АНДАЛУСИЯ

  • 16 412
  • 338
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 565
Добре, че писахте за Алказар в Севиля, благодаря, момичета Blush
Бях забравила да купя билети за там, а на 2-3-4 май сме в Севиля. То всичко разпродадено, не успях да взема комбинирани билети, включващи Royal Rooms, останахме със стандартните. Купих ги, но освен номер на лична карта нищо кой знае какво нямаше за писане... Никакъв проблем и с плащането.
Някой знае ли дали без билети се чака дълго за Катедралата?

# 271
  • Мнения: 2 109
Аз само да попитам-дали  катедралата в Севиля се чака много за билети? И цените на място различни ли са от тези в интернет? Сега ги гледах по 12 евро?
За посетилите Севиля катедралата или двореца Ви впечатли повече? /Че моите мъже не са най-най по посещенията/ като го видят отвън и са го отметнали в списъка Wink

Сетенил де лас  бодегас , колко време да му планирам? 1,2 часа?

Питали сме по едно и също време за катедралата.
Аз си тръгвам на 1-ви май, а ти идваш!

# 272
  • Мнения: 1 565
Купих билети и за Севилската катедрала, за да съм спокойна и да спестим чакане. По 17 евро са с включен аудиогайд.
Здравословни проблеми на близък човек бяха на път да провалят пътуването. За щастие всичко е наред, но подобни неща винаги взимат превес... Разсеях се и буквално забравих за оставащите моменти от организацията.
Сега ми "висят" единствено дворецът и катедралата в Кордоба. Забравила съм какви бяха препоръките за там, тази вечер ще прочета пак в темата и ще купя билети, ако все още има.

# 273
  • Мнения: 1 175
За Катедралата се чака доста, може би половин час чакахме през февруари.
Сега през май може и час да чакате. Билетът включва и посещение на кулата на Катедралата.
Ако имате възможност, посетете и Катедралата,  и Двореца Алказар.

# 274
  • Мнения: 3 306
Под 1,5 часа за Сетенил ще е на бегом или отмятане, нали е модерно тагването.
Ако се разхождате,  гледате или изпиете едно кафе, вино поне 2 часа.

# 275
  • Мнения: 1 175
За Кордоба непременно съветвам да посетите Катедралата Джамия Мескита дел Кордоба, която е единствената по рода си Катедрала Джамия.
Ние посетихме и Двореца, където градините си заслужават повече.
Кордоба много ми хареса, ако трябва да избирам, предпочитам Кордоба пред Гранада.
А Севиля си е уникална, за нея ще повторя и потретя.

# 276
  • Мнения: 1 474
... а и спим в квартал Триана-четох ,че там има доста фламенко клубове/или както се казва/ и ще действам на място;
Приемам препоръка за ресторанти в Гранада, Кордоба и Севиля -като цяло ще се доверя и на препоръките в Трип-а;

Наоми, и ние ще спим в кв. Триана. На две, три места видях да препоръчват това ресторантче - Bar Triana (C. Castilla, 73, 41010 Sevilla), а пък аз намерих това и е с добри отзиви - Bar El Tropiezo (C. Castilla, 117).

Хора, ще може ли някой, който живее в Испания да пробва дали отваря сайта на транспорта в Малага:
https://www.emtmalaga.es/
Не мога да повярвам, че наистина е блокиран за България. Това нали е и за туристи в крайна сметка.

# 277
  • София
  • Мнения: 10 010
Няма как да се избере между Катедралата и Двореца в Севиля - съвсем различни са и са прекрасни.
Ако мъжете им е скучно има много барове да изчакат 😁
Все пак катедралата е най-голямата готическа в света, а дворецът е най-старият в Европа, който още се ползва.
Но разбира се, това е най-малкото, заради което да се видят. От Хиралдата има страхотни гледки към града, дворецът освен красивата сграда има и чудесна градина.

За Мезкитата - може и на място. Мен малко ме напрягат тия часове за влизане.

# 278
  • Мнения: 1 879
За катедралата в Севиля ми показва, че са изчерпани билетите за началото на юни месец.
Това го гледам в официалния сайт.
Някакви други опции има ли да се вземе билет освен от посредници с голяма надценка?

# 279
  • София
  • Мнения: 10 010
Билети има и за тази седмица даже

На мен не ми дава изобщо за следващия месец даже.
На място също могат да се взимат билети.
Нашите ги купих онлайн около час, два преди да отидем.

ПП Успях да пусна и май, по-скоро тези за юни още не са пуснати в продажба.

# 280
  • Мнения: 256
За катедралата в Севиля ми показва, че са изчерпани билетите за началото на юни месец.
Това го гледам в официалния сайт.
Някакви други опции има ли да се вземе билет освен от посредници с голяма надценка?
Билетите онлайн и на място са различни квоти, така да кажа. Онлайн свършват, но има винаги определен брой билети на каса, на място. Така че имате шанс, но иска чакане. И да отидете по-рано сутринта, като отворят. Комбиниран билет Катедралата+ кулата е 17 евро. При брокерите онлайн е по-скъпо.

# 281
  • Мнения: 180
MondoCane, и аз не мога да отворя сайта за транспорта на Малага. Ама че недомислие!

# 282
  • Мнения: 2 109
сега да попитам още нещо-катедралата и двореца в Севиля са един до друг нали?
Колко време ми трябва за двореца без да сме най-подробни -2 часа?
Имаме билето за 12,30 часа ще го разгледаме ли до 15 ч  и 15
30 да взема за Катедралата?  Или ни трябва повече време?

# 283
  • Софето
  • Мнения: 622
сега да попитам още нещо-катедралата и двореца в Севиля са един до друг нали?
Колко време ми трябва за двореца без да сме най-подробни -2 часа?
Имаме билето за 12,30 часа ще го разгледаме ли до 15 ч  и 15
30 да взема за Катедралата?  Или ни трябва повече време?
На нас ни трябваха 2 часа с малка почивка в кафето на двореца.

# 284
  • София
  • Мнения: 10 010
Хора, ще може ли някой, който живее в Испания да пробва дали отваря сайта на транспорта в Малага:
https://www.emtmalaga.es/
Не мога да повярвам, че наистина е блокиран за България. Това нали е и за туристи в крайна сметка.

Много е странно.
Пробвайте с браузъра Опера, имат VPN, включва се на Европа и сайта работи.

Общи условия

Активация на акаунт