АНДАЛУСИЯ

  • 17 837
  • 348
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 321
Alexslav, доколкото съм чела тук май живееш в Испания. Малага и Торемолинос как са м.юли, стават ли за море, или наистина е непоносимо. Дъщеря ми тази година м.юли ходиха в Тунис, казаха че било нормално, а аз им казвах че ще е непоносима жега. Сега мислят за Испания. Около Барселона сме ходили м.юни, баша нормално.



Като цяло е топло, зависи от годината. За мен си е добре, все пак е лято.

Най-топло е края на юли и август.

Торемолинос е една идея по-ветровито и към Гибралтар става още по-ветровито.

Здравейте, как е рент-а-кар в тази част на Испания и как са пътищата? Били сме в Мадрид и Барселона, съвсем нормално е там според мен, но никога не сме били в Южна Испания и ме притеснява да не е като в Южна Италия, където не бих шофирала и не бих наела рент-а-кар.
Двамата с ММ ще сме и предпочитам с кола да обиколим и да спим в различни градове, вместо с влакове и автобуси, но чета че повечето хора не се спират на този вариант и не знам защо.

Ако нямам да ходите по разни селца и малки градчета става и с влак - автобус.
 С кола може да се влезе и в Португалия -Алгарве и тогава е за предпочитане.

# 76
  • Мнения: 687
През октомври беше 26 градуса, които в България ги усещам като 36-38. Предполагам е заради влагата.
Октомври бяхме по цял ден на климатик, вечер го изключвахме и спяхме без завивки.

В средата на ноември беше 30 градуса по обед. В София беше ок.3 😅 спахме по чаршаф, без завивка.

Тъкмо щях да напиша, че не бих си причинила лято в Малага и се сетих, че моя позната ни покани и мъжът ми веднага прие 😅

# 77
  • Мнения: 482
Здравейте,
Интересува  ме кой е най-удобния начин да стигна от Мадрид до Севиля?
Някъде бях чела, че има нова линия на влаковете, освен Renfe, но не я намирам сега...

# 78
  • София
  • Мнения: 5 313
Здравейте,
Интересува  ме кой е най-удобния начин да стигна от Мадрид до Севиля?
Някъде бях чела, че има нова линия на влаковете, освен Renfe, но не я намирам сега...
Iryo

# 79
  • Мнения: 482
Благодаря на RebelHeart!
Вече имам билети до Севиля.
Сега продължавам Simple Smile
Имам 6 нощувки, които мисля да разделя между Севиля и Гранада. Последния ден трансфер до Малага, от където ще е прибирането с късен полет до София.
Ще нахвърлям няколко въпроса:
1. За кои местя трябва да купя билети предварително?
2. Колко е 'нормалната' цена за Алхамбра? Кой е официалния сайт? (вече купих и за тук билети Simple Smile )
3. Как да стигна от Севиля до Ронда?
4. Къде е удобно да се настаня в Малага, ако това ми е изходна точка за летището и за да отида до Ронда?
Благодаря на всички, които ще ми помогнат в организирането на ваканцията ми!

Последна редакция: сб, 06 яну 2024, 13:15 от MirraBbell

# 80
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
Здравейте, група, и за много години!
В началото на февруари ще сме 6 дни в района.
Полетът и в двете посоки ни в от Малага. Иска ми се да разделим нощувки те. Две ще са в Малага, но другите къде?
Ще сме с 3 деца и си мисля, че рент-а-кар ще ни е най-удобно. Как е уредено паркирането в района - Малага, Севиля, Кордоба, Гранада? Трудно ли се намират места за паркиране?
Искаше ми се и до Гибралтар да отидем - дали си струва за ден и то по това време? Кое е основното за разглеждане там?

Благодаря на всеки отговорил предварително, но със сигурност ще имам и още въпроси😉

# 81
  • Мнения: 41
Как е уредено паркирането в района - Малага, Севиля, Кордоба, Гранада? Трудно ли се намират места за паркиране?


И на четирите места паркирането си е предизвикателство. Когато избирате хотелите, следете задължително и опциите за паркиране.

# 82
  • Мнения: 482
Следя с интерес Simple Smile
Аз се отказвам от Ронда. Няма да имам време.

# 83
  • Мнения: 1 610
Здравейте, момичета Blush
Двамата с мъжа ми ще пътуваме в Андалусия през пролетта.
Полетите ни са до Малага, съответно на 29 април и 6 май. Из Андалусия ще се придвижваме с кола под наем.
Първоначално планирах 3 нощувки в Севиля и 4 в Малага, но сега се замислих дали пък да не си оставим по една нощувка в Кордоба и Гранада. Винаги ми е вълнуващо да замръкна в нов град.
Според Вас струва ли си да се прекара по една нощувка в тези градове, интересно ли е вечерно време там?

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 2 529
Ако ще стоите само в тези градове, не знам защо ви е кола. Само ще мислите къде да я паркирате. Автобусни/влакови връзки са супер удобни за пътуване. Кола бих наела, ако ще обикалям някакви села наоколо или места с лоша транспортна връзка.

# 85
  • Мнения: 1 610
Ако ще стоите само в тези градове, не знам защо ви е кола. Само ще мислите къде да я паркирате. Автобусни/влакови връзки са супер удобни за пътуване. Кола бих наела, ако ще обикалям някакви села наоколо или места с лоша транспортна връзка.

Идеята ни е, докато пътуваме, да спираме в малките селища, да разглеждаме провинцията, да похапваме тук-там, да посетим една или повече винарни.
Предпочитаме пътуването с кола заради свободата, която дава - не зависиш от разписания, от начален час на check-in в хотела и т.н.
Та какво е Вашето мнение за нощувки в Гранада и Кордоба - добра идея ли е, или да потърся интересни винарни с хотели извън градовете? Blush

# 86
  • Мнения: 41

Предпочитаме пътуването с кола заради свободата, която дава - не зависиш от разписания, от начален час на check-in в хотела и т.н.
Та какво е Вашето мнение за нощувки в Гранада и Кордоба - добра идея ли е, или да потърся интересни винарни с хотели извън градовете? Blush

Приветствам идеята Ви. Разбира се, че мобилността е безалтернативна. Гранада и Кордоба на нас ни харесаха много и си давам сметка, че принос за това имат нощувките ни и на двете места. Да се разходиш из града вечерно време е безценно при опознаването на атмосферата на населеното място.
И задължително да посетите заведение с фламенко!

# 87
  • Мнения: 1 610
Благодаря Ви, dote Blush
Непременно ще запазя нощувки в Гранада и Кордоба. И фламенко!
Ще направим и дегустации на място във винарни, но не ми се искаше да нощуваме там, защото обикновено са доста откъснати и вечер няма какво да се прави. Когато сме на екскурзия, се разхождаме и разглеждаме "до последно", нямаме нужда от пасивна почивка.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 736
За Гранада задължително търсете място за спане с осигурен паркинг. Изобщо се осведомете как стои въпросът с паркирането, защото е проблем, особено в стария град, където мисля, че е напълно забранено за туристите. Ние бяхме с автобус и затова не му обърнах особено внимание.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 2 529
Благодаря Ви, dote Blush
Непременно ще запазя нощувки в Гранада и Кордоба. И фламенко!
Ще направим и дегустации на място във винарни, но не ми се искаше да нощуваме там, защото обикновено са доста откъснати и вечер няма какво да се прави. Когато сме на екскурзия, се разхождаме и разглеждаме "до последно", нямаме нужда от пасивна почивка.
Ако няма да спите, шофьорът как ще дегустира вино? Вие си знаете, но за първо посещение с набелязани поне 4 града, бих ползвала обществен транспорт. Настаняване в супер център и обиколка на корем.

Общи условия

Активация на акаунт