Защо противозачатъчни?

  • 7 084
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 121
Пих 3.5 години и то с цел контрацепция. Не надебелях, ефект върху кожата-никакъв, целулита не ми се е увеличил. През това време:1. притеснение, че бих могла да забременея->0 и 2. болките през кошмарния ми първи ден от цикъла изчезнаха. Спрях ги, 1. защото ще започваме с бебеправене в скоро време Simple Smile и 2. трудно ми е да повярвам на гинеколожката ми, че рискът от рак се увеличавал минимално и то при много продължително приемане.

# 16
  • Мнения: 293
Гуш.. не може медикамент, който възпрепятства основна функция, да е "добър".

За протокола - не съм пила никога, дори и преди почна да ги чета тия глупости, една от която написах.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 289
Пиех противозачатъчни с цел да ме предпазят от забременяване,но в момента в който разбрах че те са предпоставка към образуване на рак на гърдата ги спрях.

# 18
  • Мнения: 7 186
Никога не съм пила, няма и да пия!Колкото да твърдят, че не действат на хормоните, не вярвам!Според мен щом е хапче и то да пази от забременяване, няма как да е полезно за организма!

Аз съм на същото мнение. Всъщност пила съм преди време, за няколко месеца, с цел контрацепция, но ми се стори, че започнах да задържам течности, чувствах се леко подута и ги спрях. Повече експерименти не съм си правила. С лечебна цел не ми се е налагало да пия.
Пък и не разбирам защо само ние жените трябва да си тъпчем организма с хормони цял живот, за сигурен секс,  все пак има и други методи за контрацепция. Както удоволствието е взаимно, така и отговорността е обща /поне така би трябвало да бъде/.

# 19
  • Мнения: 445
Пих преди 4-5 години заради постоянно кървене и кистозни яйчници. Втория проблем мина след около два месеца, но първия след време пак се появи. Хубавото е че въобще не се притеснявах от забременяване (но затова пък трябва да не забравяш за хапчето). Смених два препарата. Първите бяха с много ниско съдържание на хормони и имах кърваво течение през целия месец, нещо не ми действаха.
Общо взето бих пила пак, но мъжът ми не дава, защото докато ги пиех предишния път надебелях.
П.п Какви са тия хапчета дето растели цици? Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 2 896

П.П. Предпоследната ти опция не е коректна. По принцип противозачатъчните са един от факторите които силно влияят върху появата на рак на гърдата и ... според мен при фамилна обремененост НЕ бива да се пият.

Ето малко информация, аз имах предвид най-вече това, че ПЗ намаляват риска от рак на матката и яйчниците.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 623
Никога не съм пила, няма и да пия!Колкото да твърдят, че не действат на хормоните, не вярвам!Според мен щом е хапче и то да пази от забременяване, няма как да е полезно за организма!Предпочитам презервативите за предпазване!Ако някога ми ги изпише лекар с цел лечние, преди да започна да ги пия ще се посъветвам с друг негов колега!

Това е и моят отговор !!!
И още нещо - защо все жените да страдат ?
Винаги и за всичко контрата е в нас  #Cussing out
Не може ли поне веднъж мъжете да са прецакани
като те се тровят с нещо, а не ние ???

# 22
  • Мнения: X
Гласувах с последната опция.Обаче откакто забременях докато ги взимах ,/без да съм пропускала таблетка/ ги спрях.Докато ги взимах не съм имала никакви проблеми с килограмите, кожата, целулита и т. н., а скоро бях на профилактичен преглед и се оказа, че и детеродните ми органи са все още в ред.Страничния ефект при мен е четири годишен!/ да ми е жив и здрав/

# 23
  • Мнения: 252
Пиех ги след като родих малкия, в продължение на 6 мес..Имах генекологични проблеми и ПЗ ми бяха назначени за лечиние. Нямам оплаквания от тях, но без основателна причина не бих ги пила.

# 24
  • Мнения: 822
Пила съм в продължение на 2 месеца само поради гинекологични проблеми и ги спрях поради мамологични такива...
И аз не бих ги пила само заради контрацепция,особено след определена възраст...

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 19:08 от niara

# 25
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не съм пила противозачатъчни, няма и да пия. Не можах да си намеря причина, която да ми се стори основателна.

# 26
  • на село
  • Мнения: 3 926
Никога не съм пила, няма и да пия!....

И аз така, никога до сега не съм пила и не ми се е налагало.

# 27
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145
Ами аз пия вече две или три години противозачаръчни и се чувствам много добре с тях.Предписаха ми ги поради гинекологични причини,но също ги ползвам и като предпазно средство,както се казва с един куршум-два заека.Действат ми много добре,не напълнях,напротив отслабнах,не ми излиза акне и окосмяването ми значително понамаля.Това лято ги бях спряла за около два месеца и искам да каже,че не се чувствах никак добре,не знам може аз да си въобразявам ,че е било,защото съм ги спряла.То моя постинг излезна като реклама ама какво да се прави така стоят при мен нещата.Надявам се,че съм била полезна

# 28
  • Мнения: 25 621
Пила съм няколко години преди и 1 година след брака си. С контрацептивна цел. ГеДеРейски препарати (Гравистат), с много по-високо съдържание на хормони, отколкото днешните.
Положителен ефект:
- редовен цикъл, точен като часовник
- край на болките и ПМС
- сигурна контрацепция
Проблеми с кожата не съм имала никога, та не знам какъв е ефектът. Килограми не качих, даже напротив, тогава отслабнах драстично, вследствие на лични проблеми.  newsm78
Отрицателен ефект:
- Неспокоен сън - будех се по няколко пъти на нощ, мъчейки се да си спомня изпих ли го проклетото хапче преди да си легна или не. Сутрин първата ми мисъл беше отново тази...  Crazy
Досега не са ми откривали рак на каквото и да било (вече 20 години оттогава), дано не ми откриват тепърва.
Аз също съм чела, че всяка жена, която е пила противозачатъчни, до 10 години след това е имунизирана от рак на яйчниците.  Thinking
Едната ми баба даже не беше чувала за такива неща, а на стари години беше оперирана няколко пъти от рак - на млечната жлеза, на яйчниците и на дебелото черво. Ако не я бяха уморили немарливи лекари, кой знае къде щеше да бъде следващия й карцином... 

# 29
  • Мнения: 5 393
Опция 6 важи за мен.Пих противозачатъчни 8 години преди да реша да забременея.Нямах никакви странични ефекти.

Общи условия

Активация на акаунт