Казвате ли "майко" и "татко"?

  • 4 296
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Да, казвам им ... това никага не е било проблем за мен ...  Wink

# 16
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Да казвам им майко и татко  и  няма нищо лошо в това всеки сам решава как да се обръща към родителите на съпруга си не е важно как им казваш, а как се разбираш с тях и дали ги уважаваш  и въобще отношението е по важно от обръщението  поне според мен

# 17
  • Мнения: 2 768
Преди да се появат децата: по име, сега баба и дядо.
Това "бабо" и "дядо" е толкова обидно!
Ще се радвам един ден да ме наричат по име съпрузите на дъщерите ми,но "бабо"  Confused


Ха, по този повод се сетих за една случка  Laughing

Когато обявихме, че ще се женим, майка ми беше на 39 години ( и аз като теб Шанел, на 19 се омъжих...) и се разбраха с мъжът ми, че ще й казва по име.
Когато чу баба ми, обаче, беше втрещена  Grinning Каза на майка ми, ако не "майко", поне с "бабо" да го накара да се обръща към нея!  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 370
Имам си собствена майка и татко, които никой никога няма да може да ги замени.
Свекитата си имат имена

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Не  Naughty Обръщам се към тях по име.

# 20
  • Мнения: 1 202
Не , защото си имам майка и татако .  Mr. Green

# 21
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
По име  се обръщам към на мъжа ми майка му.Незнам дали и харесва или не ,но няма друг избор,решението си е мое!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 345
казвам но не влагам истинския смисъл приемам го като имената им и толко още преди да вляза в брачния ден веднага питаха казвай сега как ще ни викаш ли еди как си или не и аз хъката мъката понеже знаех как искат го казах и някак от тогава не мога да го приема и това си е а реди това мислех че хич няма да ми е трудно.

# 23
  • Мнения: 3 537
Ами аз им казвам "мамо и татко", Simple Smile, но за вече 6 години семеен живот все още ми звучи неестествено когато излиза от устата ми  Rolling Eyes, не за друго, хората са си супер ,уважавам си ги страхотни са,заслужават да се обръщам към тях така Hug, но  Rolling Eyes....абе странно ми е и това е Rolling Eyes.Не съм свикнала още, но с времето може би да,а може би не... .Като говоря за тях,казвам" майка му/ти/ ,или свекърва ми, баща му/ти/...."

# 24
  • Мнения: 2 161
Преди да се появат децата: по име, сега баба и дядо.
Това "бабо" и "дядо" е толкова обидно!
Ще се радвам един ден да ме наричат по име съпрузите на дъщерите ми,но "бабо"  Confused


Ха, по този повод се сетих за една случка  Laughing

Когато обявихме, че ще се женим, майка ми беше на 39 години ( и аз като теб Шанел, на 19 се омъжих...) и се разбраха с мъжът ми, че ще й казва по име.
Когато чу баба ми, обаче, беше втрещена  Grinning Каза на майка ми, ако не "майко", поне с "бабо" да го накара да се обръща към нея!  Mr. Green
Eta,моята майка също нямаше 40,когато се омъжих.Лелееее,дано дъщерите ни не са такива пъргавелки!

# 25
  • Мнения: 999
 На свекъра казвам дядко/покрай детето/, а към свекито още не се обръщам по никакъв начин и ми е гадно за това, но не мога да си пречупя езика все още.

А за повтарящите се теми, ще има вечно такива.Както в Майки/бъдещи и настоящи/ има всяка седмица тема: За и против проходилката?

# 26
  • Мнения: 13 191
Казвам им майче и татко. Не исках, но моят съпруг започна да казва така на моите родители и...Радват се много. Особено татко даже веднъж се разплака. Не съжалявам- с малко им показах уважението си.

# 27
  • Мнения: 2 657
Ами на свекърва ми си и казвам майко,но в пове4ето слу4ай казвам,каквото имам да казвам направо LaughingНа свекър ми му казвам по прякор,защото така ми е по-удобно.

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не, така се обръщам само към родителите си!Но измисли някакво обръщение, защото е много глупаво да не се обръщаш по никакъв начин към тях!

# 29
  • Мнения: 819
Не,сташно глупаво е.Все пак човек си има една майка и един баща...!

Общи условия

Активация на акаунт