Каква е разликата между филма "Ало-Ало" и чалгата?

  • 3 016
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Когато се пусне тема за чалгата - никой не слуша такова нещо, това е просташко и т.н., но когато се пуска тема, дали филма "Ало-Ало" е хубав, анкетата показа, че това е висш и деликатен хумор, който не всеки успява да разбере...
Чудя се и се мая - къде е разликата между тези две неща? 1:15 е, а не мога да заспя от главоблъсканици...

# 1
  • Мнения: 27 524
Аз знам, че слушам доста от фолк песните. Особено с водка и салата са ми първи дружки  Party Party Party
Ало-ало нямам честа да познавам  Crazy

# 2
  • Мнения: 6 417
Блондиньо,  как може да не познаваш мосю Льо Клер, Рене, хер Флик и т.н.?

http://209.85.135.104/search?q=cache:f4DuTZVk5uUJ:www.vbox7.com/ … ;ct=clnk&cd=6

# 3
  • Мнения: 27 524
Да не би да е сериал?
Сериали никога, ама никога не гледам. Нямам нерви, никога не съм харесала такъв  Crazy

# 4
  • Мнения: 2 792
   Разликата е, че чалгата налага модел на поведение директно без грам ирония,  в нея няма хумор, само изкривяване на ценостна система, ако си на определена възраст, в която се опитваш да се самоопределиш.
  "Ало, ало" не ми е хрумвало да го сравнявам с чалгата и сега не намирам общи неща, това е иронична заигравка с историята, традициите и реални събития, тънък майтап с характерните черти на определени нации, чиста проба самоирония.

# 5
  • Мнения: 7 837
Разликатае като между Колата и Алтая  Grinning Панасоник и Панасоаник... Grinning

# 6
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Ти пък ... newsm78
Ало - то е класика Simple Smile Подписвам се за втори път тази вечер под мнение на Кифлата Simple Smile
Обичам го този сериал Joy

# 7
  • Мнения: 2 085
Разликата е......разлика Mr. GreenДруг е въпроса, че повечето хора като чуят "сериал" и  си представят внезапно ослепелия Хуан-Антонио, който има амнезия, осиновен е от прислужницата, и има няколко извънбрачни деца

# 8
  • Мнения: 5 468
внезапно ослепелия Хуан-Антонио, който има амнезия, осиновен е от прислужницата, и има няколко извънбрачни деца
В това има повече смисъл и истина.

# 9
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 868
Че едното е филм/сериал, а другото е музика?

# 10
  • Мнения: 4 629
А приликата между чалгата и "Ало-ало" каква е?

# 11
  • Мнения: 1 860
 "Aло Ало" и "Женени с  деца" водят класацията ми за най-тъпи излъчвани сериали по ефир. Не намирам нито тънкото чувство за хумор, нито самоиронията. Виж чалга слушам. С кеф.  Whistling Сигурно за това не мога да оценя подобаващо горните два сериала.  Thinking

# 12
  • Мнения: 2 925
мисля,че всеки филм,песен ,игра ,които те карат да се смееш,отпуснеш,релаксираш
и чието действие не се основава на директното унижаване,обиждане,омаловажаване на определен жив  индивид са жизненоценни:)
Слушала съм и така наречената чалга-чувствала съм се великолепно с някоя компания.
Гледала съм и Ало Ало и съм се смяла . Няма плоски шеги. Има шеги ,които те разсмиват и други ,които са на твой гръб и на които се смееш може би само от добро възпитание .
И Мистър Бин е простак ще каже някой . Да,но ме кара да се смея,не причинявайки с тези си действия вреда на никого.
А чалгата едва ли е навредила повече от която и да е друга музика.
Не разбирам защо е станала олицетворение на простотия.
И защо някой казва аз съм интелигентен ,не слушам чалга.
И какво слуша? Вивалди?Моцарт?
И аз ги слушам ,ама не като играя карти.
И какво гледа ,за да с е разсмее?
Дипломите си по стената ли?
Айде ,моля,аман от модерности. Мислех ,че отдавна чалгата
се е приела за част от музикалната българска култура.
И аз не разбрах коя е приликата между сериалът и чалгата
 и така не мога да дам определение за разликите между тях.
Но май разликата между тези две неща е ,чалгата е утвърдена сред някои среди
за символ на простащината и автоматично се заклеймява от определени
индивиди,които с естрахуват да не би да са простаци,признавайки ,че я слушат.
А сериалът тепърва ще бъде заклеймен /след тази тема/ и постепенно и
той ще стане такъв символ с което и разликите ще изчезнат Mr. Green
Така ,че Ню, ако знаеш и за друга разлика ,казвай докато е време:)

# 13
  • Мнения: 25 712
Ами смяла съм се на "Ало, ало", въпреки, че не съм му фен.
А от чалгата ми става тъжно. По-често - бясно, защото не я слушам по собствено желание.
Някой по-горе попита защо била символ на простотия. Ами точно затова, защото не я слушам по желание в собствения си дом посред нощ, затова. Иначе като музика не ме вълнува и не ми пречи, притеснява ме манталитета и примера, който насаждат представителите й сред младото поколение.

# 14
  • Мнения: 1 002
Ало Ало не е британски хумор , както и Бени Хил не е ...
Ало Ало ми прилича на ония малоумни филми с Луи дьо Финес , където най-смешно е като плеснат някоя мома по задника или стане някой инцидент с подлогата на бабата
Символ на британския хумор е Оскар Уайлд или Дж.К. Джером, където хумора е в тънките лафове , които са по силите на малцина , а не в глупавите гримаси или разни физиологични действия ..

общото м/у Ало Ало и чалгата  - ами простотията , която излъчват ...разликите - чалгата може и да те разчувства  , ако си си пийнал повечко , т.е. музиката предразполага повече видове емоции

# 15
  • Мнения: 27 524
Символ на британския хумор е Оскар Уайлд или Дж.К. Джером, където хумора е в тънките лафове , които са по силите на малцина , а не в глупавите гримаси или разни физиологични действия ..

Да, и да не забравяме и моя любимец П. Г. Удхаус  Party

# 16
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
абе вие в 1 през нощта друга работа нямате ли си? newsm78

# 17
  • Мнения: 27 524
абе вие в 1 през нощта друга работа нямате ли си? newsm78

Абе, ако при теб е 1, при нас не е. А ти нямаш ли си?  Mr. Green

# 18
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
и после, зашо циганите ще бъдат повече от българите... Whistling

# 19
  • Мнения: 27 524
и после, зашо циганите ще бъдат повече от българите... Whistling

Ммм, да, много по темата и много умно казано  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 229
А къде е приликата?? #Crazy

# 21
  • Мнения: 1 418
Разликата е,че в къщи  гледам "Ало,ало",но никога не слушам чалга.Само като ходя на кръчма(все пак там не може да се слуша класика).И да ви кажа:даже и по масите вилнея. Mr. Green

# 22
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230


Ммм, да, много по темата и много умно казано  Rolling Eyes
[/quote]
то пък една тема...

# 23
  • Мнения: 2 925

Някой по-горе попита защо била символ на простотия. Ами точно затова, защото не я слушам по желание в собствения си дом посред нощ, затова.
Тогава значи за мен символ на простотията е хеви метъла и разните метъли други:)
И аз не ги слушам по желание,но тъй като съм цивилизовано същество и живея
сред други подобни ми ,но с различен от моя вкус,съм се научила да симбиозирам Mr. Green
Според мен простак е човек ,който не приема чуждите вкусове,идеи и светоглед,не поради някоя съществена причина ,а само поради факта ,че смята своите собствени вкусове единствено за правилни.

# 24
  • Мнения: 27 524

Някой да те насилва да четеш и да пишеш?  Thinking

# 25
  • Мнения: 2 792

Според мен простак е човек ,който не приема чуждите вкусове,идеи и светоглед,не поради някоя съществена причина ,а само поради факта ,че смята своите собствени вкусове единствено за правилни.


 Ако факта, че не желая децата ми да подражават на курвенско силиконов стил на поведение и на хора трудно връзващи едно изречение марионетки на една индустрия, ме прави простачка, нямам нищо против да съм простачка.  Всяка дума, все пак има смисъл и контекст, та в този контекст определението простак ми харесва...
 

# 26
  • Мнения: 1 520
Аз не намирам връзка.
Но явно чалгата на народите се възприема по различнен начин.  Peace

# 27
  • Мнения: 27 524
Ако факта, че не желая децата ми да подражават на курвенско силиконов стил на поведение и на хора трудно връзващи едно изречение марионетки на една индустрия, ме прави простачка, нямам нищо против да съм простачка. 

Е, недейте да отивате толкова далече. Кифла, знаеш, че всичко до деца, подражание и поведение стига, опира и зависи от възпитанието и примера вкъщи. Не може да имаш прекрасни, умни, учещи и възпитани деца и да се притесняваш от влиянието на чалгата. Това влияние го има в по-простоватите семейства, без да искам да обидя никого. То е видно по публиката кои залитат и се опитват да подражават. Не мисля, че можеш да се притесняваш от подобно нещо. От слушащи чалга до слушащи чалга има голяма разлика. Не го взимайте толкова навътре, защото е безсмислено.

# 28
  • Мнения: 2 925

Според мен простак е човек ,който не приема чуждите вкусове,идеи и светоглед,не поради някоя съществена причина ,а само поради факта ,че смята своите собствени вкусове единствено за правилни.


 Ако факта, че не желая децата ми да подражават на курвенско силиконов стил на поведение и на хора трудно връзващи едно изречение марионетки на една индустрия, ме прави простачка, нямам нищо против да съм простачка.  Всяка дума, все пак има смисъл и контекст, та в този контекст определението простак ми харесва...
 

Да си простак е избор. А всеки избор-доброволен естесвено ,в противен случай не би бил избор е добър за правилното функциониране на човешката психика:)
Ако децата ти изберат да слушат чалга, хеви метъл или каквато и да е друга музика и подражават на моментните си идоли това ше бъде техен избор,който ги прави щастливи и пълноценни. В собствените им очи- не в твоите.
Ако ти започнеш да налагаш собствените си вкусове с претенциите ,че всичко ,което на теб не ти харесва е признак на лош вкус ще изградиш лицемери, а не стойностни хора

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

    ........чалгата налага модел на поведение.............  в нея няма хумор, само изкривяване на ценостна система..........
 

Ето това е приликата

# 30
  • Мнения: 143
Моите деца подражават на семейството си и придобиват желание за повръщане щом срещнат чалга или представителките случайно по тв.

а колкото до разликата с Ало Ало - този, който не я вижда сам, едва ли ще я осъзнае и с10 страници обяснения.

# 31
  • Мнения: 184
Нямам думи! Който не може да схване разликата, значи няма смисъл да му се обяснява. "Чалга" е мръсна дума сама по себе си. Няма да ти обяснявам кои я слушат. А сериала е култов! И защо въобще се сравняват тези две неща?! Аз ли съм тъпа и не разбирам?!

# 32
  • Мнения: 6 155
Нямам думи! Който не може да схване разликата, значи няма смисъл да му се обяснява. "Чалга" е мръсна дума сама по себе си. Няма да ти обяснявам кои я слушат.

 Shocked
Хайде обясни кои я слушат и защо е "мръсна дума", че ми стана много интересно?

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз ли съм тъпа и не разбирам?!

Не.
Ти си нов потребител с 0 мнения и сега пусналия темата ще те сдъвче и изплюе заради това.

Да..определено Тони Сопрано е реваншист.

# 34
  • Мнения: 677
Ню,викаш примирие,а? Mr. Green
Страхувам се,че Кифлата е казала всичко по темата..И не искам да я повтарям..
И ако вид хумор не ти харесва,защо го сравняваш с нещо коренно различно?!
Шах и колоездене?!
"Сравненията са отвратителни"-е английска поговорка,Ню..

Ти сега изкара ни чалгари всички,които харесваме "Ало,ало"..

И що не си признаеш,че онова сравнение беше тъпо и да излезеш с достойнство от положението..Не знам..Или анкетата не ти е достатъчна..Икаш още?

# 35
  • Мнения: 184
Мила Реза, аз не съм с нула мнения, въпреки, че така пише. Както и да е. Сдъвчете ме, изплюйте ме, но мнението ми за чалгата ще си остане същото.
Мила Биби, ако имаш деца, няма да ме питаш защо е мръсна дума и кои я слушат. Слушат я предимно шофьорите и тези, дето са на по три ракийки. Ти сигурно знаеш как се показват чалгаджийките по телевизията - с голи цици, без гащи и така нататък. И няма да позволя децата ми да растат мислейки, че в живота всичко се постига с голи цици, руса коса и пълно безмозъчие! Съжалявам!

# 36
  • Мнения: 2 925
И няма да позволя децата ми да растат мислейки, че в живота всичко се постига с голи цици, руса коса и пълно безмозъчие!
скъпа , tanich,
в живота много ,ама много неща се постигат с трите изброени от теб качества:)
И с ред други,но всеки ползва това което има. Срамота е да не се ползват предимствата
Не закривай пред собствените си деца хоризонтите. Остави прозорчето.
Децата ти сами ще изберат дали да се хвърлят през него ,да сложат завеси или просто да се наслаждават на изгледа Mr. Green

# 37
  • Мнения: 1 418
ЧАЛГА всъщност означава-свирня,музика.Кво и е мръсното newsm78?Сигурно съм чалгаджийка(мръсница) щом не разбирам...

# 38
  • Мнения: 184
Леле, каква атака! Аз до вчера си бях най-прост читател на вашите мнения, но днес реших да се включа и ето какво стана. И то заради това, че не намирам нищо общо между тъпата чалга и хубавия сериал. Как може изобщо да се сравняват тези две неща?!
Тутурутке, не искам да обиждам никого, особено пък тебе! Нали не си показваш дупето по телевизията и не пееш чалги по рокля с мнооого дълбоко деколте? Е, значи не си мръсница Simple Smile

# 39
  • Мнения: 4 916
Както е наприсал Сопрано, приликата е колкото между шах и колоездене, не повече.

# 40
  • София
  • Мнения: 5 828
....... Нали не си показваш дупето по телевизията и не пееш чалги по рокля с мнооого дълбоко деколте? Е, значи не си мръсница Simple Smile

Само така между другото да попитам, понеже и Лили Иванова си показа прашките на един концерт в НДК и се снима в Плейбой, мръсница и чалгарка ли е?

Бритнито също се разхожда без бельо и я снимат на поразия, забранявате ли на децата си да я слушат?

А по темата - не намирам нито прилики нито разлики, двете неща са несравними.
Сериала не го харесвам, чалга слушам само в кръчма.

# 41
  • Мнения: 920
Много просто - дали имаш чувство за хумор или не.

# 42
  • Мнения: 3 423
Как може изобщо да се сравняват тези две неща?!

Може. Всичко в името на любовта.
Понеже съм асоциативна, пък и
обичам да редя пъзели, надушвам,
че темата е продиктувана от
няколкодневните заигравания на
Ралица и Иво, както народният
поет нарича Ню и Сопранов.
Та не търсете под вола теле.
Ало, ало, чалгата ли е там?
Ало, ало, чалгата е.

И няма да позволя децата ми да растат мислейки, че в живота всичко се постига с голи цици, руса коса и пълно безмозъчие! Съжалявам!

Права си да не позволяваш.
Пък дотогава може унисексът
да се утвърди като код за
отваряне на вратички и да не
ти се налага. Но ако все пак
русите кухи бомби са все още
на власт, нямаш шанс. Децата
ти сами ще се убедят в силата
на чалгата. Както и моето, де.

# 43
  • Мнения: 4 668
Само така между другото да попитам, понеже и Лили Иванова си показа прашките на един концерт в НДК и се снима в Плейбой, мръсница и чалгарка ли е?
Без никаква връзка с темата , ама това за Лили Иванова си е друга тема ... Може да не е мръсница и чалгарка , ама е напълно изкукала лигава бабиерка , която се мисли за неустоима и отказва да признае , че е на 70 години .
Просто е гротескно и мисля , че трябва да престане да се излага вече , за да не заличи и хубавото оставила след себе си ...

# 44
  • Мнения: 2 161
Когато се пусне тема за чалгата - никой не слуша такова нещо, това е просташко и т.н., но когато се пуска тема, дали филма "Ало-Ало" е хубав, анкетата показа, че това е висш и деликатен хумор, който не всеки успява да разбере...
Чудя се и се мая - къде е разликата между тези две неща? 1:15 е, а не мога да заспя от главоблъсканици...
Според мен няма разлика между двете.

# 45
  • Мнения: 5 468
Ало Ало не е британски хумор , както и Бени Хил не е ...
Ало Ало ми прилича на ония малоумни филми с Луи дьо Финес , където най-смешно е като плеснат някоя мома по задника или стане някой инцидент с подлогата на бабата
Символ на британския хумор е Оскар Уайлд или Дж.К. Джером, където хумора е в тънките лафове , които са по силите на малцина , а не в глупавите гримаси или разни физиологични действия ..

общото м/у Ало Ало и чалгата  - ами простотията , която излъчват ...разликите - чалгата може и да те разчувства  , ако си си пийнал повечко , т.е. музиката предразполага повече видове емоции
Написала си бъдещите ми разсъждения по тази тема. Но нещо не ми спореше с мисленето снощи Mr. Green... Абсолютно, едно към едно мисля като теб.

Имаше един филм с английски хумор, ама като не мога да се сетя заглавието му... newsm78. Беше за един иконом Джийвс, господаря му, леля му... и т.н.

# 46
  • Мнения: 5 468
Нямам думи! Който не може да схване разликата, значи няма смисъл да му се обяснява. "Чалга" е мръсна дума сама по себе си. Няма да ти обяснявам кои я слушат. А сериала е култов! И защо въобще се сравняват тези две неща?! Аз ли съм тъпа и не разбирам?!
Аз пък никога съм нямала думи пред фанатичните изказвания. Кои я слушат чалгата? Хайде обобщи.
А сериала е култов, колкото е култов един посран пияница на улицата. Това, че на теб или на някой му харесва, не значи, че е хубав. Няма да обяснявам, кои го гледат Laughing  Wink.

# 47
  • Мнения: 5 468
Аз ли съм тъпа и не разбирам?!

Не.
Ти си нов потребител с 0 мнения и сега пусналия темата ще те сдъвче и изплюе заради това.
Реза, що така плашиш човека с мене? Никога не съм дъвкала и плюла новобранец, просто не ям новобранско Tired. Предпочитам старо, гърмяно и опушено Mr. Green.

# 48
  • Мнения: 5 468
Как може изобщо да се сравняват тези две неща?!

Може. Всичко в името на любовта.
Понеже съм асоциативна, пък и
обичам да редя пъзели, надушвам,
че темата е продиктувана от
няколкодневните заигравания на
Ралица и Иво, както народният
поет нарича Ню и Сопранов.
Абе, луда ли си?  smile3537

# 49
  • Sf
  • Мнения: 808
Слушайте внимателно, няма да повтарям  Mr. Green

Тук от няколко дни става мазало, екшънът е на макс Simple Smile Което е хубаво от една страна, че е интересно, защото както чета, на много им е писнало от любовно-сълзливите теми с целувки и букети. Но нещо почнахме и да се надцакваме с теми Simple Smile

И независимо от събджекта на темата, всеки си казва, което иска да напише Simple Smile Затова все повече намирам общо между чалгата и сериала Ало-ало.

Алоу, много съм глупава, не виждам ли, че всъщност уппражняват подаване на първа помощ Simple Smile

# 50
  • Мнения: 127
Та...кои го гледат? Интересно ми стана  Wink
По повод вечния спор "чалга-всичко останало"...трябва да се въведат нови понятия за чалга.
В темата отбелязаха, че "чалга" означава "музика, свирня" на турски.
Мога да се сетя за много примери за чалга, които не произлизат от родните пространства. Които нямат нищо общо с "фолк" музиката.
Бритни за мен си е чиста чалга. Както и много други певачици (и певци) от нейния сой. И тук не става дума за някакъв музикален снобизъм. Въобще не говоря за популярност и коефициент на харесване от "масите". Пинк Флойд са една от най-популярните групи на своето време (и на всяко такова), но са толкова далече от чалгата, колкото от нея е далече...какъв пример да измисля? "Ало, ало" би било твърде очевидно, а и донякъде нечестно.
Да не слушаш чалга не означава само да не си позволяваш да подрусваш ханш що-годе ритмично (какво общо имат с чалгата професионалните танцьори на ориенталски танци?). Да не слушаш чалга означава да имаш музикална култура, която не се основава единствено на първосигналното, на пошлото вместо на еротичното. Рокът също има своята чалга. За метъла да не говорим. Много хора са ми развивали теории от типа: "Всички слушат чалга по ресторантите, само че се правят." Аз пък познавам и такива, които не се правят. И то защото човек, веднъж чул нещо малко по-друго, малко трудно ще се въодушеви от чалгата. (Опа. Да. Щях да забравя. Навсякъде има изключения.  --- изпълних си квотата форумска толерантност, сега мога да дишам малко по-свободно  Mr. Green --- И не обсъждам интелектуалния багаж на слушащите предимно поп-фолк - по-скоро бих обсъждала културата им. Ама всеки с разбиранията си. Live and let live, така, де.)
За мен "Ало, ало" е един доволно забавен сериал. За да имаш такъв поглед върху историята и себе си, както англичаните, трябва да имаш не само чувство за хумор. Колкото и абсурдно да звучи, трябва да имаш национална гордост. И толерантност към другите нации (всички под ножа на хумориста, никой няма да бъде пренебрегнат). Къде са паралелите между това и "Тез червени домати"?

# 51
  • Мнения: 5 468
Къде са паралелите между това и "Тез червени домати"?

Ами както крякат в доматите: "Тез червени домати, кой ги мама разклати" (което би трябвало да предизвика хумор), по същия начин и дърта бабичка кряска във филма: "Предаваааам сеее - ще акааам!" (на което също трябва да зачервим бузки от смях).

# 52
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Що се занимавате с глупости??? Не стига, че ни дебнат голи задници и цици от всеки ъгъл , ами сега да си оскубем косите и тук!
По темата: Ало Ало си е класика, не всеки я харесва, но това не е мой проблем. А не детето си пускам Мetallica!!!

# 53
  • Мнения: 677
Ню,личи си,че имаш занижени критерии..Липса на самоирония и чувство за хумор..Буквалист си и слагаш Азис и Елтън Джон под един знаменател,понеже са певци и гей..Ок де,не знам дали и тва ше разбереш..Продължавай да си пишеш смешки,забавляваш ме..  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 2 386
E,тази тема вече ме разби  Rolling Eyes Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 7 723
По- безсмислен спор не съм виждала  #Crazy

# 56
  • Мнения: 3 447
Иво, Ралице... вземете си разменете по една снимка, па плеснете с ръце и се прегърнете  Hug От три дни следим тука агресивно-еротичната ви заигравка в поредица от теми, ама... някак уморително взе да става, джанъм  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 5 468
Ню,личи си,че имаш занижени критерии..
Това за мен не може да се каже в никакъв случай. Тони, не се опитвай да ми правиш описания и задълбочени психоанализи Joy - просто говориш наизуст. Не така.

Липса на самоирония и чувство за хумор..
Това пък най-малко може да се каже за мен. Върни ми всички постове, сложи си цайсите (но с по-високия диоптър) и наблюдавай, в колко поста съм се иронизирала, осмивала... а за чувството за хумор, мисля че върви ръка за ръка с ника ми.
Това че, може би, напоследък ми липсва такова... просто си имам лични причини, за да не ми е толкова смешен света, както преди. Отново грешка, Тони! Слаб 2 дори, до тук.

Буквалист си и слагаш Азис и Елтън Джон под един знаменател,понеже са певци и гей..
А за това пък, какво може да се каже?!?!?!?!
Ти просто почна да бълваш щуротии. Това е то. Харесвам Елтън Джон, по-точно песните му..., Азис не го харесвам, нито го имам на компютъра си. Не осъждам тези, които го слушат. Не излизам от заведение, в което са пуснали негова песен.
Пука ми за Елтън Джон, че е гей, точно толкова, колкото и за Азис.

Спри да се заяждаш с мен (въпреки, че твърдиш, че не го правиш), защото ще информирам модератор за досадното ти поведение hahaha.

# 58
  • Мнения: 3 423
Ама вие накрая май верно ще се вземете.
Впрочем искрата проблясна преди няколко
нощи, когато май само ние тримцата бяхме
във форума, но аз бях само един железен
светилник. После ми се приспа и изгубих диря.
Сега обаче виждам, че безсъниците раждат
плодове. Добре, предполагам, че Елтън Джон
е алчен, докато Азис може по-тънък хонорар
да поиска, за да ви пее на уше. Пък аз може
да ви стана кума. Какви погачи месяяяяяяяяя.
Алоууууу, голяма чалга стана в тая тема, алоу.

Добавям само, че Ралица имаше техтел-мехтел
и с Гошо Хубавеца, даже май за Дания се стягаха,
та той пусна тема в чужбинския да моли за съдействие
на място. Да не ставам интригантка, но Иво,
отваряй си очите и не гледай лошо, бъди европеец!

# 59
  • Мнения: 677
По- безсмислен спор не съм виждала  #Crazy
Ми не гледай..сЕди си у спамърската тема..Там ква мисъл тече..

Тони, не се опитвай да ми правиш описания и задълбочени психоанализи Joy - просто говориш наизуст. Не така.
Ню,отегчен съм,нищо ново не казваш,дъвчеш една и съща дъвка..Станахме досадни на цял форум..Досаден съм си дори аз на самият себе си..Като си излезеш от радиоточковият период,ще се радвам пак да се засечем някъде по темите..До тогава-чао!

# 60
  • Мнения: 5 313
По темата - в равна степен неприятни за гледане и слушане.

# 61
  • Мнения: 193
Незнам каква е разликата, но приликата се състои в безумно тъпите текстове.

# 62
  • Мнения: 3 091
Да цвъкна и аз нещо бездарно - ей така..., между телефонните разговори, да не оставам по-назад.
разликата между ало-ало и чалгата е гигантска. т.е. според мен няма прилика.

Хрумна ми следния хрум - да питам: с хиляди уважения към Ню и Сопранов - байно льо, защо не си чегъртате на лични?

Затрудних се да си отговоря на въпроса: какво иска да каже авторът и лирическият герой в тази тема! newsm78 newsm78 newsm78
от хормоните е сигур, а?

# 63
  • Sf
  • Мнения: 808
Mr. Green Хубаво е обаче, че има потребители, които отговарят на ОЛВ - зададения литературен въпрос Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Ох, Рьоне, ох, баня Simple Smile

/извинявам се за гладиаторската ни нужда от хляб и зрелища/

# 64
  • Мнения: 5 468
О, колко жалко... аз бях готова да ти правя кълбета и цигански колела, за да съм ти забавна и да те забавлявам. Още от вчера ти казвам да не ми се навираш между пръстите на краката, ти се закелеши, закучи и ето сега - аз съм те отегчила. Аз се отегчих още, когато те помолих да спреш..., ама кой ме пита интересно ли ми е или не?
А това, че ни сватосват сега, вече ми иде и доста свръх... Crossing Arms. Това е просто знак, че вече моя форумски живот е напълно провален. Отиде ми авторитета, отиде ми ореола на почтена майка.
Време е да раждам още едно дете.

# 65
  • Мнения: 677
Сори за офа,ама на Кроасания и аватара и лентата са сексистки и противоречат на добрите нрави и духа на разбирателство и хуманизъм,който всички ние се стараем да поддържаме във форума!

П.П.Помня,че излязох,ама само да подкрепя  Ню-Ню,раждай,време ти е!

# 66
  • Мнения: 3 423
Хрумна ми следния хрум - да питам: с хиляди уважения към Ню и Сопранов - байно льо, защо не си чегъртате на лични?

Ти превъртя, мари, Ламьо,
всички големи истории са
публични. И при Димитър
Димов войната е само фон.
Либето е важно, либето.

# 67
  • Мнения: 5 468
Да цвъкна и аз нещо бездарно ......................

Затрудних се да си отговоря на въпроса: какво иска да каже авторът и лирическият герой в тази тема! newsm78 newsm78 newsm78
от хормоните е сигур, а?

Добре де, що да е бездарно? В крайна сметка, когато някой не харесва нещо и го каже, значи е написал бездарно мнението си.
Ако пусна тема, че харесвам Моцарт, ще изляза безкрайно възвишена, но ако пусна тема, че харесвам Анелия (от фолк средите), ще бъда заклеймена като глуповата и невъзвишена домакиня.

Тъъййй...., когато казвам открито, че филма Ало Ало не ми харесва и тъпия хумор там не ми допада, значи ли това, че не разбирам, че не оценявам изкуството и т.н...., и сравнявайки го с чалгата, но само с тази от типа (Тез червени домати, кой ги мама разклати Mr. Green)... съм "цвъкнала нещо бездарно"?

Има текстове от чалгата, които са бездарни, откровено глупави и дебелашки. Същото е и в любимия сериал на доста форумки, както се забеляза. За съжаление, обаче, това ги забавлява и го наричат КЛАСИКА. Ами супер, разбрахме... И сериала повече няма да бъде коментиран от мен по този начин. По никакъв начин.

Направих сравнение между чалгата и сериала, защото намирам голяма прилика в начина на говорене, позьорството, глупостта, както и в глуповатите "скрити", "еротични" закачки, към още по-глуповатия женен Рене..., а и някакви други униформени, които не знам по имена. Плюе се по "пошлата" чалга, а тук не е пошло и в това, което се вижда, няма нищо лошо, а трябва да се наблюдава с чувство за хумор, крясъците и виковете са класика, пърденето, оригането, акането им и оригните им... Оп, увлякох се, това го няма в чалгата Mr. Green.

Това исках да кажа с темата. Лирически герой в нея няма. Това, че Тони беше насаден като такъв и наречен Иво Shocked, въобще пък не съм го предвиждала.

# 68
  • Мнения: 3 091
Ню, моля ти се - прости ми! много сериозен постинг последва!
Нидей така!  Embarassed
По-лежерно исках да протече темата. Защо да няма лирически герой - има, ама не ми се спори!

Относно бездарното, защото чувствУвам, че има нужда от уточнение: бездарно е всяко мое мнение, в което нищо не казвам  Wink - дефиниция ЛНС (ламята НеСпаска). То си беше за мен, а не за ало-ало мразителите или чалгофобите.

Кума Лисо - трещя, превъртам, та пушек се вдига, но моите либови гледам на тъмно и на тайно да се развиват. Срам ме е от такъв ексхибиционизъм, така да си кажа по селски просто, ако ме разбираш newsm78

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 15:52 от Ламята неСПАСКА

# 69
  • Мнения: 6 155
Айде стига сте плюли фолкпевиците, де  Twisted Evil
Обиждате ме Crossing Arms
http://dobrutro.com/index.php?page=view&rid=13038&code=131LU1VV2M

# 70
  • Мнения: 3 447
Бре, холан, аз го казах деликатно на предишната страница, ама явно прекалено деликатно съм го казала  newsm78 Ама хайде усетете се, де! Всички се дразнят, че група хора си говорели, спамели и подхвърляли реплики... Вие не реплики, а теми започнахте да подхвърляте. И не ми казвайте да не чета, щом не ми е интересно.

# 71
  • Мнения: 3 423
Айде стига сте плюли фолкпевиците, де  Twisted Evil
Обиждате ме Crossing Arms
http://dobrutro.com/index.php?page=view&rid=13038&code=131LU1VV2M

Биби, нека отклоним вниманието от тебе
и да говорим за съществени неща, все пак.

Поправка. Мъжът се казва Ивомир,
но за да не го заподозре жена му,
е замаскиран като Антоан. Да знаете.

# 72
  • Мнения: 5 468
Кума Лисо - трещя, превъртам, та пушек се вдига, но моите либови гледам на тъмно и на тайно да се развиват. Срам ме е от такъв ексхибиционизъм, така да си кажа по селски просто, ако ме разбираш newsm78
Тук не се развива любов бе. Лисицата е обезумяла нещо и ни приема, ни предава... само клати глава и нарежда - любов е това. ooooh!


Дона, като не ти е интересно - не чети Peace.

Ами хайде де, тя темата вече може да заминава нанякъде. Ако някой иска, може направо да я изтрие, щом като темите тежат на форума newsm78... Няма да си я съхраня в папка Mr. Green. Снощи я пуснах в едно настроение, днес съм в друго и съвсем не ми се пише по нея.


# 73
  • Мнения: 5 468
Биби, нека отклоним вниманието от тебе
и да говорим за съществени неща, все пак.
Луда, луда лисица такава!!! ooooh!

# 74
  • София
  • Мнения: 8 938
За мен няма хубава и лоша музика, или хубав или лош сериал. Има такива, които аз не харесвам, но не преча на другите да харесват. По-горе беше споменато името на един артист Луи де Фюнес (както е правилното изговаряне). За мен, а и за самите французи този човек е класика в комедията, но има хора които не го харесват, може би хумурът му е плосък, но пак цял свят знае името му. На някои хора филмите на Чаплин хич не са им смешни, но и те са класика, при ням филм гримасите са си доста важни.

# 75
  • Мнения: 127
Що се занимавате с глупости??? Не стига, че ни дебнат голи задници и цици от всеки ъгъл , ами сега да си оскубем косите и тук!

 Laughing
Съгласна съм с това мнение, след като прочетох наново темата и това, което съм написала.

Поправка - това, което казах за Флойд. Да се счита, че съм била временно невменяема, когато съм го изтипосала  Confused Защо въобще ги споменах в такава връзка? Ще ми тежи на съвестта, ей...
Както вече отбелязах, "Ало, ало" е забавен сериал. На първо време не можах да разбера за какви паралели може да се говори между него и чалгата. Такива има, да...само че, докато чалгата в огромния си процент е откровено просташка и пошла, то в "Ало, ало" все пак има и доста интелигентни закачки, заигравания и идеи. Въпреки че ми е харесвало да го гледам от време на време и съм се смяла, съвсем не слагам "Ало, ало" там, където бих сложила други проявления на английския хумор.

Общи условия

Активация на акаунт