи за обща култура като нас, "На крилете на музиката" се казва и се провежда обикновено през май. Вашите пианистчета ще участват ли?

Много моля и аз да разкажеш за този фестивал? Къде се провежда?

# 89
  • Мнения: 195
Национален Фестивал - Конкурс "С крилете на музиката", организира се от Дружество "Педагози-Музиканти" към СБМТД.
Провежда се през година, около 5-10 Май.  През 2005г беше в Музикалното училище (София), 2003 - в една зала на Съюза на музикалните дейци ( в тези две издания сме участвали).
Децата са разделени по възрасти и се присъждат награди за всяка възраст - Първенец, Отличник и  ooooh!............. третата награда не си спомням как я бяха нарекли.
Накрая има  нещо като Гала-концерт на Лауреатите, много е емоционално за децата.
Конкурс има   и  за цигуларчета, китаристи и май някакви духови инструменти.
Заявки се подават от учителя и има символична такса за участие.
Това е всичко, което знам, ако ви интересува още нещо мога да питам нашата учителка.  bouquet
 

Общи условия

Активация на акаунт