Развалени млечни зъби

  • 606
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте,мами!
Търся помощ и съвет от вас , защото съм поставена в ситуация в която не мога да взема решение.
Когато детенцето ми беше на 2г той получи разрушаване на зъбите и кариеси. Разбирасе веднага хукнах на зъболекари.
Първият зъболекар: “Мажи го с тут мус и му давай флуор. Не прави операция”
Вторият зъболекар: “Няма какво да се направи, изчакай да паднат млечните зъби и да се надяваме следващите да са здрави. Не прави операция под пълна упойка”
След две мнения на едни от най-добрите специалисти реших да не го подлагам на пълна упойка за лечение. Реших да ги послушам и да изчакам да паднат зъбките.

Детето ми е вече на 5г , предните две зъбчета почти ги няма от разруха , а други 5 са с кариеси и изгнили. Започнах да се притеснявам,защото той постоянно ги чеше с различни предмети. Съответно се съмнявам и че го болят (най-вероятно е така , кариес .. все пак)

И големият въпрос: Какво да правя?
Страхувам се. Наплашена съм от интервенцията под пълна упойка. Има много случаи на починали дечица. Не искам да се случи най-лошото , но не искам и да го боли. Моля ви! Помогнете ми. Знаете ли други методи , начини? Преминали ли сте през това,през пълна упойка,имало ли е усложнения?

Говорих вече с няколко доктора , всички ми потвърждават голямата опасност от задушаване и риск от смърт поради много фактори. (било то упойка , жизнени показатели , дихателна трахея).

В будно състояние не може да бъде извършена каквато и да е манипулация на детето - дори и обикновен преглед. Той е с Аутизъм (без никаква реч) , детска парализа , епилепсия и дълбока умствена изостаналост. 100% телк.

Знам,че много съм чакала,не ме съдете. Моля ви да ме разберете. Това с кариесите е от 5 месеца , не съм го държала така през тези пет години. Единствено 5г бяха разрухата на емайла на предните две зъбчета.

# 1
  • Мнения: 1 427
Здравей! На моята сестра като беше на 2г и се наложи да и изкарат предните горни 4 зъба и имаше повече от 5 пломби, това всичко обработено под пълна упойка. Събуди се, но след това започна много често да се разболява. Интервенцията я прави доцентка от Варна.

# 2
  • Мнения: 4 572
Отидете на специалист, детски зъболекар, няма опасност, ако анестезията е правилно дозирана. Все пак на малки деца също се налага да се правят операции и няма как да се отлагат.

Развалени зъби могат да докарат до много сериозни здравословни проблеми. Въобще не ми е ясно какви са тия съвети "чакайте", след като явно детето се тормози и не е просто малко кариесче. "Много случаи" - знам за един, при голямо дете и неправилно дозиране. Но знам за много повече деца, които са преминали успешно операция с пълна упойка и са живи и здрави. Сещам се за един, който сега е над 40 години, като малък (а тогава медицината е била доста по-назад), опериран от сърдечна операция като почти бебе, без никакви лоши последици. Няма причина и със зъбите да е по-различно.

Не пишете къде сте, ако напишете град, може да ви препоръчаме зъболекар.

След лекуването, питайте за обработка на зъбите - силанизиране срещу кариеси. В много държави вече е практика, не съм чувала отрицателни реакции: https://problem.framar.bg/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B5%D1%81/% … %D0%B1%D0%B8.html

# 3
  • Мнения: 69
Отидете на специалист, детски зъболекар, няма опасност, ако анестезията е правилно дозирана. Все пак на малки деца също се налага да се правят операции и няма как да се отлагат.

Развалени зъби могат да докарат до много сериозни здравословни проблеми. Въобще не ми е ясно какви са тия съвети "чакайте", след като явно детето се тормози и не е просто малко кариесче. "Много случаи" - знам за един, при голямо дете и неправилно дозиране. Но знам за много повече деца, които са преминали успешно операция с пълна упойка и са живи и здрави. Сещам се за един, който сега е над 40 години, като малък (а тогава медицината е била доста по-назад), опериран от сърдечна операция като почти бебе, без никакви лоши последици. Няма причина и със зъбите да е по-различно.

Не пишете къде сте, ако напишете град, може да ви препоръчаме зъболекар.

След лекуването, питайте за обработка на зъбите - силанизиране срещу кариеси. В много държави вече е практика, не съм чувала отрицателни реакции: https://problem.framar.bg/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B5%D1%81/% … %D0%B1%D0%B8.html

От Пловдив сме

# 4
  • Мнения: 4 572
Не познавам зъболекари в Пловдив, но със сигурност има добри, направо разпитайте родители на деца, които са претърпели операции с пълна упойка, да препоръчат специалист.

В групите за Пловдив? Във ФБ групата "Майко мила"? Ако имате ФБ профил, питайте, редовно има обмен на опит по здравни теми.

Общи условия

Активация на акаунт