Студенти в Нидерландия - 19

  • 66 380
  • 734
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 253
Аз я изпратих с прахусмукачка-робот, обаче пустият робот се стресира от тъмносивия мокет и се щура около 30 секунди, а после "тича при майка си".

Последна редакция: ср, 10 яну 2024, 18:37 от 3littlepigs

# 661
  • Мнения: 35
Здравейте, някой да лети към Айндховен тези дни, дъщеря ми си забрави очилата днес

# 662
  • Мнения: 366
Здравейте, някой да лети към Айндховен тези дни, дъщеря ми си забрави очилата днес
Да, синът ми,  в неделя. В София сме.

# 663
  • Мнения: 35
Здравейте, някой да лети към Айндховен тези дни, дъщеря ми си забрави очилата днес
Да, синът ми,  в неделя. В София сме.

Чудесно пиша Ви!

# 664
  • Мнения: 1 271
Моето момче в началото на втори курс ми каза - Ако имам нещо да ти казвам, ще ти се обадя.
Ако има проблем и по 4 пъти на ден е звънял, ако всичко е наред и 10 дни не се е обажда.
Малко преди Коледа, нещо се беше напрегнал, казахме му да се прибере за 2-3 дни, отказа, справи се със ситуацията.
В стаята в общежитието каза, че няма нужда да  ходим, съобразихме се, ние и само един път отидохме до Амстердам.
Нямам момиче, ще се надявам на снахите да са по разговорливи😊

# 665
  • Бургас
  • Мнения: 811
Сега се замислих за ходенето там, гласим се за края на март. Той ще се прибере през февруарската ваканция, но след това няма да има възможност до края на учебната година, не му се иска да пропуска лекции. Аз пък предпочитам да не остава сам за много дълго. Но ще го обсъждаме пак, ако твърдо не иска няма да настоявам. Вярно е, че още е много рано и сигуно ще свикнат и ще се адаптират децата. Явно на някои ще им трябва повече време за това.

# 666
  • Мнения: 5 409
Силно препоръчвам отиването там . При нас с малкия ми син това сработи .  След първата му година отпътувахме натам с кола пълна с неща за стаята която не бяхме виждали то тогава . Не искам да си спомням какво заварихме. Знам само, че като си тръгвахме оставихме уютен дом , който той и до днес поддържа  и се прибира натам с желание.   Нещо подобно направихме за големия след като завърши и намери самостоятелен апартамент . Отидохме, помогнахме в преместването и за няколко дни направихме от това място уютен и много удобен дом за двама . И при двамата това бяха преломни моменти . Сякаш виждайки ни там, възприеха мястото като истински дом. В студентската квартира на малкия миналата зима  спретнахме такава Бъдни вечер и Коледа, ще ги помня за цял живот като скъпи спомени. Не се колебайте , едно гостуване там и  една женска ръка прави чудеса и им зарежда емоционалните депа за дълго време. Ние с мъжът ми сме буквално бригада Нов дом.  За нула време слагаме пердета, завеси, оборудваме кухня. Чистим всичко до блясък и си отиваме . После да видите как си поддържат старателно - като им покажеш как, като видят колко е хубаво да е подредено и чисто. И се усещат у дома си.

# 667
  • Мнения: 51
Здравейте! Кога е най-добре да се търсят квартири за август месец?

# 668
  • София
  • Мнения: 935
Това е относително. Най-добре е по принцип от 16 годишна възраст на детето, но кой да знае къде ще учи още на 16. Сайтовете с достъпни предложения като room.nl работят на принципа на дългогодишната регистрация. За някои градове се чака и 3-4 години.
За свободния пазар- хубаво е да се проучва възможно най-рано, за да се ориентира човек, но това което виждате като обяви в повечето случаи няма как да наемете, защото има много условности и в над 90% от случаите никой не ви отговаря на съобщението, с което заявявате интерес. Визирам kamernet.
Фейсбук групите са вариант, но там трябва да се реагира бързо, следователно постоянно да се преглеждат, целодневно и целонощно. Нотификациите от Fb се забавят доста. Обяви в групите обаче излизат обикновено за от следващия месец или два месеца по-рано. Рядко ще видите обява през март за август.
Сайтът housinganywhere е вариант за такива ранни оферти и изцяло наемане от разстояние, без оглед.  
Тук има хора, наели през този сайт, консултантите също го препоръчваха.
Но внимавайте, навсякъде има много измамници, колкото и да твърдят, че са проверени.
Според града, в който търсите, има различни специфики. Аз съм запозната с Амстердам, но за други места може да има разлики. Има някои агенции, които знам, че мамите тук са ползвали успешно за Айндховен и другаде, но също по-раничко трябва да се контактуват.
Обикновено след март, април започва най-активното търсене, а пикът е юни, когато много студенти освобождават стаи, защото им приключва годината/заминават си.
Моята стратегия беше (аз се занимавах) да запазя студентски хотел, още през февруари-март излизат офертите им за есента, като през това време търсех други варианти. Студентските хотели на пръв поглед са доста скъпи, но като теглите чертата, реално сметката излиза почти същото като да наемете по-евтино, но да речем от месец май/юни и да плащате без да се живее. Студентските хотели позволяват да си прехвърлите договора на друг срещу такса от около 300-350 евро. Така че, ако намерите нещо изгодно по-късно или университетът ви даде възможност за стая на по-късен етап например, можете да си действате спокойно.
Много мога да разказвам за наемите и квартирите хаха, станах спец 😆 миналата година (но за Амстердам, пак казвам).
Успех!

Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 10:38 от Peruanka

# 669
  • София
  • Мнения: 1 419

Моята стратегия беше (аз се занимавах) да запазя студентски хотел, още през февруари-март излизат офертите им за есента, като през това време търсех други варианти.


Има ли такива хотели в Айндховен , които сте ползвали?
Аз намирам някакви през букинг и това https://www.agoda.com/the-student-hotel-eindhoven/hotel/eindhove … UmbBoFFZb%2F1eYuo

но няма свободни за след 15.08.2024 и натам.

# 670
  • София
  • Мнения: 935
https://www.thesocialhub.co/eindhoven/?utm_source=googlemybusine … GU%3d&autolang=en

Това е The Social Hub, имат в няколко града, верига са. Аз ползвах Jansen в Амстердам. Те нямат едномесечно предизвестие за смяна на името в договора за наем, докато TSH имат такова. Jansen са мисля само в Амстердам.
Но винаги проверявайте общите условия, може да има актуализация, да не ви подведа. Дописвам- не разчитайте на TSH да ви информират по имейл за налични стаи. Постоянно се дебне на сайта им. Аз го имах отворен на телефона си и по 3 пъти на ден рифрешвах. Бях резервирала една стая преди да букна Jansen, но TSH имат политика, че в рамките на 14  дни можеш безплатно да се откажеш от стаята. Така и направих, Jansen беше по-изгодно и като цена и като условие, че мога да се откажа срещу такса без едномесечно предизвестие. И така се получи. През август отказах Jansen, защото спечелихме студио в сграда на Student Experience. Прехвърлих договора на една мама от форума тук, за сина й, който живее в момента в хотела Simple Smile. Win- win ситуация си беше.
Пак дописвам. Трябва ви кредитна или дебитна карта за бързото букване на стая в TSH. И да имате достатъчна наличност един наем и един депозит в размер на наема. Иначе няма да ви пазят стаята, която сте "хванали". Връщат парите без проблеми, ако се откажете в рамките на 14 дни.

Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 09:16 от Peruanka

# 671
  • София
  • Мнения: 1 419
https://www.thesocialhub.co/eindhoven/?utm_source=googlemybusine … GU%3d&autolang=en

Това е The Social Hub, имат в няколко града, верига са. Аз ползвах Jansen в Амстердам. Те нямат едномесечно предизвестие за смяна на името в договора за наем, докато TSH имат такова. Jansen са мисля само в Амстердам.

TSH това ли е https://www.nh-hotels.com/en/hotels/amsterdam?campid=8435708&gad … _wcB&gclsrc=aw.ds

# 672
  • София
  • Мнения: 935
TSH e The Social Hub: https://www.thesocialhub.co/
За следващата академична година започват да излизат предложения след средата на февруари-март.

Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 10:45 от Peruanka

# 673
  • Мнения: 3
Здравейте! Следя форума от много време и съм ви благодарна за цялата безценна информация. Няма нищо по-добро от опита от първа ръка. Започвам да търся квартира в Айндховен за септември (знам, че е рано все още, но се информирам за опциите и съответната цена). Опитах да намеря какво се е писало по темата преди, но не ми се получи. Може ли да споделите сайтове/агенции/фейсбук групи за стаи в Айндховен?

# 674
  • Габрово
  • Мнения: 403
TSH e The Social Hub: https://www.thesocialhub.co/
За следващата академична година започват да излизат предложения след средата на февруари-март.

Всъщност там сякаш вече е невъзможно да откриеш предложения за следващата академична година... По-скоро за по-следващата може би?! 🙄 Аз миналата пролет още от Март месец започнах да ги следя, писах им, бях си навила на пръста, че искам там да живее синът ми поне първата година... Е, така и не излезе предложение. Имаше едно за няколко месеца - мисля от септември до декември (явно някой щеше да освободи стая краткосрочно) и нищо по-дългосрочно... Затова останах с впечатление, че вече са напълно букнати за по-дълги периоди...

Общи условия

Активация на акаунт