Защо не се обновява готварската книга на BG-Маmma?

  • 3 124
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 68
- явяват се няколко доброволеца
- всеки си избира тема (да речем - супи с пилешко, салати с червено цвекло, манджи с грозде) и започва да копае из форума отзад напред. Където намери тема, която е по неговия избран раздел, копира линка.
Няма ли да е по лесно всеки доброволец да търси примерно от 1 до 20 страница( или всички теми от януари2006/май2005 - някакъв период от време) и да изкара всички рецепти от това време - супи, салати, десерти. и така всеки доброволец ще си има мини готварска книга  и накрая всичко ще се съедини.  Иначе трябва всеки от доброволците да прегледа всичките 220 страници...
Друго - ще се търси само в темите от началото на 2006 до сега долу горе, защото преди това всичко трябва да е сложено в сегашната готварска книга,нали?
Трето- въпросните доброволци всички рецепти ли ще отделят, в смисъл има теми тип "пилешка супа", където са пуснати 10 различни рецепти, някои от които неизпробвани...?
Може да се сложат някакви означения -примерно плюсчета/звездички/картинки за рецепта със снимка, друго означение за рецепта с коментари, макар че това  допълнително ще забави подреждането

# 16
  • Мнения: 1 341
каквото и да решите - пишете ме доброволец

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Няма ли да е по лесно всеки доброволец да търси примерно от 1 до 20 страница( или всички теми от януари2006/май2005 - някакъв период от време) и да изкара всички рецепти от това време - супи, салати, десерти. и така всеки доброволец ще си има мини готварска книга  и накрая всичко ще се съедини.  Иначе трябва всеки от доброволците да прегледа всичките 220 страници...
Друго - ще се търси само в темите от началото на 2006 до сега долу горе, защото преди това всичко трябва да е сложено в сегашната готварска книга,нали?
Трето- въпросните доброволци всички рецепти ли ще отделят, в смисъл има теми тип "пилешка супа", където са пуснати 10 различни рецепти, някои от които неизпробвани...?
Може да се сложат някакви означения -примерно плюсчета/звездички/картинки за рецепта със снимка, друго означение за рецепта с коментари, макар че това  допълнително ще забави подреждането


- първото е много по-сложно за координация. 20 човека, ровещи на определена тема е едно, а 20 човека, всеки от които има поне 50-60 рецепти в себе си и като се започне една размяна на линкове, за да може всеки да събере рецептите по 'своята' си тема... По-лесне ми се вижда вариантът, който съм предложила
- Да, само от 2006. За това не се бях сетила. Значи още по-лесно, защото е по-малко работа.
- Третото ми се вижда невъзможно... Rolling Eyes Кой ще е тоя, дето постоянно да следи изпробвана ли е рецептата, а с какъв успех (а успехът на дадена манджа е съвсем индивидуален според възможностите на приготвящия я...)

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Ами да разберем колко доброволци има, бройте ме и мен Peace и след това да си разделим работата.Защото ще е малко тръдно, ако сме само 2-3 човека и започнем с рецептите от миналата година до сега.
Колко доброволци има до тук?

# 19
  • Мнения: 101
Бройте и мен

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
До тук доброволци сме: Evjeni, eemilli и аз.Няма ли още някой, който иска да се включи в групата?

# 21
  • out of space
  • Мнения: 8 573
До тук доброволци сме: Evjeni, eemilli и аз.Няма ли още някой, който иска да се включи в групата?

Може би Биляна ще иска...

# 22
  • Мнения: 1 313
Аз рядко пиша тук, но още се уча да готвя и редовно черпя идеи от форумчето. С удоволствие ще помогна с каквото мога Simple Smile

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Колкото повече-толкова по-добре!Ще стане по-лесно и по-бързо.
До тук сме 5.
(Evjeni, eemilli, аз, Биляна и Арлина)

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Аз рядко пиша тук, но още се уча да готвя и редовно черпя идеи от форумчето. С удоволствие ще помогна с каквото мога Simple Smile
Само да допълня, че ти, ако пишеш рядко, то аз почти не пиша Laughing.Само чета и черпя идеи.Не съм толкова напреднала в готварството, че да давам идеи, за това само чета и прилагам в къщи Mr. Green

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


Може би Биляна ще иска...

Laughing LaughingХа-ха, това не е никакъв намек към мен, защото пуснах темата, нали Simple SmileИли да го чувствам като наказание Wink
 Аз нямам нищо напротив, но едвам влизам във форума.10 мин. ми отне за да напиша този постинг.Скоро имаше тема в подфорума за правилата, че от чужбина проблема е голям.Не знам дали е само за извън БГ, но с това темпо бих могла да копирам не повече от 3 теми на ден!
 Вчера писах и на Мамма за мнение, надявам се да се включи и тя с идеи и разяснения!

# 26
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Реших, че ти си най-големия ентусиаст.

Проблемът с отварянето на форума е посъвместен. 15 минути не мога да пусна мнение. Как ще се рови за рецепти- идея си нямам. Явно ще са нужни бая здрави нерви и много свободно време.

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Всички влизаме трудно, за съжаление. Поради много мамун на клона форумът често прихълцва и умирга.
Работа се върши най-удачно рано сутрин (до 10) и късно вечер (тукашно време).
След архивирането на повечето форуми би трябвало достъпът значително да се облекчи.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
На мен проблемът ми от Португалия е "Сървърът е претоварен..." или Temporarily Unavailable
Но си мисля, че това не е само при мен.
Но иначе време и желание имам.Така, че нямам против да помогна Peace

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 16:12 от DSS (Danimira)

# 29
  • Мнения: 1 313
Само да допълня, че ти, ако пишеш рядко, то аз почти не пиша Laughing.Само чета и черпя идеи.Не съм толкова напреднала в готварството, че да давам идеи, за това само чета и прилагам в къщи Mr. Green

Точно същото е и при мен. Затова смятам, че е редно да помогна, след като не мога да допринеса с идеи за вкусни рецепти. Ще е добре да е по-подредено за всички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт