Ниска плацента. Секцио или нормално раждане?

  • 19 849
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 161
nani, благодаря за професионалното обяснение!

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Първата ми бременност беше с ниско прикрепена плацента - изобщо не е ставало дори въпрос за секцио, родих си нормално, много леко раждане без никакъв проблем за мен или бебето.
Много взеха да ги разширяват тия показания за секцио нещо... вече и самия факт, че си бременна, се приема като автоматично показание за секцио Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 683
Както са ти казали момичетата - не рискувай! Не си заслужава!

# 18
  • Мнения: 3 161
Както са ти казали момичетата - не рискувай! Не си заслужава!

Добре де, какво точно да не рискува? newsm78 nani е акушерка и  обясни, че риск няма. Hedra, освен че е много начетена по всякакви въпроси, е родила без проблем с ниска плацента. За какъ риск говорите, наясно ли сте или само така си говорите, по инерция, щото по принцип сте фенове на секциото и се ужасявате от нормалното раждане? Наясно ли сте, че усложненията при секцио са 2 до 4 пъти повече в сравнение с нормалното? И кой избор е по-рисков тогава? Нямам нищо против секциото по медицински показания, но се вбесявам, когато и лекари, и майки го пропагандират без реално да има причина за него.

# 19
  • Мнения: 2 498
Цитат
За какъ риск говорите, наясно ли сте или само така си говорите, по инерция, щото по принцип сте фенове на секциото
Хайде пак темата се превърна в за и против секциото.....а ако ще си вадим дипломите, то и на мен едното от образованията е акушерка ...хайде стига моля те......раждала съм и по 2-та начина-втория беше секцио по желание(просто песен пред нормалното) ...за нищо на света не бих родила повече нормално, но това е друга тема....
В безброй бумаги е написано, че именно секциото е най-безопасно за плода-при него няма никаква конфигурация на черепните кости, от която често се получава оток на мозъка ...има и още но просто вече не ми се пише.....

# 20
  • Мнения: 46 535
Щом имаш вариант за секцио, даже да е без медицински показания, не се колебай  Peace

# 21
  • Мнения: 2 757
Как така ще се вдигне плацентата? Останала съм с впечатление, че не се мести в процеса на бремнността  newsm78

# 22
  • Мнения: 777
Във вторник бях при лекарката ми и тя също ми каза,че плацентата ми е ниска. Въобще не бях наясно  какво е това докато не попаднах на тази тема... Каза ми също така и че до 9ти месец ще се нормализира...Сега не зная това да ме притеснява ли и ако не се оправи трябва ли да мисля за секцио  newsm78

# 23
  • Мнения: 3 161
Цитат
За какъ риск говорите, наясно ли сте или само така си говорите, по инерция, щото по принцип сте фенове на секциото
Хайде пак темата се превърна в за и против секциото.....а ако ще си вадим дипломите, то и на мен едното от образованията е акушерка ...хайде стига моля те......раждала съм и по 2-та начина-втория беше секцио по желание(просто песен пред нормалното) ...за нищо на света не бих родила повече нормално, но това е друга тема....

Няма как да не се превърне - жената не иска секцио и пита дали в нейния случай е наложително, а повечето тук се опитват да я убедят колко е хубаво и безопасно и лесно и приятно секциото и хич да не му мисли. Защо, ако няма нито показания, нито желание за секцио?

Цитат
В безброй бумаги е написано, че именно секциото е най-безопасно за плода-при него няма никаква конфигурация на черепните кости, от която често се получава оток на мозъка ...има и още но просто вече не ми се пише.....

А за дихателните проблеми при преждевременно изваждане на плода да си чувала? За срязани от скалпела пикочни мехури и порязани бебета? За тежки следоперативни инфекции? Айде моля те, аз не съм акушерка, но също прочетох туй-онуй, когато трябваше да направя избор. И също сравнявам между двата вида раждане - ами пак ми се ражда нормално, защото смятам, че още по-добре ще се справя сега.

# 24
  • Мнения: 2 498
Цитат
За срязани от скалпела пикочни мехури и порязани бебета?
Все пак няма стажанти да правят секциото Laughing!?!
Повярвай ми присъствала съм на стотици раждания и дихателни проблеми е имало много и при нолмално раждане...ами ако се наложи форцебс?Ами ако главата заседне и не се ротира?Ами ако се загубят тоновете?Ами , ако изпадне пъпна връв в хода на р-то?
Хайде до тук, че мога да те оборя отвсякъде Peace

# 25
  • Мнения: 2 096
Момичета по-спокойно.. Няма леко раждане..
nani_ е права за нещата в поста си. Само лекарят който ще изражда обаче може да прецени колко ниско е плацентата и дали има опасност за плода. Моето мнение е, че ако единият от двамата лекари, смята че има опасност, то риска е за сметка на майката и тя ще си носи кръста.
Не става дума за това страх ли го е момичето от нормално раждане или не.. Много хора избират секцио без да им мигне окото, защото било по леко. Не тази дилема стои пред майчето обаче. Дано направи най-добрия избор за себе си и за бебето.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 787
Първата ми бременност беше с ниско прикрепена плацента - изобщо не е ставало дори въпрос за секцио, родих си нормално, много леко раждане без никакъв проблем за мен или бебето.
И аз така бях.Въпреки,че доктора,който ме израждаше,беше привърженик на секциото,не ми е препоръчвал планово секцио Peace.Аз държах да си се пробвам нормално и така и си родих,без никакви проблеми  Wink

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 00:02 от ками

# 27
  • Мнения: 994
За какъ риск говорите, наясно ли сте или само така си говорите, по инерция, щото по принцип сте фенове на секциото и се ужасявате от нормалното раждане? Наясно ли сте, че усложненията при секцио са 2 до 4 пъти повече в сравнение с нормалното? И кой избор е по-рисков тогава? Нямам нищо против секциото по медицински показания, но се вбесявам, когато и лекари, и майки го пропагандират без реално да има причина за него.

много съм съгласна с мнението, само че не се вбесявам чак толкова - всеки има право на избор и всеки си носи отговорността за поетия риск.

не съм специалист по плаценти, но според мен повече мнения от няколко доктора няма да са излишни.

тъжен е факта, че в БГ % на секцията за щяло и нещяло расте.

Освен посочените по-долу рискове от теб, искам да спомена и тези в дългосрочен план. момичета, не забравяйте това е операция на корема - имам познати с усложнения на стари години като сраствания и изсипвания в резултат на секциото.

# 28
  • Мнения: 276
Благодаря на всички. Наистина идеята на темата не беше да е за или против секциото, но явно е неизбежно. За себе си, имайки предвид че ми е второ, а нали било по-лесно второто Wink искам де е нормално. За мен секциото крие много неизвестни. Ако обаче има и най-малката опасност за мен или бебето, няма да му мисля. Темата я пуснах за да разбера повече за тези рискове и доколко са сериозни. Опасност нещо да се обърка винаги има.

Благодаря на всички, записах си час при още един лекар за другия четвъртък да видя и там какво ще ми кажат и да реша, ако въобще зависи от мен  Wink

# 29
  • Мнения: 1 233
Я по добре не експериментирай и си планувай секциото Peace....все пас става въпрос за твоя и на бебо живота...

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт