Да ги разцъкаме и пенсионерите в обЩествения транспорт

  • 2 775
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 098



не знам дали ЩЕ мога добре да го обясня, ама с пример: "разцъквам картите"  Wink раздавам, разпределям, разигравам... newsm78 неЩо такова Ще да е... а може и като "разниЩвам"... (темата)
Както ти си го описала.
Както и понякога"Да разцъкаме едикво си..."да седнем да поговорим,обсъдим от вси4ки страни,да поклюкарстваме....и много др.вариации.
Както например народа заменя "остави на мира"или"успокои се" със следните "рахатяса,миряса,каталяса,седна си на гъза.Сега гледам е много модно да му се казва релакс,споко.
С две думи ниЩо ново няма под слънцетоMrsG

# 16
  • Мнения: 907
Тук с дете на ръце ревящо и багаж редовно съм се клатушкала и всички гледат и не мърдат. В напреднала бременост единствият, който ми отстъпи беше доста мургав - привика ме от края на автобуса. Няма да го забравя. Аз пътувам по пик часовете, та тогава всичко е пълно. Не само не отстъпват, но и те избутват, ако си се запътил към място.  Thinking
Иначе аз ставам на възрастни, че и на майки, когато съм сама. Не ме гледат страннно, но и рядко благодарят, сигурно мислят, че ми е дошла спирката.  Crossing Arms

# 17
не пътувам в обществения транспорт, така че съм пас
тук възрастните хора се уважават, независимо че понякога ни дразнат ... никой не би си помислил да отговаря лошо на възрастен човек,винаги им се говори на Ви, дори и на свекърите.

# 18
  • Мнения: 3 098
Тук се впе4атляват много възрастните,когато млад 4овек им говори в у4тива форма.
Към непознат възрастен,когото примерно спирам за да питам неЩо,се обръЩам по този на4ин.С възрастните хора от квартала,с които се познавам,си говорим на ти.
Оба4е аз тук коренно си промених мнението за третата възраст.Няма да си забравя как в обЩината,4акайки на една опашка,бременна в на4алото на 9 месец,един старец така ме удари в корема,само и само да не ме пререди,4е женската 4аст от опашката едва не го би.

# 19
  • Мнения: 1 110
Тук, както звезди каза никои на никои ни6то не отстъпва. Когато поне4их да помогна на една маика да си свали коли4ката от трамвая ме гледа все едно съм терорист, а дядото на които се опитах да отстъпя място ми каза да си седя докато не ми доиде спирката за слизане....
Но от нова година тук вкараха ново правило - в трамвая има място само за една несгъваена коли4ка. Следващата маика с коли4ка която не се сгъва и казва шофиора да 4ака следващия трамвай 4е пре4и на другите хора newsm78

# 20
  • Мнения: 7 914
kariluis
 а дали няма да пуснат специален трамвай за майки с несгаваеми колички Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 110
Хахахаха Звезди маи не. Даже загледах сменили са таблата с разписанието на трамовете - през един са маркирани с А т.е те са от стариа тип и вратите са прекалено тесни за да мине ваобше коли4ка...

# 22
  • Мнения: 1 363
При нас в автобусите (по- новите модели)  има място за три колички -инвалидни столове, автобуса даже се "снишава" за да може да се качиш на него.

# 23
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
При нас в автобусите (по- новите модели)  има място за три колички -инвалидни столове, автобуса даже се "снишава" за да може да се качиш на него.

при нас всички са такива...

Карилиус, каква е та3и дискриминация при вас Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 3 098
И тук са такива,както описаните по_горе.Отделно,4е инвалидите си имат и специален тяхен си
транспорт,едни такива по_къси автобуси.Тук съЩо така не разрешават на майките да се ка4ват в автобуса с коли4ка,единствените които могат с коли4ка са инвалидите,имат спец.места за това с колани.

# 25
  • Мнения: 1 110
Амеиски, според мен тук нещата идват от малко криво разбрана еманципация и равенство. Нали вси4ки сме равни във вси4ко, та и бременни и пенсионери и с коли4ки, всеки само себе си оправя и няма такива ама по слаб, или затруднен 4овек. Кво като си с бебе..... кво ти е 4е да ти помагат? Ама това дето накараха една маика с двоика бебета да слезе от трама 4е много миасто заемала и да 4ака на студа ве4е множко ми доиде...

# 26
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Амеиски, според мен тук нещата идват от малко криво разбрана еманципация и равенство. Нали вси4ки сме равни във вси4ко, та и бременни и пенсионери и с коли4ки, всеки само себе си оправя и няма такива ама по слаб, или затруднен 4овек. Кво като си с бебе..... кво ти е 4е да ти помагат? Ама това дето накараха една маика с двоика бебета да слезе от трама 4е много миасто заемала и да 4ака на студа ве4е множко ми доиде...
#Crazy #Crazy #Crazy стига бе! Що за хора са това!?!? Че тя нали си плаща билетче?! М такъв случай да не пускат и по-пълните, че заемат повече място ...

# 27
  • Мнения: 7 914
Амеиски, според мен тук нещата идват от малко криво разбрана еманципация и равенство. Нали вси4ки сме равни във вси4ко, та и бременни и пенсионери и с коли4ки, всеки само себе си оправя и няма такива ама по слаб, или затруднен 4овек. Кво като си с бебе..... кво ти е 4е да ти помагат? Ама това дето накараха една маика с двоика бебета да слезе от трама 4е много миасто заемала и да 4ака на студа ве4е множко ми доиде...
#Crazy #Crazy #Crazy стига бе! Що за хора са това!?!? Че тя нали си плаща билетче?! М такъв случай да не пускат и по-пълните, че заемат повече място ...

Тука всички са равни... няма дебели, няма слаби....еднаквиииииии Rolling Eyes

# 28
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Тука всички са равни... няма дебели, няма слаби....еднаквиииииии Rolling Eyes

ама и тя е една страната на лалетата ooooh! Shocked

# 29
  • Мнения: 1 363
Интересно ми е самите холандци как реагират на тази идея за равенство? Ние си се възмущаваме понеже сме възпитани така - да отстъпваме място на по - възрастните, но ако холандците приемат идеята за "равенство" за естествена и единствена то тогава проблем не съществува Thinking



Общи условия

Активация на акаунт