Да родиш на 20/21

  • 9 817
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Редактирах, но ще го напиша тук:
Подозирам, че и той ти е първата сериозна връзка, а за мен е груба грешка да създаваш дете с първата си сериозна връзка.

Пак ще кажа -- за мен отговорът е "не". На тази възраст трябва да се инвестира в образование, умения, житейски опит...

Не бих подкрепила моя близка при такъв избор.
Точно! Първата сериозна връзка е! Имала съм кратки връзки, нооо някак си, днешно време повечето гледат да си те използват, а и за мен е най-важно семейството, а не като останалите ми набори да се напивам до зори и така.

# 16
  • София
  • Мнения: 29 107
Ами и двете крайности не са за хвалба.

# 17
  • Мнения: 20
Ами и двете крайности не са за хвалба.
Всеки човек с мнението си, благодаря ви за което!

# 18
  • Мнения: 471
Няма значение на колко са родили бг мамите,някои ще ти кажат че е нормално,а други ще те разубедят за по-късна възраст,гледайте изборите да си ги правите ВИЕ,така се разбира дали мислите самостоятелно и зряло.

# 19
  • Мнения: 9 958
Щом питаш, значи ти е рано Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 13 142
Ако не си сигурна, а се налага да питаш във форуми, за да го валидираш, дали си узряла за този избор? А ако питаш за друго, какво е то?

# 21
  • Мнения: 46 653
Майка ми ме е родила на 20 г. Докато бях млада, винаги ми казваше, че е било рано и не ми го препоръчва. Послушах я, родих на 25 г.
С мъжа ми си изкарахме прекрасен студентски живот, като през това време имахме време и за работа, и за забавления. Сложихме си дипломите в джоба и тогава планирахме бебето. Много съм доволна от избора си.
За всяко нещо си има време.

# 22
  • Мнения: 18 879
Преди години се омъжвахме млади и раждахме на тази ти възраст, родих на 21 и 22.  Имаш ли подкрепа,  ако решиш да учиш в помощ, или смяташ, че до тук е достатъчно? Иначе си има и плюсове, късното раждане , както сега става  и около 40, някак изморява повече ,не ти ес търчи като на 20. имам предвид изказване на  реални хора ,че трябва по-рано. Но всеки има  желания, да си ги постига е добре. Само да не питаш, защото мъжът до теб не иска сега и ти го убеждаваш, децата трябва да се желани и от двамата. Другото е насилване на съдбата .
 Ако питаш за зрелост - някои  нямат и на 45, не е от годините.
 Финансовата страна също не е за подценяване , едни 6-7  години  ще сте на нисък доход, един, независимо кой ,ще отделя време за отглеждане, докато децата станат самостоятелни битово.

# 23
  • Мнения: 20
Преди години се омъжвахме млади и раждахме на тази ти възраст, родих на 21 и 22.  Имаш ли подкрепа,  ако решиш да учиш в помощ, или смяташ, че до тук е достатъчно? Иначе си има и плюсове, късното раждане , както сега става  и около 40, някак изморява повече ,не ти ес търчи като на 20. имам предвид изказване на  реални хора ,че трябва по-рано. Но всеки има  желания, да си ги постига е добре. Само да не питаш, защото мъжът до теб не иска сега и ти го убеждаваш, децата трябва да се желани и от двамата. Другото е насилване на съдбата .
 Ако питаш за зрелост - някои  нямат и на 45, не е от годините.
 Финансовата страна също не е за подценяване , едни 6-7  години  ще сте на нисък доход, един, независимо кой ,ще отделя време за отглеждане, докато децата станат самостоятелни битово.

Имам подкрепа, но за сега не ми се учи, разбираме се с техните добре. Живеем отделно от всички, което е супер.

# 24
  • Мнения: 9 958
Щом не ти се учи, значи подщи ти е време за едно бебчИ.

# 25
  • Мнения: 20
Щом не ти се учи, значи подщи ти е време за едно бебчИ.

Това, че е допусната правописна грешка не ме прави проста (ПОЧТИ)

# 26
  • Мнения: 9 958
Чудесно! Дерзай!

# 27
  • Мнения: 518
Аз родих на 25. И сега като се замисля пак ми е било доста рано. Мисля, че правилният въпрос е имам ли достатъчно средства да подсигуря на детето си нормален живот и добро образование.
Към авторката - искрено и лично ти наистина ли искаш да имаш дете на 20 или мъжът до теб на 27 иска. Впрочем и за мъж дори 27 е ранна възраст вече. Времената са различни.

# 28
  • Мнения: 20
Аз родих на 25. И сега като се замисля пак ми е било доста рано. Мисля, че правилният въпрос е имам ли достатъчно средства да подсигуря на детето си нормален живот и добро образование.
Към авторката - искрено и лично ти наистина ли искаш да имаш дете на 20 или мъжът до теб на 27 иска. Впрочем и за мъж дори 27 е ранна възраст вече. Времената са различни.
И двамата го искаме, а не само единия.

# 29
  • София
  • Мнения: 29 107
А защо искаш дете?

Общи условия

Активация на акаунт