🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 63]

  • 49 239
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 821
Привет. И аз да се разпиша. 3 дни бяхме в Истанбул по празниците. На отиване 2 часа на границата, на връщане 5!
Добре си изкарахме. Хотела беше приличен. На ден имахме по 14 км. извървяни. Хапнахме си добре. Балък екмек не можах да намеря исках и него да пробвам.
Бяхме с организиран транспорт, група. Но обикаляхме повечко сами, защото приятелката ми беше наясно къде какво да видим сами.
Ходихме до капалъто, египетския пазар, возихме  се на корабче до Босфора. Видяхме желязната църква, света София, ходихме в кожената фабрика Билгинс мисля беше. Бяхме и в азиатската част на един хълм, ходихме до пеещите фонтани.
Прибрах се много заредена и с хубави покупки.
На пролет съм замислила Кападокия. Междувременно и един Одрин ноември.
Да видим….



# 61
  • Карлово
  • Мнения: 4 671
Я разкажи повече за фонтаните. С какво отидохте? Кога отидохте? Какво правихте?
Ами любопитна съм.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 821
Я разкажи повече за фонтаните. С какво отидохте? Кога отидохте? Какво правихте?
Ами любопитна съм.
отидохме с организиран транспорт турски автобус с местен българско говорящ екскурзовод. Фонтаните са в мол уотър гардън. Мол силно казано, няма много кой знае какви магазини интересни. Не се плаща такса, просто е атракция към мола. Обичайно ни казаха, че на кръгъл час започва програмата с пеещите фонтани, но на 20-30 минути бяха. Седнахме в едно заведение да вечеряме, с изглед към фонтана. Терасоподобен е мола точно срещу шадраваните има поне 10 заведения направени стъпаловидно. На първите 2 снимки се виждат заведенията.
Иначе и свободно можеш да си снимаш около фонтана. Има атракции и за деца, с едни въжета минават над фонтана.
Нищо не си купихме от мола, нямаше нищо интересно.
Отидохме към 20 ч до 21:30 стояхме.
От Лалели до там час път.
След мола ходихме на една площадка до бейлербей сарай да си правим нощни снимки на Босфора.

# 63
  • Мнения: 1 068
Пътувам за Истанбул и ще имам нужда от използването на такси. Може ли да ме посъветвате за приложение чрез което да поръчвам, за да не попадам на “копърки”.
И още един въпрос, моя близка ми даде турска сим карта, за да имам интернет постоянно, но майка ми ми казва, че нямам право, ако не съм с турски апарат и не съм го регистрирала и съответно платила данъци. Така ли е?

# 64
  • Мнения: 46
Какво ще кажете за посрещане на Нова година в Истанбул? Бил ли е някой там тогава и какви са му впечатленията? Празнува ли се по площадите навън и каква е атмосферата?

Последна редакция: сб, 30 сеп 2023, 19:12 от sonia sonia

# 65
  • Мнения: 1 555
Здравейте от Истанбул😁😍Мрачно и дъждовно, но топло. Вали спира,вали спира...утре го дават още по-дъждовно.
Булевард Орду е в ремонт, така като гледам вече няма да има платно за автомобили а само трамваи. Което не е лошо но се губи чара на това да бъдеш ,,оцеляващ,,🤣🤣 подскачайки пред колите.
Бяхме тръгнали на разходка и се придвижвахме м/у преваляванията, но времето ни ,,набута,, в едно заведение до Египетският пазар, нищо специално и претенциозно но много вкусно.
Синът ми си поиска ,,традиционна,, закуска и получи това
имаше още няколко неща ,но аз не се сетих да снимам навреме. Остана така😲😲не очаквал ,че ще донесат всичко от снимката😆 Яде,че се пръсна...предложих утре пак...отказва🤣

Бях питала за Мармарай и Флория аквариум,  дали е възможно да хванем Мармарай от Сиркеджи до Флория мол. Да не се бутам на Йеникапъ.

# 66
  • София
  • Мнения: 13 209
Скрит текст:
Здравейте от Истанбул😁😍Мрачно и дъждовно, но топло. Вали спира,вали спира...утре го дават още по-дъждовно.
Булевард Орду е в ремонт, така като гледам вече няма да има платно за автомобили а само трамваи. Което не е лошо но се губи чара на това да бъдеш ,,оцеляващ,,🤣🤣 подскачайки пред колите.
Бяхме тръгнали на разходка и се придвижвахме м/у преваляванията, но времето ни ,,набута,, в едно заведение до Египетският пазар, нищо специално и претенциозно но много вкусно.
Синът ми си поиска ,,традиционна,, закуска и получи това
имаше още няколко неща ,но аз не се сетих да снимам навреме. Остана така😲😲не очаквал ,че ще донесат всичко от снимката😆 Яде,че се пръсна...предложих утре пак...отказва🤣
Бях питала за Мармарай и Флория аквариум,  дали е възможно да хванем Мармарай от Сиркеджи до Флория мол. Да не се бутам на Йеникапъ.
Да, няма проблем.

# 67
  • Мнения: 289
Поздрави от дъждовен и мрачен Истанбул!
На моменти вали порой.

Последна редакция: нд, 01 окт 2023, 09:33 от FBID1119177734809501

# 68
  • София
  • Мнения: 232
Я разкажи повече за фонтаните. С какво отидохте? Кога отидохте? Какво правихте?
Ами любопитна съм.
Ние ходихме далече са хубави са но са много кратки само 2 песни за мен не си заслужава .До Кадъкьой с ферибот от там 8А/може да има и по бърз автобус/.

# 69
  • Мнения: 1 555
Само минавам набързо за малък отчет. Все пак хванахме Мармарай от Йеникапъ,посока Халкали (да се внимава защото има и направление само до Атакьой , а това е 4 спирки преди Флория аквариум) На връщане си хванахме BN1 до Еминюню (Египетски пазар) . Младежа го пуснахме сам, понеже е ученик му струваше 600 ТЛ билета а не 650😆
После се помотахме покрай Египетски понеже имахме разни поръчки и ядохме най-вкусният балък дюрум, ето тук в една от уличките на Каракьой

Последвах най-умният съвет ,, има ли опашка от местни, значи това е мястото,,😁😀

# 70
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 146
Здравейте, отсядали ли сте в района на Küçükçekmece
Да, били сме , но във връзка с лечение в болница. Лесно се стига, ако сте с кола, но много , много далеч от всичко.

Да, аз също съм в този район заради лечение в болница и ми е любопитно дали може да се види нещо интересно в този квартал.

# 71
  • Мнения: 42
Може ли да препоръчате голям магазин за спално бельо? Където продават различни марки. Искам да купя 2-3 комплекта от сатениран памук или тенсел с хубава шарка.

# 72
  • Мнения: 1 140
Търся хотел с хубав спа център в близост до центъра или до метро също е вариант. Благодаря!

# 73
  • Мнения: 10 279
И аз да си оставя моите 2ст.

Значи два пъти влизам по въздух в ИСтанбул с лична карта, защото задграничния ми е изтекъл. Нямаше никакъв проблем.

За всички които питат за такси - използва се аппа на Uber. Подавате адреса където ще ходите. Показва ви колко ще ви струва, номера на таксито и името на шофьора. С този апп, викате единствено и само жълтите таксита.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Търся хотел с хубав спа център в близост до центъра или до метро също е вариант. Благодаря!

Салуте Пер Агуа  е лечение чрез вода и е многочасови процедури с минерална вода и лечебна кал което се бърка с басеин , сауна и масаж , турска баня и т.н.  за кеф и не е СПА. Все пак и двете са за много часове , а това с нищо не се вързва с нашето разбиране за екскурзии в подобно градове и като Париж , Рим , Виена и т.н. където се прибираме в хотела колкото да  преспим и където със сигурност няма минерална вода и лечебна кал . Не случайно римските легионери и императори са нацвъкали бани с минерална вода в Хисар , Средец , БургаС ................. и къде ли не из бг.

Общи условия

Активация на акаунт