Бебе и алкохол.

  • 8 769
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 306
свързано е с бабиният фолклор за спокойно спящото дете, което яло попара от вино и хляб, предполагам...
винаги съм била против.

Никога не съм си и помисляла да приучавам дъщеря ми ди да пие алкохол #Crazy

# 76
  • Мнения: 73
Горките дечица и аз съм свидетел особено за бирата.от алкохола се затъпява

# 77
  • Мнения: 3 621
не бих дала алкохол на детето си , аз и сега не съм близвала и капка алкохол ........
учудвам се как има майки които явно си правят експерименти с децата си , моя приятелка така и не спря да си пиива дори и когато кърмеше , казваше че 50 грама не пречат , е да ама сега детето и е доста болнаво и има ужасно много алергии

# 78
  • Мнения: 2 829
Въобще не ми е чудно. Мойта племеница е същата, на 2 години е  и й дават и биричка и кафенце, и даже са горди че детето им кавало Моля и е много социално, а мойто без бира и кафе е срамежливо. Ама да си гледат работата, ще има да пие бира и кафе като порасне, сега НЕ!




 ooooh! ooooh! ooooh!

съгласна съм с теб-хубаво правиш,че не даваш

# 79
  • Мнения: 27 524
Гледам да не робувам на крайностите. До годинка алкохол не е вкусвал. След това се е случвало да близне от пяната на бирата, а наскоро опита и глътчица. Твърд алкохол - не. Има си редно и нередно  Peace

# 80
  • Мнения: 678
Моля, моля! То ССФ не знае вкуса на алкохола, та детето й ли ще знае какво е това  Naughty
Айде да не се правиме на светици - рано, или късно всяка ще даде да опита. Защо се възмущавате на другите, нали всеки има право на избор. На мен са ми давали като малка кафена лъжичка вино срещу колики, като малко по-голяма да си топна пръстчето на тате в чашката - пък алкохолик не съм станала, не бих казала, че съм й глупава.
Когато му дойде времето ще му дам да опита! А сега ме разкъсайте  Mr. Green

# 81
  • Мнения: 423
А колко от вас пушат мили майки? По-добре близване на пяна от бира, отколкото дим от смръдливи цигари и не ми пишете сега, че пушите на терасата и не ви се случва да запалите пред детето ви Naughty, защото няма да ви повярвам Peace и недейте да оворите глупости от сорта на приобщаване към алкохола, защото е адски смешно, моля ви недейте Praynig, повтарям се, но никой не говори да даваш на бебе алкохол, а за това когато пиеш например бира и виждаш, че на детето му е интересно и иска да опита да му дадеш да лизне малко от пяната, какво лошо?????????!!!!!!!!!!!все пак това не е наркотик, нали? Тъпчем ги с консерванти, дишат гадния въздух и дима от цигари, зеленчуците и плодовете не са ни като хората и това им даваме, та пяната на бира ще ни е проблем, айде стига де!!!!!

# 82
  • Мнения: 6 029
А колко от вас пушат мили майки? По-добре близване на пяна от бира, отколкото дим от смръдливи цигари и не ми пишете сега, че пушите на терасата и не ви се случва да запалите пред детето ви Naughty,

на затворено пространство не пуша, когато има деца. па ако щеш ми вярвай.

и да, давам бира на дъщеря си, пийва си от чашата на баща й. надали ще й стане нещо.

# 83
  • Мнения: 438
Против съм даването на алкохол на лица под 15 години. Тогава само бира и то мноооого рядко 1-2 пъти годишно.Може да е крайно но така мисля  Sunglasses   Grinning Не пуша..

# 84
  • София
  • Мнения: 4 907
Не пуша и не близвам алкохол, откакто забременях. И колкото по-дълго опазя детето си от тези вредни навици, толкова по-добре. Но и аз съм на мнение, че ако иска да опита, по-добре е да му се даде, а не да му се забрани - всички знаем, че забраненият плод е най-сладък.

# 85
  • Мнения: 306
Моля, моля! То ССФ не знае вкуса на алкохола, та детето й ли ще знае какво е това  Naughty
Айде да не се правиме на светици - рано, или късно всяка ще даде да опита. Защо се възмущавате на другите, нали всеки има право на избор. На мен са ми давали като малка кафена лъжичка вино срещу колики, като малко по-голяма да си топна пръстчето на тате в чашката - пък алкохолик не съм станала, не бих казала, че съм й глупава.
Когато му дойде времето ще му дам да опита! А сега ме разкъсайте  Mr. Green
Ами да, сигурно, като влязат в пубертета...и сигурно и сами ще си вземат.
Ама в темата май за бебета се говори... newsm78

# 86
  • Мнения: 521
 ooooh! тези жени са луди!!!

# 87
  • по света
  • Мнения: 1 587
По принцип не пием и не мога да си представя да дам алкохол на детето си.

# 88
  • Мнения: 2 677
Пуша и пия. Но акъл в главата ми все още се намира.
Не си правя илюзии, че ще го опазя до 16-годишен да не близне алкохол, но пък даването му на невръстни деца ми звучи, меко казано, безумие.
Имам позната, която дава на сина си (2,5 годинки) бира, и то не само за проба от пяната, както и ракия, отново не колкото за проба - хлапето само си хваща чашата и я надига...  Не съм нито на едната крайност, нито на другата, но това наистина е изключително безотговорно и неприемливо за мен.

# 89
  • Мнения: 423
Дъщеря ми опита ПЯНА от бира, на 1г. за пръв път и никак не и хареса, но преди да опита толкова много искаше и се тръшкаше, че прецених, че по-добрия вариант е да и дам да опита, отколкото да надигне бутилката без да видя и така. Сега вече е на 1г. и 7м. и като ме види, че пия бира неиска да я погледне дори Wink, та затова давайте на децата си да опитат от всичко, за да не го направят във ваше отсъствие, което е неизбежно при категорично забраняване. Naughty

P.S. Не говоря за наркотици и твърд алкохол Peace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт