Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 73

  • 18 330
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 614
Според мен в суров вид, количеството дето влагаш е известното а след готене на кое колко се изменя теглото може да варира доста.
Освен ако нямаш изрично посочено че е сготвено каквото там въвеждаш.
Една мръвка ако я печеш както е и ако я задушиш покрита, различно ще олекне. Но като хранителни стойности си е същото месо.
В приложението, което аз ползвам, са дадени сготвени и сурови. Аз си вкарвам направо сготвените.
Скрит текст:

# 76
  • Мнения: 1 221
Имам хранителен режим от няколко треньора и навсякъде пише да се тегли месото в сготвено състояние.
Салатата е ясна  една чиния стандартна.

# 77
  • Мнения: 13 496
Щом го има заложено и в сготвен вид в приложението, значи си е взето предвид че се е смалило при готвенето.
По-неточно ми изглежда на мен поне, но си признавам и че аз никога не съм си теглила порциите да ги следя, тегля продукти когато следвам рецепта само. Та това са си мои разсъждения по-скоро, с приложенията за смятане на калории съм назад доста.

# 78
  • Мнения: 27 782
Фотокод, няма да сбъркаш с пилето с майонеза, а търпи и вариации и добавки.😉
Бриа, еха, какъв е този масаж на краката цели 4 часа?😍
Моето меню вчера беше херинга и свинско филе с масло, мазно кафе. Днес също ОМАД- бъркани яйца с бекон, малко праз и зелен лук, с мазнина от печени пилешки бутчета (много обогатява вкуса😋) и мазно кафе.
Ходих на много дълга разходка днес и съчетах с издирване на любимия ми магнезий- намерих.😉 Заредих се и с любимата ми есенна "терапия"- настъпване на сухи щумящи листа.🥰😃

# 79
  • Мнения: 1 221
Не знам какъв е  dolce miele масажиста ме хареса накрая и пари не пожела да ми вземе 🤣
Аз го гоня с парите той не та не и не ги взе.
Лечебен е и действа добре на цялото тяло❤

# 80
  • Мнения: 27 782
Еее, нека за всеки има по един такъв масажист!😁😃

# 81
  • Мнения: 831
Ах Долче от дете я обожавам тази терапия 😃
Шарпи кое приложение ползваш? Ти май беше казала че е платено ако нещо не бъркам❤
Сега загрях след малко четене за този карнивол😃
Изкл се въглехидрати и се минава на режим месо. Ще се запека яко аз 🤣
Брия браво💐  видя 6цата. Аз още я чакам 🤣😃
fotokod всички меса вече обработвам с тази марина  оз. Крехко става всичко 🌞

моята вечеря 1 свинска пържола и малко краставици 🌞
Обаче приз диня ядох гумени мечета. Водих децата всичките на папка и по пътя хапват от любимите ми мечета. Не издържах. Изядох една купчина😃

# 82
  • Мнения: 1 541
Аз пък гледах др Боз и ми стана ясно какво се има предвид под ранна вечеря, заради сутрешната КЗ пак се тормозя. Ама това не знам честно как може да се получи, закусих в 11 и после понеже трябваше да излизам обядвах в 14.30 и това уж трябва да е за деня... Като часове уж същото, но много трудно изпълнимо - как може един работещ човек да вечеря в 16.00 не го виждам .... ще пробвам 1 седмица, за да видя ефект има ли поне...Ранна вечеря аз разбирам до 19.00 примерно. Всъщност за нея не е вечеря , ами си е обяд , т.е. закуска и обяд, а пропускаш вечерята... , а не като повечето засуската... което е 10б пэти по-лесно

# 83
  • Мнения: 7 193
И за мен е най-точно да се мери сурово месото, защото то променя концентрацията си, съответно и тежестта си при различните видове приготвяне - варене, печене и т.н., но след като в калкулатора има опция да се въвежда грамажа на печено, този въпрос не стои. Ако го готвиш на фурна и сложиш подправки, масло, вода и т.н., ще е по-трудно за смятане, ако е на скара - по-лесно. Но и няма смисъл от чак такова вманиачаване, според мен. Все пак не става въпрос за медикамент, за да сме точни до грам или милилитър.
При рибата е трудно, ако е замразена, защото не се знае колко вода са набутали, аз уж така доста замразен хек бях купила веднъж за гости, а остана наполовина още като се размрази, главно лед бях купила, вместо риба, която при приготвянето се сви още, за малко да не стигне Laughing.
Рибата трябва сурова да се тегли, само ако е прясна, ако е замразена - няма как да се претегли сурова с точност.

Последна редакция: нд, 08 окт 2023, 23:49 от Rosita

# 84
  • Мнения: 4 614
Роси, да. Ако добавям още масло примерно, си го добавям отделно в калкулатора. Иначе имам варианти варен, печен, пържен. Виж, за рибата нямам този проблем, тъй като не присъства в менюто ми. Е, ако е лаврак, който взех тогава за татко, бих хапнала, много хубав беше.
Дара, да, платена ми е версията, за да използвам всички опции. Дава макроси, витамини, минерали. Не е и скъп абонамента. 26 лв за година мисля, че платих. Това е
Скрит текст:
Бриа, браво момиче! ♥️

# 85
  • Мнения: 3 801
Изтървала съм, че има нова темичка!
Да се включа с 8 дни на карнивор. Шест от осем дни имах перфектно храносмилане, и раждане по веднъж сутринта преди да тръгна за работа.
В два от дните прегреших и тогава беше същия кошмар като преди. Единия ден пих кафе със сметана, в другия изядох 4 лъжици мед и пих един джин тоник.

Значи, ако ям само месо, дроб, яйца, риба, малко твърд кашкавал и масло, всичко е шест. Направо не мога да повярвам.

Шарпи, дръж фронта! И на мен ми се събира по около кило месо на ден. Съжалявам, че камерата ми е малка, а нямам място за отделен фризер. Бих го напълнила с месо и щях да ходя на пазар веднъж на високосна. То преди за плодове и зеленчуци през два дни вися по магазините.

# 86
  • Мнения: 32 306
4 лъжици мед? Изумена съм.
Ама супени ли, чаени ли, кафеени ли?

# 87
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 809
4 лъжици мед? Изумена съм.
Ама супени ли, чаени ли, кафеени ли?
и с какво по-точно? С палачинка, самостоятелно 🤔😜
Не влязох в дънките. Т е. влязох, ама са ми теснички още. Остава ми малко до шестицата. Ама и аз вчера съгреших с едно пръстче ликьор. Хип не обичам, ама ми дойдоха скъпи гости и като предложих един ликьор (limoncello) на тях, пийнах и аз. Днес ще направя фаст.
И още нещо пак от книгата на Джеси Инчауспе:

# 88
  • Мнения: 685
Babri, супер!
Когато си планираш диетата, гледай да преобладават дните с говеждо. Например на седмична база 4-5 дни говеждо, в останалите друго. В Бг е по трудно, че говеждото е космически цени, ама ти май живееше в Канада, а там говеда бол.
Между другото ако ядеш или пиеш нещо странично, винаги гледай да е 1 нещо, за да си сигурна, как ти действа. Сега не знаеш от меда ли е, от джина ли е.

# 89
  • Мнения: 7 259
Сигнус, бих искала да те питам защо птичето месо не е подходящо за карнивор? И за птичите дреболии ли се отнася (дробчета, сърчица, воденички)?
Относно яйцата и рибата как стои въпросът?
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт