Печелят ли се пари от МЛМ?

  • 1 895
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Какво е Вашето мнение по темата?

Последна редакция: пт, 22 сеп 2023, 18:08 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 18 998
Зависи, някои печелят, други - не. Колкото си по-нагоре в пирамидата, толкова е по-вероятно да спечелиш нещо. Но за мен точно за тези неща наистина, който иска да се занимава, трябва да има усет за продаване, малко или много да усеща хората. Вчера един мина да предлага наколенки. Игнорира дядото на мъжа ми (който е пенсионер и всичко, което си е хареса от телешопа, си го купува - дядото, не мъжа ми) и тръгна да предлага наколенките на мъжа ми, който видимо няма нужда от такива пособия.

# 2
  • Melmak
  • Мнения: 2 989
Зависи. Едни печелят, други - не. Някои хора умеят да продават, имат доста широк кръг от познати и успяват да намерят клиенти. Аз лично не харесвам такива бизнеси и нарочно не ги подкрепям и не пазарувам. Не ми харесва структурата просто.

# 3
  • Мнения: 12 780
Според мен наистина печелят тези на високо ниво. Тези на ниско досаждат и не печелят нещо осезателно.

# 4
  • Мнения: 1 163
В подобни бизнеси не одобрявам сектантството, извиването на ръце, склоняването на приятели и познати да си купят някаква безсмислица като крем от охлюви или добавка с птичи зародиш на стойност 150лв. И всичко това, за да може накрая един льохман, седнал на върха на пирамидата, със самочувствието и държанието на Месия, да прибере едни пари.
Намерете си сериозна работа!

# 5
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 086
Печели се ама не от всички участващи в пирамидата.

# 6
  • Мнения: 993
Точната дума е сектантство. Аз останах като гръмнат, като видях как се промени една иначе интелигентна жена. Досаждаше на близки, приятели, роднини (на мен), хората започнаха да я отбягват. Затрупваше ги с кутии с някакви добавки ли бяха водорасли. Интелигентна, дотолкова, че в крайна сметка се откъсна. Продуктите обикновено са една безсмилица, 100тици пъти по - евтини от продажната цена, та дори по - евтини от самата опаковка, колкото да има нещо, което да не са едни талони, написани на обикновена хартия на пишеща машина (варненските пирамиди от 90-сетте).Кутиите, опкаковките са нискокачествени, написани еднва ли не на принтер. Е има и по - сериозни компании, но са си МЛМ, но няма да ги споменавам, защото предполагам, че някои ще скочат че не са.  Има МЛМ компании от 50-сетте години. Харесва ми как ги събират в едни огромни зали и припадат, като някой показва как е забогатял. Абе секта. Обикновено е обвързано с първоначална покупка, за да докажат лоялността си, на влизащия в МЛМ то и аз си мисля че точно от това печелят горните левъли.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2023, 19:56 от Seiko7075

# 7
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 905
Аз пробвах преди няколко години, но много бързо се отказах, когато ме накараха да им дам имената и телефоните на всичките ми близки, да си направя таблица и да започна да им изпращам едно и също съобщение подред. Не мога така да досаждам на хората, още по-малко на близките ми, а да им искат и личните данни вече ми дойде прекалено и набързо си плюх на петите.

# 8
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз пробвах преди няколко години, но много бързо се отказах, когато ме накараха да им дам имената и телефоните на всичките ми близки, да си направя таблица и да започна да им изпращам едно и също съобщение подред. Не мога така да досаждам на хората, още по-малко на близките ми, а да им искат и личните данни вече ми дойде прекалено и набързо си плюх на петите.
Форевър предполагам?Аз вече директно режа всички.Но да, досаждат и са като секта...

# 9
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 905
Аз пробвах преди няколко години, но много бързо се отказах, когато ме накараха да им дам имената и телефоните на всичките ми близки, да си направя таблица и да започна да им изпращам едно и също съобщение подред. Не мога така да досаждам на хората, още по-малко на близките ми, а да им искат и личните данни вече ми дойде прекалено и набързо си плюх на петите.
Форевър предполагам?Аз вече директно режа всички.Но да, досаждат и са като секта...

Форевър енд евър. Това беше докато бях студентка и успяха някак да ме прилъжат, но сега си имам добра работа в голяма фирма и вече не се занимавам с такива глупости! Sweat Smile  Че даже искаха в началото и аз да им плащам 10-20 лева (не помня вече точната сума), ама добре че не се лъжа така лесно Joy

# 10
  • Мнения: 993
Форевър енд евър. Това беше докато бях студентка и успяха някак да ме прилъжат, но сега си имам добра работа в голяма фирма и вече не се занимавам с такива глупости! Sweat Smile  Че даже искаха в началото и аз да им плащам 10-20 лева (не помня вече точната сума), ама добре че не се лъжа така лесно Joy

Е то това, с доказването на лоялността, което ти казвам. Това е трябвало, да го считаш за благодарност, че те приемат в тяхната общност и някакси да им се отплатиш за тая привилегия. Пак, че не са те карали да им купуваш от продуктите, че да се чудиш къде да ги денеш тия боклуци. Нали ... същото е и със сектите, където не само 10% както е прието, а целия доход си дават, за да са в някоя "църква" и да изпълняват стриктно окултните ритуали, със задната цел - само и единствено да им се отплащаш ...

# 11
  • Мнения: 1 028
Сектантство е точната дума.
Най-грозното е злоупотребата с доверието на най-близките, особено по проблеми, свързани със здравето, и пробутването на роднини и приятели на продукти с огромна надценка.
Но някои печелят петцифрени суми месечно.
Трябва да нямаш скрупули и/или да си неособено интелигентен и без критично мислене, за да приемеш без съпротива всички мантри, които ти набиват разни лидери, спонсори, директори и т.н.

# 12
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 905
Оооо, ама вие ми напомнихте - караха ме да си купувам някакви техни продукти и комплекти по 200 лева и на всичкото отгоре искаха, едва ли не да се закълна, че завинаги ще използвам само тяхната козметика и няма да си купувам никаква друга. Сещате се колко им се получи, нали? Joy

# 13
  • Мнения: 1 028
Преди около 15-16 години по някаква случайност се запознах с хора, които са работили в чужбина и тепърва щяха да налагат една непозната дотогава у нас МЛМ верига и ми предложиха да се включа. Осъзнавах шанса да съм на върха.
Даже накупих за близките някои от по-интересните продукти, но в крайна сметка не започнах да работя.
2-3 години по-късно една позната - доста красива, неособено интелигентна, но пък за сметка на това комуникативна дама, държаща преди това магазин - ми предложи да правим бизнес със същата МЛМ компания.
Казах й, че не ми се занимава, няма смисъл и т.н.
Скоро след това я засичах с немски автомобил, брандиран с логото на компанията.

Та, за някои хора може да се окаже и печелившо начинание, но да се имат предвид коментираните в темата особености. 

# 14
  • Мнения: 993
Оооо, ама вие ми напомнихте - караха ме да си купувам някакви техни продукти и комплекти по 200 лева и на всичкото отгоре искаха, едва ли не да се закълна, че завинаги ще използвам само тяхната козметика и няма да си купувам никаква друга. Сещате се колко им се получи, нали? Joy

АНАТЕМА!! Ако кажеш три пъти - Козметиката ви е моята единствена и се завъртиш три пъти и плюеш през рамо, може да влезеш пак при тях Simple Smile.

Сещам се за ONECOIN, Ружа какви сбирки правеше пред пълните зали, какви писъци бяха от припадащи фенове, теглещи се към несметните богатсва, които ги чакат. Как пък хората, така и не разбраха че парите са хартийки и да прекупуваш, да лъжеш и да изкарваш пари от въздуха, после все пак трябва да има някой който е произвел нещото, което ще купуваш с тях (храна, жилища, комунални услуги). Т.е. някакви балъци, недокоснати до скритите тайни на париизкарването от въздуха да бачкат, ....

Последна редакция: сб, 23 сеп 2023, 12:57 от Seiko7075

Общи условия

Активация на акаунт