Пъстра есен е на път, а ФЕВРУАРЧЕТАТА бързичко растат - искат да играят и пълзят

  • 11 230
  • 545
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 6 542
Ох, късно се включвам - не съм влизала, но наистина ако има нещо си проличава по-рано. Луси, как е той днес?

# 526
  • Мнения: 1 577
През нощта два пъти се събуди с рев, но той така се буди и от зъби - дадох 30мл АМ, а той милия дъвка биберона на бутилката поне 20 минути после още, което също ме навява на мисълта че е зъби.
Сутринта беше изключително ревлив.  Докато сменях памперса го пипках по тялото да видя да не го боли някъде - смя се от гъдел, но не изпишя или да се свие като при болка.
И все пак му дадох доза парацетамол на сиропче, защото според мен го мъчи зъб - сутринта отказа и половината закуска, но гриза настървено кубпетата от един стоител тип лего.
Сега ще видим след яслата какво ще кажат. Сутринта когато го оставих даде най-голямата си усмивка на синеоката учителка...

# 527
  • Мнения: 831
Мен много ме беше страх от нашия стол в банята и затова сложихме монтесори кула. Не че е невъзможно да се пребият (те са изобретателни), но все пак е доста по-сигурно.

# 528
  • Мнения: 1 577
И това ми е в списъка 😄 но в се си мислех, че монтесори кулите вече към втората годинка се ползват.

# 529
  • Мнения: 25
А какъв модел кула ползвате ,тъй като и аз се колебая дали да взема ,но сякаш не ми се купува оригинална ,особено ,ако не седи в нея и е поредната ненужна покупка

# 530
  • Мнения: 831
А какъв модел кула ползвате ,тъй като и аз се колебая дали да взема ,но сякаш не ми се купува оригинална ,особено ,ако не седи в нея и е поредната ненужна покупка
Моята е тази : https://m.olx.bg/d/ad/learning-tower-pomoschna-kula-kula-monteso … D139-ID8ACmi.html
Нямам идея от къде е купувана, защото не я купувах аз. Иначе тя не е за да седи в нея, а за да я ползва като иска да се качи някъде. Нашата стои в банята на мивката. Каката (2 г и малко) си играе на мивката, двете си мият ръце, зъби… Като иска да гледа през прозореца навън я слагам там. В някакъв момент ако проявят интерес към готвенето ще я слагам до плота.  С 2 думи съм много доволна, но си заема място.

# 531
  • Мнения: 115
Здравейте, момичета!
Нашето момче също проходи. Още преди 3 седмици пристъпваше с 3-4 самостоятелни крачки, колкото да се хвърли в мен. Но после изведнъж се отказа и изобщо дори не искаше да стои самостоятелно прав (веднага се спускада седнеили да пълзи), а да не говорим да прави крачки. Започнах да го събирам с приятелки с проходили бебета на подобна на неговата възраст и да му обръщам внимание, че "Ето, и те са бебета, но ходят!" и той наистина се впечатляваше. Баш прохождането стана миналия четвъртък, т.е. 4 дни преди да стане на 1 г. и 2 мес., когато тръгна след една търкаляща се напред играчка-джипка и така направи 10-тина самостоятелни крачки. После дни наред ходеше самостоятелно само навън, а вкъщи не - у дома птлзеше. Но от 2 дни вече се отпусна и вкъщи и ходи насам-натам клатуш-клатуш Simple Smile
Купихме му боси обувки (сандалки).
Има все още само 6 зъба, но яде всичко с огромен апетит, дори крутони преди са сложени в супата! Simple Smile
От 4 дни вече не кърмя. Докарах го до годинка и два месеца усоешно. Отбиването се случи много постепенно. За моя изненада се разви на обратно на очакванията ми. Най-напред отпадна нощното кърмене, после вечерното (!) с което всъщност заспиваше (!), (просто една вечер се гушна в мен и го усетих, че се отпуска и така заспа, оттогава всяка вечер почнах да го приспивам така и кърменето за заспиване отпадна), след това сутрешното го премахнахме, то премина в някакво предобедно. И така останаха 2 дневни, които с излизането навън и умората му, постепенно станаха 1, а от 4 дни вече и то отпадна, защото му казах, че "цоците ги няма вече". И му показах пазвата ми, като бях "си опаковала" гърдите с един клин телесен цвят и той супер много се изненада, че ги няма наистина. Нищо не каза, примири се бързо. Оттогава не търси. А преди, ако откажех се тръшкаше и ревеше и после много, много сърдит.  Simple Smile
Сега вече като не кърмя не знам по колко млечни храни в какви грамажи трябва да приема? При вас как е млечното меню за деня?

# 532
  • Мнения: 1 577
Аз давам кисело мляко с фини овесени ядки и намачкан банан за закуска ☺️
И честито за проходилите крачета

# 533
  • Мнения: 6 542
Честити проходили крачета!
И аз давам кисело мляко с фини овесени ядки, понякога слагам различни плодове, друг път просто така. Давам и кремчетата от кухнята, в които има прясно мляко, разни неща със сирене (макарони, принцеси с яйце и сирене, качамак със сирене).
Не ми е хрумвало още да се опитвам да отбивам. При нас е за приспиване само и не ми пречи.

Чудех се и аз за кула, но той е такова шило, че ме съмнява да стои там. Дай му да се катери - по леглото, по фотьойл, по масата, тича като луд. Изобщо не се спира на едно място. Още един малък дивак, батко му и той е такъв...

# 534
  • Мнения: 1 577
И аз искам кула, но сме в къща ... една за банята горе и една за кухнята долу ... 🙈 ... а вече доста сме затрупани с люлка, катерушка, баланс люлка ... направо е детски парк в хола 😆

# 535
  • Мнения: 97
Привет момичета!
Използвате ли паста за зъби при мие ето на зъбките вече? Ние сме само с 4 де, но все пак да попитам:) а и силиконовата четчица, с която ги “мием” по-скоро я приема като нещо за дъвчене🙈
И затова ми се иска да купя някаква друга и за започна да слагам паста. Вие каква слагате?

# 536
  • Мнения: 831
Farhana, аз мия с Бочко ягода. Без флуор е и е безопасна за поглъщане. И моята мишка дъвче четката, каката също на моменти.
Lucie, при нас е същото! Претрупани сме с играчки, което го отчитам като грешка. Хем не искам да са презадоволени, хем на каката (2г и 3 месеца) като й светнат очите по някоя играчка тичам да я купя и да я зарадвам. Е, интересът трае ден до пладне и си обещавам, че нищо повече няма да купя и после целия цикъл наново.

# 537
  • Мнения: 1 577
Добавям - за играчките : пробвах ротация, има страхотен ефект, но просто забравях кое кога съм дала и за колко време. Купихме един "шкаф" или там как да го нарека от ИКЕА, калакс - 4 отворени кутии една до друга, не знам дали го обяснявам правилно . Но хем играчките са на групи в отворите, хем горната част я ползва за масичка за игра. За сега това работи.
Добро утро ☺️
Слагаме паста откакто изби първото зъбче , а силиконовият накрайник го сменихме с четка много скоро след това, защото той хапеше много силно.
Криво ляво четкаме, но говорим за действие от няколко секунди. Доколкото знам от моята зъболекарка във Варна важно е и колко време самият препарат престоява в устата - за това Ел. Четките имат таймер от 2 минути.
Това е непосилно за тази възраст 😆 за това първо го оставям да сия гризе, аз моя моите срещу него, и в последните секунди тръквам и неговите.
Пастата е Елмекс. Имахме тестер и след това купихме тубичка.

# 538
  • Мнения: 6 542
И аз Бочко ползвам 0+. Отдавна смених онова силиконовото с четка, но и у нас миене е силно казано. Иска той да си я държи и да я гризе най-вече. Загледах онзи ден в Комсед някакви електрически бебешки, но не мисля, че има смисъл толкова рано и се отказах. Батко му има детска  Филипс Sonicare,  като порастне ще му взема и на малкия такава.

# 539
  • Мнения: 97
Здравейте! Въпрос към тези, които кърмят: кога започна косопадът при вас? След като родихте или след като спряхте (намалихте) кърменето?
И Ина ли такива, които изобщо да не са получили косопад?

Общи условия

Активация на акаунт