Сто и трета плетаческа тема

  • 18 227
  • 447
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 51
Много харесвам този тип жилетка, но се двоумя дали ще ми отива на моите овални форми.
Като идея предлагам да наплетеш по края бордюр, за да се увеличи на размер и отпред да се прехлупят. Дали обясних разбираемо?

Аз също съм с овални форми, и точно поради тази причина, жилетката, която плетох миналата година, замина за подарък. Колкото повече наплетеш, толкова повече обем дава. Според мен не е подходяща за дами, които поддържат форма.
П.П. Кръглото също е форма, нали?! Laughing

Обачеее, на nas_nina и стои страхотно! Ама аз съм далеч от нейната форма. Sad

# 361
  • Мнения: 136
Честит 8-ми март  мацки и плетачки.

https://performanceyarn.bg/galeriq-anketa-za-konkurs-za-shareni- … sednalo-e-dzhore/

Искате ли да гласувате?

# 362
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147


Още се боря с тази.
Шарената ще я мисля после.
Трябва да съм готова до 29 за да пътува към собственичката.
Simple Smile

# 363
  • Мнения: 484
Здравейте плетачки! От двадесет години не съм пипала игли, но нещо ме засърбяха ръцете Sweat Smile Този лек пуловер ми изпадна в дебрите на интернет. Остатъци на прежди, че и няколко пакета нови прежди имам в дълбоките дебри на килера. Как ви се вижда в по-дълъг вариант и с по едно плисе от външната страна на ръкава?

# 364
  • Бургас
  • Мнения: 6 412
На мен ми харесва, интересен модел.Само ръкава да не е толкова широк, наистина.

# 365
  • Мнения: 5 432
Ако е дълъг ще стане доста тежък с толкова много плохи. Аз бих се притеснявала, че ще ми стои като палатка, би отивал само на на някое изключително слабо и високо тяло.

# 366
  • Мнения: 452
Здравейте.
Ето какво намерих. Когато на човека по-лесно да се прицени




# 367
  • Мнения: 557
Аз пък от мноооого отдавна се канех да изплета жилетка от шестоъгълници. И най-накрая се престраших и направих такава за малката внучка. Облякла съм само единия ръкав, защото не ми става естествено. Много съм доволна от резултата и може би ще изплета и за себе си такава.

# 368
  • Мнения: 6 948
Като сме тръгнали да се хвалим, да взема и аз да се включа с едно пуловерче за приятелка, което сътворих тези дни. Преждата е бобинна, 100% мерино на Лана Гато, на 6 нишки, полуанглийски ластик, 350 грама.  Късо е, защото тя е ниска.

Последна редакция: пт, 15 мар 2024, 13:47 от Diorela

# 369
  • Мнения: 2 009
Аз пък от мноооого отдавна се канех да изплета жилетка от шестоъгълници. И най-накрая се престраших и направих такава за малката внучка. Облякла съм само единия ръкав, защото не ми става естествено. Много съм доволна от резултата и може би ще изплета и за себе си такава.



Как изплетохте гуглата и по какъв начин ги съединявате ?

# 370
  • Мнения: 557
Аз пък от мноооого отдавна се канех да изплета жилетка от шестоъгълници. И най-накрая се престраших и направих такава за малката внучка. Облякла съм само единия ръкав, защото не ми става естествено. Много съм доволна от резултата и може би ще изплета и за себе си такава.
Скрит текст:
Скрит текст:

Как изплетохте гуглата и по какъв начин ги съединявате ?

Като цяло от това клипче се ръководих:
https://www.youtube.com/watch?v=Vfnd7Dd3ZQQ&t=1570s

С тази разлика че на гърба направих още по 2-3 реда, както в това клипче, :
https://www.youtube.com/watch?v=vmsDH1WnDlA&t=2584s

Първото клипче е на български, много ясно и точно обяснено. Просто изгледайте на спокойствие целия процес и после плетете заедно. Това и предната лилава жилетка са ми първите изплетени дрехи на една кука, така че с много мерак се получава.

# 371
  • Мнения: 452
Като сме тръгнали да се хвалим, да взема и аз да се включа с едно пуловерче за приятелка, което сътворих тези дни. Преждата е бобинна, 100% мерино на Лана Гато, на 6 нишки, полуанглийски ластик, 350 грама.  Късо е, защото тя е ниска.


Диорела, вау много е хубаво. Обичам такива класически дрехи. Да радва приятелката ти.

# 372
  • Мнения: 557
Като сме тръгнали да се хвалим, да взема и аз да се включа с едно пуловерче за приятелка, което сътворих тези дни. Преждата е бобинна, 100% мерино на Лана Гато, на 6 нишки, полуанглийски ластик, 350 грама.  Късо е, защото тя е ниска.


Диорела, вау много е хубаво. Обичам такива класически дрехи. Да радва приятелката ти.

Прекрасно е пуловерчето! Точно като пожеланието на рускините - равни бримки! И както бабите казват - все едно с ръка не е пипано! Страхотен!

# 373
  • Бургас
  • Мнения: 6 412
Присъединявам се и аз към комплиментите.Чудесно се е получило пуловерчето!

# 374
  • Мнения: 6 948
Благодаря ви, момичета! Стана много пухкаво, мекичко и уютно съчетанието на мерино с полуанглийски ластик.
До сега не бях плела английски ластик на дреха, при това комбинация от плетене в кръг и плетене ляво/дясно, което ми създаде известни затруднения. За пръв път плета и V-обрзно деколте.
Отдавна ми се иска и на мен да си направя такъв, но се опасявам, че не върви на фигури, тип поничка. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт