От личен опит - Как се прави момиченце?

  • 26 135
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 883
Защо да не си струва? Ако пак се окаже, че не съм бременна ще опитам...

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Леле, каква весела темичка се е заформила Laughing Дидка, това за хойкането дали да не го кажа на майка ми, три щерки е родила, милата Mr. Green Най-много да я разведа на стари години Mr. Green /това в кръга на шегата, разбира се Wink/
Имам позната, която се беше вманиачила на тема момиченце. При нея проработи следната тактика - секс до + тест за ову и като види + тест, спират със секса. При тях стана още на втория месец. Не знам, аз не бих рискувала, и без това при нас не става и при + тест, а си представям какво ще е ако спрем със секса още преди овуто Rolling Eyes
На таблици не вярвам - според всички, по които съм засичала, синът ми трябваше да е девойка Crazy

# 17
  • Мнения: 289
Аз не влизам често в този подфорум, така че нямам впечатления от темите тук, но все ми се струва, че не е най-подходящия да се обсъждат такива сметки за пола, или оплаквания от гадене и тежест в последните месеци на бременността...
Личният ми опит: забременях около година след първия опит - мислите които ми минаваха през този период бяха, че самото забременяване е чудо, независещо от нас, а сметките за пола ми изглеждаха толкова безсмислени.. чак нагли от наша страна.
Иначе, и видеозона, и сметките даваха прогноза за момиче  Grinning
А то в деветия месец взе че стана момче. Тъй че, освен уплътняване на времето, друг смисъл не виждам от това смятане.

# 18
  • Мнения: 4 362
Момиченце се прави така:
секс,пак секс, след това искаш много силно момче,но се появява момиче  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Леле, колко несериозни неща са се изписали Laughing... Единствено пенелопа и shoshi84  са написали нещо сериозно по темата.
Принципно няма сигурен начин да се направи момченце или момиченце. Все пак може да се направи опит да се "повлияе" на природата. Тъй като не ми се спори, а и явно имам време за губене, преписвам дословно от "Аз съм бременна" на Мари-Клод Дьолалие. Написаното от нея изчерпва темата. Останалото /от сорта на таблици и подобни/ е пълна глупост и няма никаква логика  Wink:
У - момче
Х - момечи
" Твърдят, че сперматозоидите У били бързи, но пък по-нежизнеспособни от сперматозоидите Х. Това означава, че ако в деня преди овулацията сте имали полов контакт, то сперматозоидите У ще пристигнат първи, но вече ще са измрели когато яйцеклетката бъде освободена. Оттук можем да заключим, че ако искаме момче, трябва да осъществим сношението възможно най-близко до момента на овулацията.
Спермата е алкална среда /сперматозоидите не могат да живеят в кисела среда/. Според степента на киселинност или алкалност, сперматозоидите ще живеят или ще бъдат унищожени. Първите жертви са сперматозоидите У понеже са неустойчиви. Това означава, че ако влагалището е по-алкално, сперматозоидите У имат шанс и вие може би ще родите момче. Обратно - ако влагалището е с по-силно кисела реакция, ще оцелеят само сперматозоидите Х и ще родите момиче.
Ето защо съветват жените, които искат да родят момче, преди сношението да правят промивки на влагалището с воден р-р на сода бикарбонат. За тези, които искат момиче - р-р от вода и оцет. Резултатът естествено съвсем не е гарантиран.
От няколко години е изработен и режим на хранене, с цел да се повлияе на състава на средата, приемаща сперматозоидите:
- богат на сол и беден на калций и на магнезий, ако желаете момче
- безсолен и богат на калций и на магнезий, за да родите момиче.
Този режим трябва да се спазва мн. строго в продължение най-малко на 4 месеца преди зачеването. Не се позволява никакво отклонение от него. Малко са жените, които се решават на подобен режим поради сложността му, а също и поради факта, че може да се стигне до недостиг на важни за организма вещества."

т.е. единствените и много несигурни начини за зачеване на момиченце са:
- сношения 1 - 2 дни преди датата на овулацията
- промивки с р-р на вода и оцет. ! Мн. съмнително, а и опасно т.к. най-вероятно не знаеш рН-то на влагалището, нито необходимата концентрация на р-ра за да го докараш до нужното рН. Възможно е повече да си навредиш.
- спазване на хранителен режим /без сол, богат на калций и магнези/.
Всички останали методи не са научно обосновани и са в зоната на фантастиката Mr. Green

# 20
  • Мнения: 133
Ето това е научно обосновано - промивки с оцет и липса или злоупотреба с калции и магнезии Joy hahaha
Edelia е права - форума е пълен с жени, които искат "някакво" дете и е наглост да се разисква преустановяване на половите контактите ден или два преди овулация  Sad

# 21
  • Мнения: 289
Лекси наистина много сериозни данни е изнесла  Thinking
Пресмятаме половите сношения стриктно около момента на овулацията...
Следим храната какво съдържа /4 месеца преди зачеването!/ - все едно че можем да си подберем зачеването по дата и час...
/нищо че можел да доведе до недостиг на важни вещества този режим/
Следват редица неадекватни промивки, с които е по-възможно да си навредиш, отколкото да постигнеш каквото и да е друго..
И след всичкия този труд, дето сме си направили, ИМА ВЕРОЯТНОСТ да направим момиче примерно.
Ами, ще ме извините, ама и този научен метод дава вероятност за успех точно колкото вероятността да заченеш момче, ако го правиш върху сини чаршафи.
А вероятността да заченеш изобщо, да заченеш момче, или пък момиче,  винаги е към 50%, и то без да правиш нищо  Peace

# 22
  • Мнения: 9 990
Вероятността да заченеш въобще, при здрава двойка в един цикъл е под 50 % даже, ако не се лъжа.Блажени са ония, които си правят децата от раз...още при първият месец опити....
Успех на всички, пък каквото дойде....аз рекламации не бих правила, претенции да имам-още повече...  bouquet

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Подкрепям 100% горния пост на пенелопа + към авторката:
- гледай да заченеш най-здравия и годен за живот плод, пък какъвто пол дойде. Това е моята философия!
Късмет в бебеправенето на всяка  Peace

# 24
  • Мнения: 1 004
Незнам как се правят, сигурно трябва да питаш мъжа ми  newsm78 той само женски прави  Joy
Имам чувството че и 3то да имаме, пак ще е момиче.
Затова аз пък се питам, как ги правите тези момчета?  newsm78
Една мама беше казала, че трябва да сменим мъжа, може и да е вярно донякъде  Sunglasses

# 25
  • София
  • Мнения: 7 242
Защо ли си правих труда да преписвам... newsm78 Добре, че предвидливо го преписах, а не го преразказах с мои думи. Друго си е да говорят с насмешка за Мари-Клод Дьолалие и да я наричат "нагла" - аз съм непричом.
Мисля, че всички сме съгласни, че най-важното е да заченеш здраво дете. В случаят обаче въпросът е "Как се прави момиченце" и съответно аз търся отговор на това, а не преливам в други теми, нито се отнасям с насмешка. Вярвам, че авторката би се радвала както на момиченце, така и на момченце. И да, може да се зачене дете от желания пол - за целта обаче трябва да се прибегне към ИКСИ, което никой нормален човек няма да направи.

# 26
  • Мнения: 1 768
Аz съ6о винаги съм искала моми4енце и си го полу4их Heart EyesДа ми е жива и zдрава и много книги иЗ4етох как се прави...Според таблиците в интернет трябва6е да е мом4е,zна4и са гре6ни.. Wink
Ние правихме секс малко преди овуто винаги и не zнам сега дали е съвпадение или не,но си имаме мома.Да ни е жива и zдрава. Heart Eyes Praynig

# 27
  • Мнения: 59
с любов и много,много желание.То каква е гаранцията,че момичето ще е кротко. newsm78

# 28
  • Мнения: 820
Да влея и аз масло в спора  Grinning. Наскоро четох една теория според която имало зависимост между дължината на фоликулярната фаза и пола на детето заченато през съответния цикъл. При къса фоликулярна фаза се получавали повече момченца, а при дълга момиченца. Аз лично не вярвам в такива сметки и не бих възразила каквото е да е.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 134
Съжалявам много че темата ми стана причина за спорове, още повече че беше в кръга на шегата. Разбира се че ако имам още едно момченце ще го обичам също толкова безгранично както ако имам момиченце. Мотива ми да пусна темата и за задавам такива глупави въпроси беше, че аз лично предпочитам да мисля дали ще имам дъщеричка отколкото да мисля дали ще имам изобщо второ дете. Имам проблеми и шансът за забременея отново е доста по-нисък от този на другите жени, но не искам да мисля постоянно за това. Всеки си има начин да преодолява проблемите и аз лично предпочитам да вярвам отколкото да се съмнявам и ако някой се е подразнил от това още веднъж моля за извинение.

Общи условия

Активация на акаунт