Възможно ли е ранно преместване от дома?

  • 2 559
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 367
Давам различна идея - харесай си училище в друг град. Не се обяснявай, че не искаш да живееш с майка си, а искаш да учиш това, защото ти е много интересно.
    Това, ако си сериозен човек и мислиш за бъдещето си.
И кой ще я издържа в другия град?

# 16
  • Мнения: 1 842
Щом не се споделя конкретен проблем,най-вероятно са тийн драми.
Наблегни на учението,така обстановката ще се поуспокои.Нямаш ли баби и дядовци,да отидеш там за малко?

# 17
  • Мнения: 1 359
Събирай пари, всяка стотинка. На 18 си намери работа и със съраните пари и дохода от заплата се махай. Осъзнай дали реално проблемите ти са просто титейджърско израстване или наистина сериозен проблем. Има огромна разлика, но ти трябва да го помислиш.

# 18
  • Мнения: 350
Момиче, ако майка ти е сериозен и добросъвестен родител, който изисква повече труд и дисциплина от теб, или ангажираност в нещо смислено, това не е ''семеен проблем'', нито причина да бягаш от вкъщи. 
Нещо ми подсказва, че май точно такава е ситуацията.
Стори ми се, че прочетох, че вече 4 месеца си разделена от най-добрата ти приятелка.
Ами, никой не изолира детето си от конкретен приятел, освен ако не иска да го предпази от лошо влияние.
Била съм страничен наблюдател в такива отношения.
Не знам, дано някой се е запознал по-подробно с казуса ти и ти е дал адекватен съвет на ЛС, но........заварената ми сестра беше в подобен конфликт с баща си (той беше спечелил родителските права). Да, животът вкъщи хич не беше ок, ама и тя мина през възможно най-бунтарската форма на пубертет. Е, хубаво - избяга на 16 при майка си, която не смееше нищо да ѝ откаже и.......никак не прокопса. Изтървана работа. На 47 е вече и животът ѝ е гротеска във всяко отношение, за жалост.
Ако е тинейджърска глупост, помисли хубаво и сядай да учиш.

Общи условия

Активация на акаунт