Благодаря за съветите. Понеже съм от Пловдив и най-вероятно ще запиша там, какво мислите за информатика и софтуерно инженерство в ПУ?
И другият ми въпрос е свързан със започването на работа. Възможно ли е да започна някакъв стаж или нископлатена работа, свързана с IT сферата? Или ще е по-добре да се насоча към това, което мога в момента? Най-вероятно няма да мога да си позволя още 1 безработна година, тъй като родителите ми едва ли ще приемат много добре смяната на бъдещата ми професия.
Само да кажа за стажа и работата като ИТ. Синът ми завършва МГ програмиране, та следя отблизо таз сфера - какво споделя, говоря си и с негови съученици.. Стаж и работа преди 2-3 курс студент по специалността за момента не виждам вариант, а бил на нам колко интервюта. Работи си онлайн някакви проекти, но по-скоро за опит, отколкото за пари.
Ако си учила счетоводство средно, значи си завършила Търговската? Не знам как без образование и опит ще се получи да работиш ИТ от днес за утре. Честно.
Или започни нещо по средното, в някоя кантора може да имаш шанс. И паралелно си учи каквото си решила да презаписваш...
Или започни нещо съвсем без връзка - ако си решила да работиш.
С такова лутане медицина-ИТ, ще ти трябва време да наваксаш. Не е само ученето.
Медицината не е само да пипаш хората... Аз исках да стана хирург, обаче реших в крайна сметка да избера нещо по-прагматично...
Можеш да завършиш нещо по-модерно и вървежно като специалност, не е нужно да е свързано с живота на хората.
Виж тук https://www.mu-varna.bg/BG/specialnosti
На колежка сина, завършил програмиране, реши, че програмист няма да става, учи биология и химия за медицина и записа Информационни технологии в медицината.
Не се отказвай от ученето досега, виж как можеш да надградиш. Винаги 1-2 курс се учат щуротии. Не смятай, че като влезеше нещо ИТ ще е уау 😁