Магнерот

  • 10 565
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
И аз пих една седмица 3x2, след което се почувствах малко добре и го спрях. Embarassed
Дааа,но след два дни пак усетих напрежение ниско долу и пак го започнах.Този път смятам да го пия до следващата ЖК,докато не се убедя,че всичко вече е наред.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз пих Магнерот почти през цялата бременност.Пиех го 3х1,но няколко пъти доктора ми го увеличи на 3х2 за по една седмица.Пих го до деня преди раждането-прочети листовката и ще разбериш,че дозата е правилна и няма да навреди на теб и бебчето.Там е написано,че бременните жени имат увеличена нужда от магнезий,така че се довери на лекаря.  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 616
И аз пих една седмица 3x2, след което се почувствах малко добре и го спрях. Embarassed
Дааа,но след два дни пак усетих напрежение ниско долу и пак го започнах.Този път смятам да го пия до следващата ЖК,докато не се убедя,че всичко вече е наред.

На мен ми казаха да го пия, докато вляза в 9-я месец, после само ако е наложително. Обаче трябва да знаеш, че при дозите, които пиеш може да започне да ти прилошава и причернява, за това ме предупреди моята лекарка.

И не забравяй да си следиш желязото, даже аз ти препоръчвам направо да си правиш вече "желязна" профилактика, за да не го закъсаш за желязо и да ти падне хемоглобина. тогава ще пиеш не само Магнерот, но и желязо. Моята лекарка ми препоръча да пия чай от коприва.

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 12:33 от IvelinaKancheva

# 18
  • Мнения: 911
И аз пих една седмица 3x2, след което се почувствах малко добре и го спрях. Embarassed
Дааа,но след два дни пак усетих напрежение ниско долу и пак го започнах.Този път смятам да го пия до следващата ЖК,докато не се убедя,че всичко вече е наред.

На мен ми казаха да го пия, докато вляза в 9-я месец, после само ако е наложително. Обаче трябва да знаеш, че при дозите, които пиеш може да започне да ти прилошава и причернява, за това ме предупреди моята лекарка.

И не забравяй да си следиш желязото, даже аз ти препоръчвам направо да си правиш вече "желязна" профилактика, за да не го закъсаш за желязо и да ти падне хемоглобина. тогава ще пиеш не само Магнерот, но и желязо. Моята лекарка ми препоръча да пия чай от коприва.

Извинявай, Иве, но няма да се съглася с някои неща - изобщо не е задължително да ти прилошава от Магнерота. Аз от 8 седмици го пия 3 х 2 и нищо ми няма. Прилошаването може да бъде вследствие на спад на желязото, евентуално, а не от самия Магнерот.
При приемане на Магнерот е добре витамините и минералите за бременни, съдържащи желязо, да се взимат 2-3 часа преди или след Магнерота, за да не се получи спад на желязото... мисля, че това последното го пишеше в листовката.. а също и че на организма му е нужна поне седмица, за да се запълнят магнезиевите "депа"... като страничен ефект от приемането на Магнерот се посочва диарията, но в повечето случаи май е по-добре, отколкото комбинацията контракции +запек.
Стана доста дълго, но се надявам да съм обяснила добре.

# 19
  • Мнения: 107
Искам да попитам дали рачликата м/у магнерот и магнерич е само в производителя-смисъл няма нещо от рода единия да е по безвреден от другия.Днес ми казаха да пия 2x1 една седмица за болки ниско долу и втвърдявания на корема......та за това се чудих кой от двата да си взема newsm78

# 20
  • Мнения: 747
Искам да попитам дали рачликата м/у магнерот и магнерич е само в производителя-смисъл няма нещо от рода единия да е по безвреден от другия.Днес ми казаха да пия 2x1 една седмица за болки ниско долу и втвърдявания на корема......та за това се чудих кой от двата да си взема newsm78
Има и Маgne-B6, kaто 3-ти вариант; сигурно има и други.  Активната субстанция (Mg) е в еднакво количество, но помощните вещества са различни. Аз съм пробвала и 3-те, за жалост имах странични реакции- обриви, силно зачервяване на кожата..., особено в тази дозировка. Магнерота ми "хареса" най-много.

# 21
  • Мнения: 2 616

Извинявай, Иве, но няма да се съглася с някои неща - изобщо не е задължително да ти прилошава от Магнерота.

На мен също не ми е прилошавало, но гинеколожката ми ми каза, че е възможно все пак като страничен ефект.

Общи условия

Активация на акаунт