Как си чистите вертикалните щори?

  • 8 022
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 487
Тъй като работя в такава фирма, която се занимава с производство и търговия на щори и разни други работи Simple Smile да не правя реклама сега, мога да кажа, че
откачането и закачането на ламелите (лентите) лесна работа, но лично аз те съветвам да не ги переш. Имали сме случай на клиент, който си беше изпрал щорите в пералнята - плата не приличаше на плат, беше се разнищил ужасно. Другия случай е на пране във ваната с четка и прах, резултата беше петна по щорите.
По принцип платовете са (или поне трябва да бъдат) антистатични, затова моя съвет е да ги почистваш с влажна кърпа (както беше написано по-горе).
Ако имате някакви други въпроси относно каквито и да било щори - НАСРЕЩА СЪМ!


E, дано не съжаляваш че си предложи услугите, но и аз да те попитам като професионалист: Как се чистят пустите хоризонтални щори, без да трябва да се свалят, защото размерът им е такъв, че нито мога безболезнено да ги сваля, нито имам къде да ги накисна, тъй като и ваната не ми е толкова широка. Веднъж опитах с маркуч на двора, но останаха на петна. Не зная тези домакински мокри кърпички за почистване на разни неща дали са подходящи. Иначе смятам че хоризонталните щори са много функционални, добре затъмняват когато се наложи, но чистенето -УЖАС. Та да попитам има ли някакъв начин да се справя с почистването им - чувала съм за някакъв професионален метод с ултразвук - ако знаеш нещо - моля, сподели инфо. Предварително благодаря.

# 16
  • Мнения: 56
По принцип може и да не ги миеш eli6, просто със суха кърпа да забършеш праха върху тях (съответно от двете страни) - играчка голяма е ама няма как такива са, а ако има нещо по-сериозно зацапано, само него с влажна гъбичка да го изтриеш.
Не е много желателно да се мокрят механизмите на щорите, иначе на самите ламели (лентички) нищо няма да им стане.
Има и едни специални четки за почистване на хор. щори (продават ги в Практикер, Mr. Bricolage, Метро...), вършат работа, ама пак трябва да имаш железни нерви.
Това е от мен  Wink

# 17
  • Мнения: 1 455
Аз ги пера в пералня.Важно е да ги навиеш на руло,захващаш ги с ластик и така..,лесно и удобно.
Pepi4ka този вашия клиент ако ги е пуснал в пералнята без да ги навие естествено е ,че няма да приличат на щори Laughing

# 18
  • Мнения: 56
Gery, незнам тоз човек как ги беше прал (хората са пълни с идеи), ама като ги видях като ги донесе на мен ми се приплака, а незнам той как се е почувствал след като ги е извадил от пералнята.
По принцип по спецификация на самия производител на плата пише, че не е препоръчително да се перат. Казват, че почистването става по специален начин(с разни химии и в определени машини, и т.н.), затова и аз  лично не препоръчвам на клиентите да ги перат, но ти щом си му намерила лесното... Wink

# 19
Благодаря за мненията на всички

Ще си купим такива вертикални щори, а пък ще видим как ще ги чистим newsm78

Някой дали знае дали могат да се дават на разните фирми за химическо чистене?
И дали ще е успешно?

# 20
  • Мнения: 382
Mr. Green Знам, че не съм Tedi и Моля Tedi  да ме извини, ама професионално изкривяване какво да правя... Sad
Пращам ти линк със снимка да ги видиш тия Римски щори какво представляват.
http://www.victoryblinds.com.au/images/roman_lrg.jpg

Сори,че се намесвам в темата,но аз искам точно такива Римски щори и се чудех и те ли са от такъв плат като вертикалните или по-различен newsm78 И въобще заслужават ли си пред хоризонталните.На мен лично хоризонтални не ми харесват,освен споменатите недостатъци с чистенето,са ми и доста метални.
Имаме вертикални щори в момента и съм доволна,почиствала съм ги единствено с влажена кърпа.

# 21
  • Мнения: 1 800
И аз не съм ги прала досега - 1 година. Забърсвам с влажна домакинска гъба.

# 22
  • Мнения: 56
Сори,че се намесвам в темата,но аз искам точно такива Римски щори и се чудех и те ли са от такъв плат като вертикалните или по-различен newsm78 И въобще заслужават ли си пред хоризонталните.На мен лично хоризонтални не ми харесват,освен споменатите недостатъци с чистенето,са ми и доста метални.
Имаме вертикални щори в момента и съм доволна,почиствала съм ги единствено с влажена кърпа.
Здравей mamareni,
плата на Римските щори е по-различен от този на Вертикалните, но по принцип пак се води, че е антистатичен и не събира прах.
Лошото е, че като  разцветки и десени тези платове са по-оскъдни в сравнение с Вертикалните, но фирмата която ги произвежда ми се струва, че трябва и да предлага като вариант да си закупиш собствен плат (от магазините за интериорен текстил), а те да ти го ушият на Римска щора....така мисля, че е много по-приемливо за клиента. 

Общи условия

Активация на акаунт