Дайте да ги разцъкаме...

  • 12 469
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
Феиамски,
може би очакванията ти са били твърде София Лорен, твърде.. Чинечита.
Аз нямам никакви предварителни нагласи. Изобщо това с красотата и националността .. ми е малко мътно, защото ако видиш хубава жена на улицата как разбираш дали е италианка? Особено в мегаполисни градове , като Милано, Париж, Лондон..
Вчера тук една дама се кле в детето си, че никой не я мисли за източнячка ( не помня думата, която употреби). Тоест, смята жената, че мяза на испанка отвсякъде. Това иска. Българите умираме да се претопим в средата, това е абсолютно характерна национална черта.

Бих казала, че англичанките са бледи. Италианките са сочни жени, французойките са фини и елегантни, германките - краварки, в най-добрия случай Дитрих.
Но това са стереотипи. А като цяло в тоя свят вече стереотипите трудно виреят. Много си омешахме капите през 20тия век.

За българките - така е, да. Мъжа ми като отвори уста на пилоните на НДК и я затваря около Света Неделя. Но понякога този овчи възторг е просто от откровено освободени аутфити и поведения. Не толкова почуда от невероятна красота.  Wink



# 16
  • Мнения: 2 292
Мен пък ме кефят, че всеки се облича както си иска и не им пука какво ще кажат другите. Докато в Бг всеки те оглежда от глава до пети, колко ти струва чантата и маркови ли са ти дрехите.

zатова са готови да се продадат на някой с пари, само zа един марков парцал, zа да си настанят поне zа малко zадницата в Ауди (толкова са и меки педалите на таzи кола, че всеки път , като се настаня да карам някое Ауди имам чувството, че ще се пребия  ) или да се свиват в присъствието на "супер мацки" (zначи висока и слаба с дълги крака , всичко останало е беz zначение)

# 17
  • Мнения: 2 292

Бих казала, че англичанките са бледи. Италианките са сочни жени, французойките са фини и елегантни, германките - краварки, в най-добрия случай Дитрих.


българките са чалгарки  Joy

Немкиня краварка не бях виждала  Joy има ли стереотип zа краварката ??? Ми те тук толкова крави май не се гледат, освен някъде под Мюнхен май  newsm78

# 18
  • Мнения: 6 167
mi vivita, всъщност аз там съм прекарала повече време - в Мюнхен Wink
исках да дам пример за  стереотипи.
които мисля, че са невалидни 

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 13:35 от Lennie

# 19
  • Vienna
  • Мнения: 261
Айде стига бе! Грозни били, Тъпи били...
А в България миналото лято: всичките мадами изглеждат по един и същи начин. Никаква индивидуалност. Направени, гримирани по морето все едно са тръгнали да се продават. Е това стил ли е?
Тука всякакви има.
А на мене като не ми е на кеф да се правя и аз си ходя както ми скимне и съм много доволна че никoй не ме гледа като извънземно. В България и до кофата за боклук не може да отида без грим.

# 20
  • Мнения: 6 167

А на мене като не ми е на кеф да се правя и аз си ходя както ми скимне и съм много доволна че никoй не ме гледа като извънземно. В България и до кофата за боклук не може да отида без грим.


Ето в това виждам една от най-големите ползи да живееш извън България.  Peace

# 21
  • Мнения: 434
Когато пристигнах от Ирландия в Германия, си отдъхнах, защото ми се стори, че Хамбург има повече вкус от Дъблин. Там беше в реда на нещата да се ходи през декември по къси панталонки, бели чорапи, сандали и тишърт. Както и оповръщани и да не им пука.
Сега, няколко години по-късно, разликата между двете държави остава, но и тук ме дразнят като цяло прическите им - терминът VoKu/HiLa не е случаен и се отнася точно за онези прически от осемдесетте години с кече отпред и двайсетина дълги косъма отзад - с други думи пънкарския мълет. Дразнят ме и онези "бунтари" от -68 година, които са започнали с развлечените шалварести дънки, значки и кожени якета и не са ги свалили до днес. Явно в новото време не им харесва. Не съм доволна и от фризьорските салони, но може би фризьорките тук просто не са свикнали да работят хубави и здрави коси. Поради тази причина повечето мацки изглеждат надъвкани и несиметрични. Ситуацията се влошава допълнително, ако решат сами да се боядисат или да си направят кичури. Изглеждат трагично.
Що се отнася до облеклото, мога за себе си да кажа, че вече няколко години се съпротивлявам на униформената мода около мен - т.е. дънки /гол кръст и пъп/, маратонки или както там се наричат абсолютно плоските пътъци и зелена парка от зебло. Гледам да се отличавам и смятам, че и другите го забелязват.

# 22
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Хихихи ама, че тема! Ами спомнете си някои от нашенките де още ходят в копринажи и найлонови костУмчета ретро! Ами склеритата по прилепнали блузета и минита? Една жена може да е елегантна и ако се облича с малко пари, достатъчни са добре съчетани и чисти дрешки дори и семпли, но подбрани с вкус.
В Сицилия, казват били грозни и дебели, ама не е така точно. Е, младите навсякъде са деградирали и мързели без хигиенни навици да си поддържат поне собствените одежди, нали имат я слуга платена, я гратис- майката-домакиня, де акъл не е имала да ги научи на труд!
Да не ви казвам за свекито ми, че ако не е с гърди, отрупани с пайети и бежута няма да я бъде, нещо като нашите орденоносци по време на манифестация!

# 23
  • Мнения: 2 427
Ахмммм,каква тема сте отворили ,пък аз да не се намеся-невъзможно.Да кажа и аз две думи за италианките видяни от моя гледна точка.
Италианките са добре поддържани,добре облечени и добре фризирани жени(90% от тях).С това се свършва добре-то.В тукашната телевизия "работещите" красавици са в голямата си част чужденки,не случайно(95%).Като родят веднъж се превръщат в бъчви,а тези които не се превърнат в такива увисват отвсякъде.Италянката е по-принцип грозна жена,която обаче страшно умэ да го докарва от маркова козметика,маркови дрехи и аксесоари и най вече често отскачане до коафёрите тук,които според моето скромно мнение са наистина факири и вършат чу-де-са,чудеса!От всички мои многобройни приятелки само една е слаба и стройна,всичките са с огромни гъзове,на които можеш спокойно да фраснеш някой друг белот на две ръце(други продължения на гърба стават и за покер с повече играчи).Аз го отдавам на тази тяхна така прехвалена "Диета медитеранеа"която се стремят да спазват и която си оплюват брадите да хвалят(включва паста пизи пизетте и други подобни кулинарни изкушения от тесто,риба и тлъсто като маджун олио екстра вергине,което акомпанират с една-две хуубави чаши червено гъсто вино)Но комент.+ това,ТЫ КАТО ИТАЛИАНКАТА Е ХИТРА ЖЕНА ПО ПРЕЗУМЦИЯ(!!!),винаги се скатава и гледа да прави нещата с колкото се може по малко движение.Обикновено са мърляви в къщи,небрежни относно чистотата(тези които държат на реда и хигиената си имат помошници),децата им се отглеждат с минимален брой движения ,отново,не са особенни фенки на секса и повечето са импиегати в уфичи,т.е.бачкат седнали на един стол от сутрин до вечер.Повечето от тях ходят "аброндзати"(добре изпечени)12 месеца в годината и от този непрекъснат солариум резултата е скапана,унищожена тъмна кожа с консистенция на пергамент,която като допреш жули.След това за да омекотят ефекта на изкуственото слънце клепат с шепи последния революционен продукт на Хелена Рубенщайн или Диор исмятат че всичко е перфектно.Не,знам,мисля че ако не си знаеха толкова много правата(аххх тази еманципазия) и опъваха каиша маалко повечко,както правим ние на изток,може би щяха да изглеждат далеч по добре,или поне щяха да оправдаят средствата и най-вече цената на всичко това което правят в името на красотата.
Тук хит в момента е:супер подплътен пуш ъп който превръща бюста в нещо като дупе,обърнато наобратно излизащо през пищното деколте на впита блузка или ризка с разкопчани копченца,късо яке тип бомбер с гугла c обточена oT кожа на зайче Cry,впити в кълките ластични дънки,високи нагръчкани ботуши,шал,слънчеви очила,абсолютно задължително(дори сутрин на закуска),шал иииии.... коси на кичури(все още не можем да излезем и да надживэм тази тенденция с кичурите,въпреки че в цял свят отшумя).И всичко това без оглед на това какво тяло си натикал във всичко това. Crossing Arms

# 24
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
В България и до кофата за боклук не може да отида без грим.

Е, хайде сега, това е доста преувеличено Wink.
Според мен човек може да изглежда добре и без да се е нагласил като за бар или парти. Не прическата и грима са на първо място за да ти се обърне внимание, даже напротив в много случаи по този начин заприличваме на клоуни Wink, което не е присъщо като цяло на българките.

# 25
  • Мнения: 434
коси на кичури(все още не можем да излезем и да надживэм тази тенденция с кичурите,въпреки че в цял свят отшумя).

Да бе, отшумяла - вж. малко по-горе моя постинг.
Жалко, че МОФ не пише вече тук, тя преди време беше публикувала една снимка на средностатистическа финландка с кичури - ауууу, не страшна, а страшнА!

# 26
  • Мнения: 5 475
Брави!! - amymommy  и  feiam ...няма да цитирам да не удължавам излищно темата.
  Подкрапям с две ръце ,казаното от вас.  Peace

# 27
  • Мнения: 508
Абе, Арлийн, къде ги видя тези хубаво облечени жени, че и с вкус?! Ако по-малко от 5% що годе добре изглеждащи жени е много, не знам с какви очи гледаш. И то в центъра на Бирмингам.
И аз си бях  лятото в България, но такова чудо като тук не видях.
А статистиките дето ги пишат са всъщност стъкмистики. То и тукашната преса пише, че населението е масово затлъстяло. А и не в България предприеха мерки на правителствено ниво за храненето в училищата.
Doret-sajalqvam,4e pisha na latineca,no kredora mi iz4ezna.Direktno na vaprosa ti s kakvi o4i gledam-o4evAdno ne s tvoite.Nqmam namerenie da se zaqjdam i shte ot4eta postinga ti na fakta ,4e veroqtno si stanala s du..to nagore:).V B-q sam se nagledala naistina na mnogo izgazici,kadeto lqtoto obiknoveno balgarite se prenasqt po iujnoto 4ernomorie,kadeto mi e doma v Rodinata.Razlikata m/u Haskovo i Burgas e ot nebeto do zemqta.Nito shte sedna da ti protivore4a,nito pak shte se otkaja ot mnenieto si.Hora razni,razni mirogledi.A i ima oshte edin faktor-razlikata ni e dosta golqma i saotvetno vkusovete ni se razli4avat.  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 427
Еехехехе,Джоя,кефиш!!!Как ми го взе от устата,пу-пу пепел ти на езика!
И аз така,предпочитам да изляза на кръчма с някоя която порка като вакум или с някоя яка скандинавка,която троши камъни по зял ден отколкото със скучна италианка с акъл на 58 годишна стара мома, девственица и да ближем сладолед в някоя мизерна скадкарница(в която не се и пуши на всичкото отгоре!)Тa,какa  аз съм навита и марули да гризкам с някоя скелетоподобна(на мен),отколкото да им ям противния СЛАДОЛEEEEДДД!!!Винаги съм се чудила на лакомията на италианец,минаващ покрай хладилна витрина със пастички или сладолед.Буквално им се разтичат лигите при вида на пандишпан и безвкусна сметана.Може ли таква лакомия!Иначе все са на диети.Ако ги слушаш ще останеш в впечатление че не ядат нищо и умират от глад,а то в същност... Crazy
Апропо стереотипите,гъркиня,красива в лице Shocked #Crazy?!Нали имаше едно определение,гръцки профил,от къде ли идва newsm78?
За българките,ми хувави жени сме си,мъжете ни не са особено убави,според мен,но може и да е от пострижките Joy Joy Joy!Да,вярно е че идеала за Бг красотата в момента е имитация на поп фолк изпълнителка,да,пошли са,вулгарни са,безвкусно облечени и т.н,и т.н.,но можете ли да отречете че дори и кучки,са Поне красиви кучки нашите фолк a?A?A? Wink
За французойките имам съвсем друга идея,в която елегантноста не се вписва Tired.Видя ли безвкусно облечена жена с приятно лице си казвам,французойка ша да е Sad!

# 29
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Ами айде накрая и аз да се обадя.... Peace
Първо...и аз подкрепям мненията на Влади и на Феям.. Peace А на влади и казвам и евала...направо се смях със сълзи на тва за двойката белот и за покера... Joy Joy Joy
Иначе...макар че вие си ги знаете като цяло нашенките...аз от това, което гледам всеки ден по улиците мога да кажа, че българките...или по-скоро българските девойки...или се носят в 8 сутринта облечени като за вечерен коктейл, #Crazy Shocked или като чалга певици.
Другия хит тука е да се носиш като бизнес дама...тоест...костюма, остри обувки или ботуши и задължително кожена чанта тип куфарче и очила с черни рамки тип "вижте колко съм "ентелегентна" #Crazy.... А иначе в лицето с 10 кг грим... #Crazy newsm78 Naughty
Другата картинка са тийнейджърки на по 13-16 години, които по дрехи и грим удрят в земята дори и  мургавите "каки" от околовръстното и лъвов мост...
Като цяло ми се струва, че се избиват някакви комплекси от наште родни моми...

Общи условия

Активация на акаунт