Препоръки за електрическа кана

  • 799
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 579
Скъпа вероятно означава и по-мощна, което значи, че завира по-бързо, не ти мирише неприятно (имах една такава "куча" марка), по-трайна е като уред и можеш да разчиташ на гаранция.

Много по-удобно и бързо от чайник на котлона.

# 16
  • Мнения: 7
Като си взимаш кетъл , отдай предпочитание на кетъл с Stix елементи ( пише го елементите - нагревателя, свича и т.н.) . Те са най надежни в тази свера. Нещо като Мерцедеса при колите.
Най-ефективни са тия с нагревател 2000Вт, беше нещо като стандарт за кетъл през 90те. След това се появиха с 1500, 1700 и т.н. Производителите започнаха да икономисват... Появиха се отдели по "параметризация" в фирмите..
Относно метален ( неръждавеика ) или пласмасов: Металните са по добри - и малко по скъпи естествено . истинската неръждавека е скъпа за това. Може да се провери с магнит. Магнита не се хваща /лепне по готината неръждавейка ( stainless steel 304 ).
и пласмасовите не са лоши, но много от производителите не добавят талк ( талк се казваше май тази добавка ). Добавена в пласмасата и придава УВ истойчивост. Или с други думи белия кетъл не пожълтява след време... За съжеление на око не се разбира, са това аз си купувам тъмни цветове. Там тази "производствена икономия" не се забелязва след време.
Най-ефикасни са тези открития реотан. Ефикасни в смисъл най-бързо топлят водата. Поради елементарни физични закони Simple Smile Но ако ще се въри чай или кафе в кетъла ( което лично аз не бих препоръчал ) е естествено по- добре да се вземе със скит реотан. Те са забележимо по бавни - но са по красиви, ако държите на вътрешната красота на кетъла Simple Smile
Сегашното производсто и технологиите се подобриха много. През 90 имаше 2-3 фирми произвеждащи термални свичове ( изини, не знам как е на Български тази част) Пазарен лидер/монопол бяха Strix за това ги пропоръчах...Китайските тогава не издържаха много - стопяваха се често...

Кетъла е необходимост и не е скъп като преди. Не мисля че останаха производители на кетъли в Европа ( не биха могли изобщо да са конкурентни ценово...). Всичко се произвежда в Китай, само бренда/марката е различна....Сегашното производство е добро. Затова не е много важно какво ще избереш. Стига да ти хареса външния вид - и си ти ! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 11 626
Какъв е тоя кетъл? На български език му викаме кана.
вЪри?
"Относно метален ( неръждавеика ) или пласмасов: Металните са по добри - и малко по скъпи естествено . истинската неръждавека е скъпа за това. Може да се провери с магнит. Магнита не се хваща /лепне по готината неръждавейка ( stainless steel 304 ). " -от три пъти ли трябва да познаваме кое е вярното?

 свера???- ако си по-добър в английския език: Sphere (Сфера)

пласмасата ??? - пласТмаса

Вземи научи и членуването в българския език и кога се се пишат малки и главни букви, че с такава грамотност да се дава акъл не е много добре.

# 18
  • Мнения: 2 114
Сигурно от доста време не живее тук и не пише на български.

Аз си купих бяла пластмасова кана /ще следя дали ще пожълтее/ връзваше ми се интериорно, немски бранд, произведена в Китай.
Отговоря на всичките ми изисквания / да е 2200 вата, да е с цяла дръжка, копчето за включване/изключване да е горе на самата дръжка, да е бяла, а не метална, за да не личат следи от пръсти по инокса, изключва се сама и свети при работа/ и съм много доволна от избора си. За цената си е страхотна.
Това за нагревателя не знам какво е - при мен дъното вътре е изцяло метална плоча. Не си представям да сложа в каната нищо друго освен вода, обаче.

# 19
  • Мнения: 11 626
Скрит текст:
Разбирам донякъде ( и аз повече от 20 години изкарах по странство, но езика си не забравих), но поне "кетъл"-а можеше да ни го спести. Нали вижда в заглавието на темата коя дума е написана. Защо пък ние трябва да му разбираме писаниците.
Имам една бяла, която си е куче-марка (Mia). На повече от 15 години е и не е мръднала и цвета не си е променила. С открит реотан е.
Имам и една иноксова на Бош. На 7-8 години е, със закрит реотан. И тя не е мръднала, няма налепи.
И аз, освен вода, друго не слагам.

# 20
  • Мнения: 7
Какъв е тоя кетъл? На български език му викаме кана.
вЪри?
"Относно метален ( неръждавеика ) или пласмасов: Металните са по добри - и малко по скъпи естествено . истинската неръждавека е скъпа за това. Може да се провери с магнит. Магнита не се хваща /лепне по готината неръждавейка ( stainless steel 304 ). " -от три пъти ли трябва да познаваме кое е вярното?

 свера???- ако си по-добър в английския език: Sphere (Сфера)

пласмасата ??? - пласТмаса

Вземи научи и членуването в българския език и кога се се пишат малки и главни букви, че с такава грамотност да се дава акъл не е много добре.

Simple Smile
Прав си за каната, извини, проверих в тълковния речник. Трябвало е да използвам "електрически чайник" вместо кетъл или кана.

http://talkoven.onlinerechnik.com/duma/%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0
Значение на думата кана
мн. кани, ж. Стъклен или порцеланов съд за течности, подобен на голяма издута чаша с дръжка и улей за изливане при отвора. Кана с вино. Донеси една кана студена вода.

http://talkoven.onlinerechnik.com/duma/%D1%87%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%BA
Значение на думата чайник
мн. чайници, (два) чайника, м. Специален съд с капак и чучур, който се използва за варене на чай или на други течности и за сервирането им. Порцеланов чайник. Електрически чайник.

Извини че съм те засегнал , явно си имал тежък ден или аз просто съм "паркирал на погрешно място" - няма да се повтаря вече - обещавам ! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт