Утрогестан и страх от спирането му

  • 683
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 358
Здравейте. В 22 г.с. на ФМ измериха шийката ми 28.6 мм. Увеличиха ми магнезия Биолектра, 2х1 и изписаха вагинално Утрогестан 300, х1 вечер до 34 г.с. След 3 дни на ЖК я измериха 31 мм. Въпреки лекарствата, продължавах да имам стягания, опъвания и болка в срамната кост , краката и ме приеха в болницата на системи Кормагнезин, Гинипрал, Но шпа. И след изписването съм така. Смених Биолектрата с Диаспорал 400, 2х1. 3 седмици след ФМ, вече в 25 г.с. лекарката искаше пак да измери шийката като сега е 31 мм, затворен канал. Каза да не се притеснявам, добре била,при над 30 мм шийки са спокойни. Дори не трябва лежане само.
Вече имало Магнерот по аптеките и да пробвам пак с него 3х2. Но каза да спирам Утрогестана, при такава дължина не трябвало да се пие. Ето това ме притесни страшно много, дори мислех да я питам дали не трябва да се увеличи. Чела съм тук за тръгване на раждане след спирането му. Разбирате огромния ми страх в момента. Също пише за постепенно намаляне на дозата, а тя не каза нищо такова.
Дали някоя от вас е била в същата ситуация? 2 опаковки изпити и спрян Утрогестан. Имали ли сте проблеми след това? Как сте го спирали изведнъж или постепенно? А ако продължа да го слагам за мое спокойствие, ще навреди ли това на бебето?

Последна редакция: пт, 29 сеп 2023, 08:00 от MamaKika

# 1
  • София
  • Мнения: 13 155
Утрогестан не е добре да се пие. Поставя се вагинално.
Никога не съм го слагала в до късна седмица. Между 16 и 26 съм го спирала. Винаги по схема, но аз съм била винаги на високи дози. При последната бременност до 24 г.с. 2х400 дневно.

# 2
  • Мнения: 358
Утрогестан не е добре да се пие. Поставя се вагинално.
Никога не съм го слагала в до късна седмица. Между 16 и 26 съм го спирала. Винаги по схема, но аз съм била винаги на високи дози. При последната бременност до 24 г.с. 2х400 дневно.
Вагинално го слагам, моя грешка. Вие поради същата причина ли го слагахте?
И може ли да ми кажете схемата на спиране при вас?

# 3
  • София
  • Мнения: 11 765
Аз с отворена шинйка, конусна го слагах почти до края, казва се химичен серклаж. Иначе добре ви е шийката, но ако ви притеснява си го слагайте , пък ако и на следващия преглед е ок може да го спрете. Не се спира плавно при проблеми с шийката.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 155
Не е по същата причина, а от самото начало с цел задържане на бременностите и заради големия ми брой бременности и раждания, които са причина за физиологично уголемяване на матката. Имаше опасност от отваряне на шийката, но след 24 г.с. поддържахме успешно с магнерот.

# 5
  • Мнения: 406
Аз родих в 31 седмица от бременността и по спомен слагах утрогестан до последно,но при мен шийката беше много скъсена и бях със серклаж.

Общи условия

Активация на акаунт