Повивахте ли децата си или с памперси

  • 4 191
  • 182
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 567
Повивах го 3 месечна възраст и не съжалявам, после с памперси.

Не смятам, че повиването е причината за луксациите - на една позната детето не знае какво е пелена за повиване, а е с проблеми - луксация на тазобедрената става.

Нас, като са ни повивали да не сме с луксации - колко ваши познати, приятели или близки имат луксации в следствие на повиването им , като са били малки?

Аз лично нямам нито един близък с луксация, но това не е причина да не приемам твърдението на съвременните медици, че това е една от причините за луксациите, наред с ранното прохождане.
Достатъчно ми беше това, което видях в най-голямата клиника по детска ортопедия у нас, двата пъти, когато с моята щерка сме лежали там.

Всяко второ дете беше с луксация. Видях бебета разчекнати върху неща, които ми приличаха на уреди на мъчения. Не изваждани от там дори да бъдат къпани. И това не за ден -два, а за месеци наред. По големи деца, оперирани, с гипс почващ от ходилото и обхващащ кръста им.
Така, че не трябва да си мислим, че това не е реална опасност идваща И от повиването, защото последствията са наистина болезнени за децата ни.

# 76
  • Мнения: 990
Памперси Peace

# 77
  • Мнения: 7 186
В болницата го повиваха. Вкъщи- само с памперси и дрехи.

# 78
  • Мнения: 1 671
Още на училището за бременни ни обясниха, че се повишава риска от луксации при повиване. Затова - само памперси  Peace .

# 79
  • Мнения: 118
От самото нчало с памперси

# 80
  • Мнения: 214
с памперси

# 81
  • Мнения: 1 555
При повиване се увеличава риска от луксация ! Аз съм за памперсите !

# 82
  • Мнения: 1 233
Само памперси. Още в родилния дом педиатърката там ни обясни, че бебетата не трябва да се повиват.

# 83
  • Мнения: 517
разбира се,че само памперси..какво повиване..ние не живеем през 16 век:) Едно време са повивали..за да не се изкривявали краката на бебето..а това си е болест..рахит..едва ли с повиване би се излекувало бебе ако хване рахит..Аз лично не изпълнявам съветите на бабите..за повиване..за слагане на сол във водата на бебето..да се маже с мас... и такива глупости..веднъж съм майка..или два пъти..така,че искам сама да решавам какво да правя с детето си.. Така,че повиването е отживелица..когато са нямали памперси майките само са прали..

# 84
  • София
  • Мнения: 838
Според мен хората са ги измислили памперсите, за да не се повиват децата, а и нали са един вид профилактика срещу проблемите на тазобедрените стави! Затова и винаги съм използвала само памперси!

# 85
  • Мнения: 1 157
какво повиване, да не сме 20 години назад?
повиването носи опасност от локсации на тазобедрените став, особено при момиченцата!!! Rolling Eyes
само памперси Peace

# 86
  • Мнения: 1 157
какво повиване, да не сме 20 години назад?
повиването носи опасност от локсации на тазобедрените став, особено при момиченцата!!! Rolling Eyes

# 87
  • по света
  • Мнения: 1 587
С памперси не съм повивала изобщо.

# 88
  • Мнения: 2 657
с памперси Peace

# 89
  • Мнения: 2 952
какво повиване  Rolling Eyes
памперси, 21 век

Общи условия

Активация на акаунт