За млечните zъбки

  • 1 483
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 611
Цитат на: Vache
Абе аз се опитвам всяка вечер, ама тя се тръшка и реве кански. Пробвах да си ги мия и аз с нея, ама познайте... започна да се тръшка пък, че иска моята четка, а не своята... #Puppy dog  Не знам какво да я правя вече... овнешка му работа  Sick


хехех, и Янис някой път иска моята четка...тогава обяснявам няколко пъти, че всеки си има четка...мама има четка, тати има четка и Яни има четка....ако не мине номера и той все пак откаже да си мие zъбите, zапочвам да хваля четката му колко е мекичка, колко е синя и какво zайче има на нея...ако и тоzи номер не мине  му вzемам четката, оставям я на място, което той достига и каzвам "Няма да буташ на мама четката" и се обръщам с гръб, като преz 2 сек. поглеждам дали все пак няма да я вzеме...
Е...дотук съм стигала с къндърмите.... Laughing

# 16
  • Мнения: 3 611
Цитат на: mumi
Зъболекарката ми, която е и мама на две дечица, ме посъветва да започнем с миенето след втората година.


Интересноооо Thinking
Тук в ДЕ zъболекарите препоръчват - има ли zъб в устата - да се мие.
А нашият zъболекар каzа, че децата трябва да ходят на преглед преди навършването на втората си годинка.
Е, ние още не сме ходили де, макар да ми се иска.Само се чудя как ще накарам детето си да стои с отворена уста...беz да реве  Thinking

# 17
До 2 години нито веднъж, но сме наваксали още в първите месеци след започването!
на ден ги мие най-малко 15 пъти! Съвсем сериозно!
Нагласява си топлата и студената вода, грабва четката и започва бясно търкане и така около 2-3 минути, след което следва миене на ръце, уши, очи и каквото успеее да намокри.
Не че е чистофайница, но обожава да се плицка с вода.

# 18
  • Мнения: 6 324
Малкият (3 г - изцяло с млечни зъби) - само вечер преди лягане.
Съветвала съм се със двама независими стоматолози - и двамата са на мнение, че млечните зъби трябва да се мият по веднъж на ден.

Каката (7 г.), от падането на първото млечно зъбче си мие зъбите и сутрин, и вечер. Понякога вечер по 2 пъти (например като реши, че и се яде нещо за десерт, след като веднъж вече си е измила зъбите).


Да се включа и аз с един въпрос по тази тема.
Как накарахте хлапетата сами да си мият зъбите?!?

Аз не помня с каката да съм имала някакви проблеми, но малкият терминатор въобще не иска да хване сам четката. Иначе въобще не се съпротивлява, обича да му мием зъбките, но ние да му ги мием, а той да си седи с отворена уста само и от време на време да плюе.

# 19
Сутри и вечер задължително.Понякога вечер по два пъти както в по горния постинг ако не си е легнала веднаг и е поискала да яде нещо още.През седмицата е на детска градина и никой не ни е искал да носим четка за зъби,така че и събота и неделя не ги мия през останалото време.Пък и какво значи след ядене когато са малки те непрекъснато дъвчат нещо-солети ,зрънчо и какво ли още не .Не мога да търча през 10мин да мия зъби

# 20
  • Мнения: 3 211
Вечер преди лягане, сутрин просто няма време, все закъсняваме за яслата. Понякога съб и нед мием и сутрин. А пък то и вечер едно миене... Понеже не ми дава нищо да правя аз, сама си мие зъбите, от скоро се научи да ги търка, но само долните, че горе й растат кучешки и я болят.
Всъщност мием зъби откакто стана 1г.

# 21
  • Мнения: 5 539
Извинете за лирическото отклонение, ама колко всъщност са млечните зъби? Ние имаме 10, колко още да очаквам?

# 22
  • Мнения: 4 358
Само вечер преди лягане. Засега.

# 23
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Вечер, преди лягане.

# 24
  • Мнения: 8 769
Гласувах със "след всяко ядене",защото това е желанието на принцесата.babydust7  Rolling Eyes Не всеки ден го спазваме стриктно (защото понякога мен ме мързи  Stuck Out Tongue ), но сутрин и вечер е задължителен ритуал.

# 25
  • Мнения: 3 611
Цитат на: lilita
Извинете за лирическото отклонение, ама колко всъщност са млечните зъби? Ние имаме 10, колко още да очаквам?


Олеееее не zнам. Blush
Ние имаме 16  (май)  balloon

# 26
  • Мнения: 1 533
"При човека има две съзъбия: временно и постоянно. Временните зъби наричани още млечни, започват да поникват на шестия – седмия месец и пробива завършва до 3 – та година от живота. На 5-6 годишна възраст започва прорязването на постоянните зъби и към 13 годишна възраст временните зъби напълно се подменят от постоянните. Временните зъби са 20 на брой, а постоянните 32."

Яна има 16 зъба, джипито каза когато зъбите станат 12 на брой, да ги почваме. Мием ги всеки ден.

# 27
  • Мнения: 3 932
Oще сме само с 4 броя, но иначе бих казала : сутрин и вечер.

# 28
  • Мнения: 1 072
ние ги мием вечер преди лягане. но трябва и сутрин. мисля, че има голямо знчение колко е голямо детето. на нас ни казаха: от 1-то зъбче до около 2 години - 1 път с паста, а след 2 години: 2 пъти. ние малко се затутахме, но скоро почваме и сутрин.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 209
Цитат на: arrows
Цитат на: Vache
Абе аз се опитвам всяка вечер, ама тя се тръшка и реве кански. Пробвах да си ги мия и аз с нея, ама познайте... започна да се тръшка пък, че иска моята четка, а не своята... #Puppy dog  Не знам какво да я правя вече... овнешка му работа  Sick


хехех, и Янис някой път иска моята четка...тогава обяснявам няколко пъти, че всеки си има четка...мама има четка, тати има четка и Яни има четка....ако не мине номера и той все пак откаже да си мие zъбите, zапочвам да хваля четката му колко е мекичка, колко е синя и какво zайче има на нея...ако и тоzи номер не мине  му вzемам четката, оставям я на място, което той достига и каzвам "Няма да буташ на мама четката" и се обръщам с гръб, като преz 2 сек. поглеждам дали все пак няма да я вzеме...
Е...дотук съм стигала с къндърмите.... Laughing


Оле, мале... на моята нищо не мога да й обясня. Не че не разбира, ами явно не иска да разбере  Rolling Eyes  Laughing . Сега ги мия с много съпротива, при това никога не успявам да ги измия както трябва. Явно трябва да почакам да си укроти нрава, ако изобщо това някога стане  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт