Снимки – спомени от близко и далечно минало - 3

  • 137 962
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 2 670
  • София
  • Мнения: 6 010
Точно Видин е.

# 2 671
  • Мнения: 6 965
Да, точно той е. Вижда се на снимката един зид и някъде зад него е Дунава.

# 2 672
  • Майничка
  • Мнения: 12 692
Пловдив,х-л Тримонциум,80-те год.
...

Това е Бумбарникът (или Бумбарната според други). Прекрасно мяста, стига да не живееш в непосредствена близост!
Работеше от средата на април до средата на октомври, с жива музика, с една-две нови песни на сезон, останалото - едно и също. Намразих завинаги "Мишел", "Сузана", "Либерта" и прочее шлагери.
Иначе беше готино място, ако не се лигавиш с разни салати и гарнитури, а се придържаш към плато мешена скара, хляб, каничка бяло вино и лимонада, в средата на 70те вечеря за трима беше към 3-4 лв. Сервитьорите питаха дали желаеш да ти препекат филиите на скарата.
Приблизително през час минаваше един дебел, мургав чичо (забравила съм му името) с табла на врата и предлагаше "Цигааари, фъстъъъчки". За час обикаляше района - градината на ресторант "България" (където сега е Хепи", бирария "Златния елен" (с/у Макдоналдс), ресторант "Москва" (сегашния Ориндж) и бирхалето на "Каменица" (до надписа Together).
През кината не минаваше, там си имаше други "агенти", особено пред лятното кино, където сега е ресторант "Хемингуей". Те направо си разпъваха масички.
В края на 70те в ресторантите явно се усетиха, че изпускат хубава ниша, започнаха те да предлагат ядки и му секнаха бизнеса. Понякога старите сервитьори в Бумбарника го пускаха, уж е влязъл без да го видят, но явно ги глобяваха, защото после взеха да го гонят.

# 2 673
  • Мнения: 7 233
Като каза gargamela човек с табла на врата, та се сетих за едни лелки, с табли на вратовете, които продаваха закуски по гарите. И викаха с все сила "тооопли закускииии". Laughing Помните ли ги?
Впрочем, честит празник!

# 2 674
  • Мнения: 659
Не. Обаче в по-ново време помня гевреците на Плиска, които се продаваха направо от чувал пред входа на подлеза.

# 2 675
  • Sofia
  • Мнения: 26 666






























Последна редакция: пт, 24 май 2024, 20:18 от Doli

# 2 676
  • Мнения: 7 233
Ах, манифестациите!

Помня как майките ни обличаха с нови, чисти и изгладени дрешки. Момичетата - с плитки и панделки. Нови чепици задължително Grinning и цветя, много цветя.
Тръгваме от училище, стигаме почти до центъра, след което ни отбиват в някоя малка странична уличка, да изчакаме да ни дойде реда.
Около 5 минути стоим мирни. И се почва- играем на гоненка, настъпванка и каквото се сетим.
В резултат - когато ни дойде реда сме заприличали на алкохолици - размъкнати и раздърпани, от цветята почти помен няма.
И в тия вид минаваме пред важните другари и другарки на трибуната. 😂

# 2 677
  • Майничка
  • Мнения: 12 692
Току-що се върнах от манифестация, пардон, шествие. Официални лица на трибуна нямаше, те си вървят начело, но възторжени зяпачи отстрани - бол.
Хубаво си е човек да го изживее поне веднъж като ученик.

# 2 678
  • Мнения: 2 674
Пясъчната коприна беше върха на модата през '90 те. Широко сако с огромни подплънки на раменете, двуредно закопчаване, панталона и той широк, с 5 басти, ризата шарена, рисувана коприна....Пуста мода 😁

# 2 679
  • София
  • Мнения: 14 264
И се завръща 😆

# 2 680
  • Мнения: 24 775
Пепел ти на клавиатурата.
Аз си се харесвам още. Нямаше чалга, нямаше силикон. Бяхме си млади, естествени момичета. Е, някои с по- големи цепки на роклите, а момчетата с много гел, но това беше модно

# 2 681
  • София
  • Мнения: 14 264
Еми мени се.сега са цици и други, вежди и мигли, но се завръщат високите талия, широките рамене и панталони. Също и безумните обувки, май по наше време бяха на хъш пъпес.

# 2 682
# 2 683
  • Мнения: 10 488
Оня ден братовчед ми ми прати една снимка по вайбър от абитуриентския си бал от 90-те. Доста се зачудих с кого се е снимал, докато се усетя, че е с мен и майка ми. И аз съм с лилаво сако и огромна пола, блуза със щедри цикламени и лилаво нюанси.

# 2 684
  • Враца
  • Мнения: 2 735
Като каза gargamela човек с табла на врата, та се сетих за едни лелки, с табли на вратовете, които продаваха закуски по гарите. И викаха с все сила "тооопли закускииии". Laughing Помните ли ги?
Впрочем, честит празник!

Аз, помня! Simple Smile
Мездра на гарата: "Топли закуски, моляяяяя" Simple Smile

Имаше наденица на скара , с питка, кашкавал и тъъънки резени краставица, в хартиена кесийка. Още му помня вкуса и ми се яде. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт