Парфюмни размисли и страсти - 286 тема

  • 60 292
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 125
Интересна работа са личните възприятия. За делините колежки ехидно питат кой миришел на роза, а колеги ми се умилкват и само казват колко хубаво ухая Grinning За една ейнджъл нова мирише на сироп за кашлица, според друга на подправки, според трета на чай!? Angels share според приятелка ухаел свежо и то наскоро пръснат- преди да омекне, докато е баш коняк Grinning Joy Щях да падна. Как от алкохол им е свежо не знам Joy Gris charnel според мен мирише на мъжки одеколон, а на някои им ухае на красота и смокини Grin

# 76
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 387
Мда. Тествам Devotion DG, на всички около мен много им допада, аз се чудя защо, но най-ме изненада мъжът ми като каза, че мирише на бонбони Тик-Так.
 Делината и на мен ми мирише на една обикновена роза. В Oud satin mood пак розата не ми допада, прекалено много правя асоциация с дървените мускалчета, до такава степен, че направо усещам напоената с розово масло дървесина.

# 77
  • Мнения: 3 033
Запознавам се в момента с нов за мен бранд- Musicology…. Изглежда ще се окаже, че всички аромати са 10:10. Към момента тествах The Rose и I belong to you- искам ги и двата- първият е чудесна, бонбонена роза и виолетка, но много изпъкваща виолетка, а вторият е белоцветен, но опушени бели цветя, без нищо индолово и плътско.
От вчера се радвам на тези красавци

Ouverture е парфюм, който след бегъл тест на кожа пожелах веднага- жизнерадостен и лесен за харесване аромат, а Aurum взех по препоръка на парфюмно другарче😉/благодаря, Милен 🤗/ , невероятна червена роза и ягода, обилно подсладени, плътни…. прониза ме в сърцето този аромат🌹❤

# 78
  • Pazardjik
  • Мнения: 455
Има ли бюджетна версия  или арабска  на Naxos? A Men Pure Havane Mugler приличат  ли си ,той как е като аромат? https://www.fragrantica.com/perfume/Xerjoff/XJ-1861-Naxos-30529.html

# 79
  • Мнения: 371
Предстоящи парфюми (Tom Ford, Xerjoff, Mancera, Montale, Chanel, Billie Eilish, Kilian):
Скрит текст:
Tom Ford - Vanilla Sex

Montale - Lucky Candy

Xerjoff - White on White

Xerjoff - Alexandria II Anniversary

Kilian - Fievre Verte

Xerjoff Casamorati - Quattro Pizzi

Xerjoff - Torino 23

Xerjoff - Levar del Sole

Montale - Holy Neroli

Montale-  Black Noir

EILISH No. 3

Cristalle - Eau Verte CHANEL

# 80
  • Мнения: 791
Благодаря на Денси за новата и така уютна есенна тема!🌸
Макар да обичам лятото адски много, трудно избирам и нося различни аромати. Обикновено редувам 2-3, че чак ми доскучава. Сега обаче захладня и мога да се радвам на по-плътни и сладки ухания. По това време на годината обожавам Mon Guerlain, а на скоро се сдобих и с Интенс версията, която е божествена. Усещам я някак по-мека и сладка от класическата. Изкарах и Black Opium, Tardes Carner Barselona, La Belle JPG, Jimmy Choo Forever, а за специално поводи и вечерни излизания  Hypnotic poison Dior 2014. Виждам, че обсъждате Libre, аз обаче не можах да харесам нито една от версиите, дори и новия. Мисля, че жасмина ми два в повече в него.
Редувам парфюмите всеки ден, рядко ползвам един и същ два последователни дни и не ми пречи наслояването. Обикновено пръскам по кожата именно за да не остава много аромат по дрехите.
И аз не харесвам нито една от версиите на Libre. Евтино ми миришат всички, ами нищо особено не са, даже са дразнещи с тази натрапчива лавандула. Както и доста от другите парфюми, изброени тук. Не знам, но нещо не мога да открия наистина впечатляващи  аромати. Доста от новите аромати не са и никак трайни, за водички вече не давам трицифрени суми.

# 81
  • Мнения: 10 894
И аз не харесвам нито една от версиите на Libre. Евтино ми миришат всички, ами нищо особено не са, даже са дразнещи с тази натрапчива лавандула. Както и доста от другите парфюми, изброени тук. Не знам, но нещо не мога да открия наистина впечатляващи  аромати. Доста от новите аромати не са и никак трайни, за водички вече не давам трицифрени суми.
Да, много аромати както казваш не са нито трайни нито са нещо Уау. Лавандулата в Libre  се усеща, защото лавандуловото масло е твърде евтино за да се приготвя синтетично, което ще излезе по-скъпо за парфюма.
От години в парфюмната индустрия вече не се използат натурални аромати а синтетични. И парфюм в който има такъв си мирише на синтетика от всякъде. Евентуално да намериш някой винтидж аромат, който да се е запазил и да е с натурални съставки ( но там може да има цена повече от 3 цифри ).
Може да погледнеш арабските аромати и парфюми на основа масла. Те имат по-голяма трайност но дали ще ти допаднат като аромат .....

# 82
  • Мнения: 268
Привет на всички! Мен много ме е яд,че изметках всички кожи от гардеробчето си, защото заедно с Hypnotic poison EDP и Midnight poison, които напоследък редувам,ми се е доносила кожа. За мен това е есента. Кожа и пушек. Извадила съм някои тамяни,но тези дни, живот и здраве,ще душна новия на Serge Lutens, който е доста интригуващ...
Имам и един особен въпрос. Имах навремето Idylle  на Guerlain в старата бутилка. Сега попаднах на един старобутилчест, но е едт. Някой има ли представа дали съществено се различават с EDP? Че да знам дали да натискам спусъка...

# 83
  • Варна
  • Мнения: 1 892
Поръчах това за проба. Имах колежка с такъв боди лосион и ми хареса.
Иначе в момента разносвам Задиг и Волтер и Гуд гърл.

# 84
  • Мнения: 5 375
Днес отново нося Опиум и в един момент започна да ми мирише на нещо много познато, но ми отне известно време да се сетя какво точно. Оказа се Слонът на Кензо, вероятно заради сходството в базовите нотки.

# 85
  • Мнения: 3 033
Аз от снощи си мисля на кой аромат ми напомня Ouverture Xerjoff…. И воала….остатъчният аромат страшно много напомня на Sunshine Amouage…..

# 86
  • Мнения: 11
Привет прекрасни момичета, купих си Poison на Диор. Да, точно така 🤣

Имам един въпрос, четох, че след реформулировката няма нищо общо с оригинала и исках да попитам тези от вас, които са го имали - така ли е?

Най-вече питам, защото от това, което усетих аз, може да се пръсна 6 пъти и въпреки всичко се усеща слабо. Иначе на моята кожа легна много добре, дори не бих го описала със скандалното му име, стои ми “чисто”, свежо, мъжът ми цял ден като се доближеше до мен казваше, че мириша красиво. От всичко, което изчетох това би трябвало да е тъмен, тежък, все пак бял флорален аромат. Закупих го от Нотино, онлайн, тъй като само там го намерих в наличност. Има със сигурност първоначален шок от отварянето, но в момента, в които легна на кожата ми се превърна в бял флорален аромат, които е доста красив, от туберозата, а накрая се усеща медената нотка, примесена с цветя.

Също така, ако знаете нещо, което да му е като реплика, достоверна такава, която да се приближава до това, което е бил - споделете, щеше ми се да изпълвам стаи (за нещастие на околните, като слушам отзиви за този парфюм), но не се получи така.

Интересно ми е да чуя вашия опит с оригиналния Poison ☺

# 87
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 171
Epsilone твоя случай ми напомни на моя по-рано - началото на лятото си купих импулсивно Pure Poison. Реформулирана е цялата линия както и много от Герлените и от Шанелите. Конкретно оригиналния Poison съм го тествала много отдавна и не бих рискувала да коментирам по толкова далечни спомени пък и реформулирования не съм тествала та няма как да сравня. Оставам с впечатление обаче че реформулираните парфюми се харесват и са добре направени макар да се срещат мнения и на разочаровани. Да, с поотслабен шлейф са но са близо до оригиналите за радост на тези които си ги обичат от преди.
Щом ти харесва носи си го, на моя Pure Poison  не му идва реда често но когато ми се прииска да го нося ми носи много радост, нося го с удоволствие.
Rocktoberry познавам оригиналния Idylle но не познавам реформулираното. Аз бих си го взела обаче, същата ми е логиката като по-горе, сигурно има разлика с оригиналното но не очаквам лош парфюм от реформулирания Idylle.
Миналата седмица бях с Givenchy L'interdit, този уикенд нося Shalimar Millesime Iris. Понеже се повдигна въпроса малко по-напред - допада ми да нося по няколко дни,  седмица или две един и същ парфюм, да бъде с мен малко по-дълго време и да е част от ежедневието ми. Нещо като вид завръщане към сигничър парфюм но за много по-кратък отрязък от време. Мисля че това е и причината да нямам необходимост от повече от един парфюм за ваканция. Спокойно и приятно ми е да бъда с един и същ известно време.
И аз не можах да обикна Libre, харесвам парфюмите на ИСЛ, не ми се получи с нито един Либре.

Последна редакция: пн, 23 окт 2023, 02:55 от Athena

# 88
  • Мнения: 662
Epsilone, не съм тествала новата версия, но имам от по-старите, наистина отровна, и ако се пръсна 6 пъти, ще се спомина.
Нося я веднъж годишно, около Коледа, и то вкъщи.
Чист и свеж е последното, което бих казала за който и да е от Пойзъните (може би, Pure Poison донякъде).
Потърси някъде - ибей, частни колекции... все ще се намери чудовището, което търсиш. Simple Smile

# 89
  • Мнения: 2 217
Аз не издържах и си купих Devotion, на мен ми мирише на лимонов пай и в драйдауна наистина напомня Лира. В началото лимонът е остър, но после омеква и става вкусно гурме.
Иначе пробвах Ginger Biscuit на Jo Malone, уникален е и е в списъка ми за следваща покупка.

Общи условия

Активация на акаунт