Да не би да са ми "дефектни" гърдите?!

  • 1 599
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 100
Аз пък искам да споделя за един друг "дефект"на гърдите.Едното ми зрънце е хлътнало навътре по рождение и никой не ми беше казал преди да родя,че трябва да направя нещо по въпроса.За това ,след като родих и ми слезе кърмата имах големи главоболия.Кърма имах,но кърменето ставаше изключително от нормалната гърда,тази с хлътналото изцеждах и давах на бебо с биберон,сигурно за това той много скоро привикна към шишето и не искаше да суче вече.От десетия ден бяхме на смесено хранене-кърма и изкуствено мляко,а от месец и половина-изцяло на изкуствено.Да ми е жив и здрав,развива се нормално,но много голямо желание имах да го кърмя!Уви,не се получи... Tired
Изцеждането на дефектната ми гърда беше много болезнено и трудно.Помпата не помагаше изобщо.Въобще това беше кошмарен период за мен. #Cussing out

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По-важно е да имаш усещане за промяна на гърдите - да са били чувствителни в началото на бременността, ареолите и зърната да потъмнеят и да се увеличат, както и да се забелязва мрежа от сини венички по тях. Тези неща подсказват (макар че не са валидни за абсолютно всеки), че гърдите преминават през нормалните промени вследствие на бременността.

# 17
  • Мнения: 483
Моите гърди изобщо не са се променили до сега, единствено зърната потъмняха Grinning нито коластра имам...Не се притеснявай! Каквото ще става ще  Hugстава

# 18
  • Мнения: 990
Не се притеснявай, при всяка жена е различно.Аз по принцип съм с малък бюст, но през бременността наедря и като раждах в родилния дом ме питаха дали имам силикон  #Crazy.Това обаче не е гаранция за нищо , защото така и нямах кърма .Сега нося сутиени с два размерапо-големи  Wink

# 19
  • Мнения: 155
По-важно е да имаш усещане за промяна на гърдите - да са били чувствителни в началото на бременността, ареолите и зърната да потъмнеят и да се увеличат, както и да се забелязва мрежа от сини венички по тях. Тези неща подсказват (макар че не са валидни за абсолютно всеки), че гърдите преминават през нормалните промени вследствие на бременността.


Единствената промяна, която забелязвам е, 4е когато ми настръхнат зърната (през останалото време са гладки) не сочат напред а настрани, съответно на ляво и дясно. За потъмняване не съм забелязала. Иначе в на4алото бяха много 4увствителни .....
А да ви питам, някой от вас има ли малки мастни бучици разположени върху тъмната част на гърдите? Моя лекар ги прегледа и каза че няма нищо страшно но на мен ми се струва доста странно. А и съм на 23 години...смисъл би трябвало досега да са се пооформили newsm78

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това се наричат жлези на Монтгомери и се грижат да отделят секрет, който смазва ареолата и зърната и ги поддържа овлажнени и гъвкави. Има също и антибактериален ефект, така че ги пази от инфектиране. Именно затова е важно да НЕ се правят все още препоръчваните търкания на гърдите с кърпа с цел загрубяване - не само че няма ефект, но и отмива този естествен предпазен слой и прави гърдите по-податливи на нараняване.
Жалко, че лекарят не си е дал труда да ти обясни каква е функцията им и да те успокои.
По всичко изглежда, че гърдите ти преминават през необходимите промени като подготовка за кърменето - отговорили са на хормоналната стимулация в началото на бременността, забелязваш промени в тях, жлезите на Монтгомери са се увеличили - можеш да си напълно спокойна, че всичко е наред. А Библиотеката на форум Кърмене и захранване съдържа още много полезна информация, която ще ти помогне да се чувстваш уверена и подготвена за кърменето на бебчето си Grinning

# 21
  • Мнения: 522
Аз преди бях с малък бюст и си го харесвах,ама като забременях едни бомби отпращяха Shocked,беше ме срам,като родих още по-големи станаха.Слава богу като спрях да кърмя доста си намаляха,ама и гравитацията яко ги тегли надолу де Confused.Та мисълта ми е да не съжаляваш,че не са ти порастнали гърдите,пък сигурно като родиш и ти слезе кърмата малкичко ще наедреят Peace.

# 22
  • Мнения: 155
Хехе аз не че искам да ми пораснат - моите наистина са малки въпреки че цялатА ми женска рода са цицорести доста. Аз им мразя формата на моите но това е др въпрос. Просто си мислех, че по време на бременността ТРЯБВА да наедреят леко заради млякото. Но сега ме успокоихте и благодаря.

Hedra много ти благодаря за информацията и за препратката, аз там четох доста полезни неща за кърменето а и филмчета си свалих от един сайт. Но знаеш ли кое ме притеснява, може да ви прозвучи смешно но ме притеснява дали ще има стол с подлакътници в стаята в болницата. Защото все още се чувствам доста неуверена в кърменето а знам, че позицията е най-важна...не мога да си представя да кърмя легнала и смятам, че най-уверена ще се чувсствам седнала за да мога да го направя правилно.... newsm78

# 23
  • Мнения: 154
niama stra6no tova sa normalni ne6ta,pri vseki e razli4no.Na men su6to ne mi se biaha ugolemili dokato biah bremenna,ama posle kato se napulniha s mliako....ela da vidi6.No postepenno ne6tata se normalizirat.

# 24
  • Мнения: 59
Моите никога не са били големи. Очаквах да станат огромни, но досега са пораснали съвсем малко, само зърната им потьмняха. Всички стари сутиени още ми стават.
Не се притеснявай  Peace
                                                                                                                                                                                                                   и при мен нещата стоят по същия начин, не е задължинелно да станат големи smile3521 smile3521

# 25
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Hedra много ти благодаря за информацията и за препратката, аз там четох доста полезни неща за кърменето а и филмчета си свалих от един сайт. Но знаеш ли кое ме притеснява, може да ви прозвучи смешно но ме притеснява дали ще има стол с подлакътници в стаята в болницата. Защото все още се чувствам доста неуверена в кърменето а знам, че позицията е най-важна...не мога да си представя да кърмя легнала и смятам, че най-уверена ще се чувсствам седнала за да мога да го направя правилно.... newsm78
Няма нужда да кърмиш легнала - но можеш да си вземеш от къщи 1-2 възглавници, колкото и смешно да звучи. Така ще можеш да се разположиш удобно седнала на болничното легло, с болничната възглавница зад гърба ти и да ти е лесно както да повдигаш бебето (върху възглавница в скута ти, за да е достатъчно близо до гърдите), така и да се подпираш отстрани и да ти е удобно. Не е нужно да ги носиш в багажа ти - може таткото да ти ги донесе веднага след раждането Grinning
Иначе в болничните стаи (обикновените - ВИП са друго нещо) не само няма стол с подлакътници, но често и обикновен стол няма...ама това е друга тема. Легла поне има навсякъде Laughing

# 26
  • Мнения: 2 897
Не са ти дефектни гърдите,споко Wink
През бременността наедряват и от натрупаните мазнини,което не е задължително за всяка жена.Съответно,като отслабнеш,няма да се променят много,което е голям плюс Peace

# 27
  • Мнения: 2 952
хаха....скица...малко поне ще пораснат накрая, не са ти  дефектни....хич  да не порастнат малко ми се види невъзможно , може би свикваш да ги гледаш , та затова .... Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 5 605
При всички е различно. така че не се притеснявай. Леко раждане  Hug

Общи условия

Активация на акаунт