Как разбрахте, че раждате?

  • 2 737
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте! Днес въпроса ми е към вече раждалите майки. В 35 г.с. съм и доста често почнах да имам контракциите, особено късно вечер.  Та въпроса ми е как разбрахте, че започвате да раждате ? Да се запътвам ли към болницата, не знам и аз вече.. Наясно съм за подготвителните, имам ги още от 4 месец за това се притеснявам, тъй като тогава не бяха толкова чести и болезнени.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 498
Истинските контракции болят наистина и те удрят в кръста. Поне това помня. 😅

# 2
  • Мнения: 1 847
Разбрах като ми изтекоха водите.

# 3
  • София
  • Мнения: 28
Здравейте! Днес въпроса ми е към вече раждалите майки. В 35 г.с. съм и доста често почнах да имам контракциите, особено късно вечер.  Та въпроса ми е как разбрахте, че започвате да раждате ? Да се запътвам ли към болницата, не знам и аз вече.. Наясно съм за подготвителните, имам ги още от 4 месец за това се притеснявам, тъй като тогава не бяха толкова чести и болезнени.

При мен започна в 40 г.с + 2 дена и бих казала доста стихийно и внезапно - имаше увеличаване на болката (наистина удрят яко в кръста) и по-малки интервали между отделните спазми. Взех си топъл душ и докато си бях още с хавлията и ми изтекоха водите. Тапата ми падна ден по-рано.

Но ако имаш съмнения - отиди да ти видят разкритието. Но общо взето - за мен всичко тръгна след изтичането на водите, до тогава и аз бях несигурна. Wink

Последна редакция: нд, 01 окт 2023, 21:41 от one.savina

# 4
  • София
  • Мнения: 2 567
Родилните са много регулярни, примерно точно на 7 мин, после на 5 мин и така се скъсява интервала. Също така наблюдавай дали няма кафеникаво зацапване по бельото, това означава, че тапата е почнала да пада.

# 5
  • Мнения: 3 597
Имам три нормални раждания . Първите две са предизвикани и реално не знаех какво е да започне само . За третото раждане имах доста контракции и два пъти ходих до родилното , когато бяха много болезнени , но родова дейност нямаше 🤷♀😄 / тапата ми падна 2 седмици преди да родя /  С моя АГ се разбрахме да предизвикаме раждането отново по определени причини и вечерта преди постъпването , тръгнахме с ММ на разходка . Изведнъж нещо ме прободе и даже не разбрах , че това е силна контракция … срамота 😄 Прибрахме се , изкъпах се , приготвих се и пробожданията ставаха все по-чести . Не спах почти , но изкарах до сутринта и постъпих в уговорения час . За мое учудване все още бях с 2 см. разкритие , което имах от преди това , но шийката беше доста скъсена и изгладена . И отново същинската родова дейност започна след системата Окситоцин  . Но определено мисля , че болката и усещането са различни от подготвителните контракции и не могат да се объркат .

# 6
  • Мнения: 12 770
Трябва да ти станат редовни контракциите, примерно на 15 или 20 минути и тогава разбираш, че нещо става. Но за първо раждане едва ли с 20-минутен интервал ще те приемат в болницата, ще кажат да изчакаш поне да са на 10 минути или по-малко.
Така че докато са хаотични и на повече време, няма повод за вълнение.
И разбира се, ако ти изтекат водите, трябва да  се запътиш към болницата.

# 7
  • София
  • Мнения: 8 646
Започна пулсиращо напрежение/болка в кръста. Стана ми лошо и повърнах(после цвл ден повръщах).
Болката първо е кофти и в кръста, постепенно започвате да я усещате и в корема. Първо е през час, през половин час. Усещате, че все по-начесто боли и стяга и това е...
В болницата ходите ако ви изтекат водите или контракциите станат регулярни, силни на по 7 минути или по-малко.

# 8
  • Мнения: 6 876
Ако имате болезнени контракции преди 36-7 седмица, е желателно да отидете на лекар.

# 9
  • Мнения: 23
Ако имате болезнени контракции преди 36-7 седмица, е желателно да отидете на лекар.
Не мога да кажа, че са болезнени. Само ми се втвърдява корема често. Нямам болки иначе за това ми беше интересно

# 10
  • Мнения: 4 831
Втвърдяването е абсолютно нормално и дори полезно. Тялото ти тренира за по-късно Simple Smile Родилните контракции са доста болезнени. Няма да ги изпуснеш.

# 11
  • София
  • Мнения: 854
Абе при мен контакциите станаха болезнени чак на 7 см разкритие. Но все пак се усетих че нещо става доста по-рано. Нищо общо нямаха с подготвителните. Едно че бяха регулярни и второ - много приличаха на менструални. Тапата ми падна някъде в началото им. Даже се чудех дали е тапата или е кървене и може би повече по тая причина тръгнах към болницата, а не защото знаех със сигурност че е почнало раждането.

# 12
  • Мнения: 99
Не разбрах и двете ми раждания са с индукция след 41+ седмица .След купона с първото така съм си мечтала второто да е спонтанно ,но уви...

# 13
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Консултирайте се с аг. Бих казала да не отлагате. Може да ви даде магнезий и да погледне дали всичко е наред с бебето. Може да се наложат и други действия. За да ви е мирна главата, по-добре говорете с лекар.

# 14
  • Мнения: 23
Консултирайте се с аг. Бих казала да не отлагате. Може да ви даде магнезий и да погледне дали всичко е наред с бебето. Може да се наложат и други действия. За да ви е мирна главата, по-добре говорете с лекар.
Здравей, изписа ми да пия магнерот и ми каза, че всичко е нормално и добре с бебето. Все пак след 4-5 седмици ще дойде и големия ден. Просто ми беше интересно при какви симптоми другите майки са тръгнали към родилното Hug

Общи условия

Активация на акаунт