Един въпрос в 7/8

  • 2 590
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 651
Сама няма да се сетя да си пусна, ако звучи от нейде слушам, не обичам само разни протяжни песни. Иначе с кеф си ходя на народни танци.

# 16
  • Мнения: 2 229
И на мен не ми харесва, и какво от това, въпрос на вкус. Няма нищо общо с патриотизма...

# 17
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
обичам ръченица - и да гледам, и да играя.
хорА също обичам да тропам.
И да ги свиря умея.

# 18
  • Мнения: 5 539
Една от най-великите мелодии в света е "Дунавско хоро" под обработката на Дико Илиев. Номер 1 в плейлиста на уинампа ми Grinning

# 19
  • Мнения: 3 423
Бас бях готова да хвана,
че питаш за ръченицата.
Обичам народна музика.
Че и играя страхотно.
Всякакви хора. И граовско
ситня даже. И мускули на
краката имам показателни.
И на мен Дико-Илиевите са
ми любими. А любимата ми
народна песен е "Девойко,
мари, хубава", извинете за
"мари"-о, но нали не е "ма".
Та тази песен дори я пях на
сватбата си. М-да, разбъбрих
се. При всички случаи предпочитам
многообразието от ритми на
нашата народна музика пред
двете четвърти на немската.
Колкото и да угърчинствам,
не може да ми се изкорени
туй, що не гасне. Ихуууууу.

# 20
  • Мнения: 1 533

Всякакви хора. И граовско
ситня даже. И мускули на
краката имам показателни.


Лисо, завидях ти! Осем години съм играла народни танци, нито един мускул нямам останал. Crossing Arms

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Харесвам народната музика.......... обичам да е лято, по радиото да зучи народна музика , а ние да ядем таратор....... по потници или моряшки фланелки......  Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 5 289
Има няколко народни песни,които с кеф ги слушам,когато ги чуя по радио или тв,но аз да си пусна такава музика-абсурд.Хора мога да играя,пък и съм танцувала народни танци 2 год. Grinning

# 23
  • Мнения: 1 312
Няма друго нещо, което да дразни така слуха ми, както народната музика, мога да изслушам 1-2 македонски песни и то в определена обстановка и съм до там.
Не се гордея с този факт, но и не ме срам, въпрос на вкус.

И не, не го смятам за антинационалистично.

 PeaceЕ,мерси.Сега вече мога без срам и аз да си го призная.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 702
И аз не харесвам народната музика нито пък мога да играя хоро или нещо подобно.
Не смятам, че е антипатриотично. Все пак патриотизмът и уважението към българското могат да се изразят по още поне 1000 начина.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 958
Много обичам народната музика. Не всяка - имам си предпочитания.
Ръченицата ми е любима.Обичам родопските песни/навяват тъга,но ги обичам/.
Но ,трябва да отбележа ,че за да слушам определена музика ,трябва да имам подходящо настроение.
Съжалявам ,че така и не се научих  досега да играя Дунавското хоро.

# 26
  • Мнения: 27 524
Не се е слушала у нас.
Някои песни харесвам, други не.
По-скоро се гордея с тях и настръхвам на много от тях, прекланям се на певиците, но не си ги пускам, за да ги слушам.
Не искам да ги загубя, но не си купувам носители с тях.
Пея ги  Heart Eyes

# 27
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 850
Много обичам народни песни, особено родопски и странджански. Дядо ми е невероятен певец и от дете израстнах слушайки и пеейки народна музика. Имам безброй любими песни.. Това е музиката, която ме кара да настръхна - една от малкото видове музика, която успява. Нося я в кръвта си. Знам и хорА доста, към десетина...Децата ми също ще знаят народни песни и хорА.
И като поздрав към вас, една от любимите песни на моята рода, песента "на" моя дядо
Караджа дума Русанки

(Със специални благодарности към SUNFLOWER, която преди седмица ме разплака, предоставяйки ми тази песен на ЛС, след като я бях споменала в темата за "17-те мига...." )

# 28
  • Мнения: 4 078
Обичам народната ни музика. Тази от родопския край ме кара да настръхвам. Доскоро не обичах тази от шопския край, но започнах да откривам чара й. Харесва ми и хорца да тропам, но не умея много видове. Граовското много искам да го науча, но ми се вижда наистина сложно. Най-добра съм в ръченицата Mr. Green Вкъщи не слушаме много, най-често Мистерията и при подходящо настроение Ибряма.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 421
 Обичам народната ни музика(особено по-живата), като я чуя и сърцето ми играе. Обичам да играя - ръченица, хорА(почти всички мога). А Дунавското на Дико Илиев...няма равно.
 Разбира се не във всеки момент съм в подходящо настроение да я слушам - понякога брат ми ме изнервя с цял диск с ръценици.
 Аз съм играла в танцов ансамбъл, брат ми и жена му също, но те са доста по-пристрастени от мен. Като цяло интересът към народната музика ни е от баба и дядо, които са ни научили на всички хорА.
 Записах щерката на народни танци, но не прояви интерес, обаче малкият по цял ден може да гледа само фолклорният канал и да си подскача(уж играейки Laughing).

  Не мисля, че харесването или не на дадена музика определя дали си патриот

Общи условия

Активация на акаунт