Добрич в радостни игри, чака сняг да завали (20)

  • 17 444
  • 270
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 163
Добро Ви утро и от мен!!! Coffee  food010 kaffeetrmker_2  food010 Coffee
EM4O   а бе вие поне си имате режим за ставане newsm10...и вечер спинкате smile3524.....а ние още сме #Crazy....когато огладнее момата тогава трябва да съм и аз на линия baby.....но както и да е...живот и здраве кагато станем по големи и ние ще сме така.....
...и ние имаме малко сополки...ама дано е само това Praynig
Айде...да оздравявате всички и лек ден... smile3503

# 16
  • Мнения: 166
добър ден и от нас
ние се загубихме малко,защото компа и той хванал вирус и трябваше да го лекуваме ама вече е добре Simple Smile
много лошо,че има много болни.ние все  още сме с кашлица хремата я оправихме ама тая кашлица ни държи месец ужас направо ми се плаче като чуя детенце как кашли.още не съм прочела назад страниците от старата тема ама се надявам да успея
лек и спорен ден на всички

# 17
  • Мнения: 101
Мамчета, имам едно въпросче. На моят Миши ще му избива трето зъбче и от вчера му се спи през 1 ч. Възможно ли е да е от зъбките, не е имал Т, а пък е весел Party

# 18
  • Мнения: 4 392
Добро утро и от мен!
Как така не съм първа цъфнала на компа!?! И то в събота сутринта!  Crazy
Амарена, при кой хомеопат сте? Дали наистина е било грип? Този вид много дълго продължава...не само при нас, както разбирам. Но ако сте оздравели толкова бързо, това е супер!


При д-р Хараламбиева сме. Да, няма съмнение, че беше/е грип. Тя същото ми каза. Не може да е настинка, нито пък от зъби, при тези симптоми.

Явно го хванахме в началото, макар че аз я заведох чак вечерта на доктор (мислех си , че ще успея сама да овладея Т). Но не съм и давала традиционни лекарства, за да не и обърквам имунитета..Може и това да е причината Thinking  Лекарката каза, да продължим още 3 дни с хомеопатичните, но само с по 3 приема. Кашлица все още има, но е къртеща и не ме притеснява толкова. Сякаш страшното отмина. Съветвах се и с Александър от форума и той каза,"че ако хомеопатичното лекарство е подбрано правилно, то действа в посока на жизнената сила. Ако жизнената сила може да си позволи да вдигне Т, лекарството подпомага организма да вдигне Т и да"изпържи вируса". Но ако не организмът не може да си позволи този лукс, и лекарството го подпомага в тази насока. "
Но Т явно не е единственият естествен механизъм за понижаване на Т. Болестта трябва да излезе навън, а не да се подтиска надолу. Традиционните температуропонижаващи средства я подтискат и "развалят"  картината на заболяването. Това последното го казват и някои традиционни лекари. Ако повъщането е такова излизане на повърхността, значи при нас трябва да е излязла. В темата на Александър за грипа имаше случай, в който болният повръща и Т спада...
Извинявам се за дългите писания. Blush 

# 19
  • Мнения: 1 959
Здравейте и от мен.Не бях влизала скоро в този подфорум обаче темичката ви много ми хареса особено снимката на зимен Добрич.Бях забравила колко красиво изглежда.Поздрави

# 20
ZDRAVEITE MNOGO HUBAVA TEMI4KA  DAI BOJE I DA ZAVALI

# 21
  • Мнения: 3 810
HEBMEHTE, защо така  baby , а не така  breastfeeding?
Ние все още сме си така(2- ра картинка)- за информация, с изключение на размера на чашката Mr. Green.
Аз съм си известна тука с убежденията си за кърмене преди всичко, да знаеш! Wink
Amarena и аз съм го чувала това, че организма с вдигане на темп. сам се преборва с вируса и това му е защитна реакция.
И сигурно наистина трябва детето да се остави с температура вместо да се тъпче с бог знае какво, което омаломощава защитните сили на организма...

# 22
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Здравейте и от нас. Ние засега сме добре и се надявам да устискаме фронта.
Амарена кой е този Александър, някой като Бърди ли?

Откъде я извадихте тази снимка, то веднъж само валя сняг?

Мими кир с твоето кърмене може и до първи клас да я докараш. Е признавам едно предимство на кърменето - финансовата страна. Друго удобство не виждам, но всеки знае за себе си.
Ние днес прескочихме до Варна уж да пообикалям магазините за детско столче за хранене, пък в крайна сметка вършихме работа на татито и не успях нищо да видя. Искаше ми се да видя и овлажнителя, за който Чеча писа, ама друг път.

# 23
  • Мнения: 4 392
mimi_kir , аз не само съм го чувала, ами съм и убедена, че е така. И в други източници по алтернативна медицина го пише, не само в хом. литература. Цитирах Александър, защото не ми беше ясно, как ще изтреби вируса, ако не вдигне видока Т, но явно не е задължително Т да е от най- високите. Организмът си знае ! Peace
spinki , не е като Бърди. Той е класически хомеопат, разкрил личността си и даващ консултация онлайн.

# 24
  • Мнения: 3 810
Мими кир с твоето кърмене може и до първи клас да я докараш. Е признавам едно предимство на кърменето - финансовата страна. Друго удобство не виждам, но всеки знае за себе си.

Ааааа, сравнявам двете си деца.
Калина кърмих само 7 м. Пожелавам на всеки да изживее емоциите на дългоърмено дете.
Аз лично не виждам удобство в изваряването и топленето, пък дали не е горещо...Не е за мен и съдбата явно го е разбрала...
Знам, че няма нито да те убедя, нито ще имаш възможност оттук нататък да прокърмиш малкия.
Само ми се ще да осъзнаете, че пропускате нещо не само ефтино, но изключително удобно, емоционално, здравословно- не на последно място, напълно естествено...
Ако имате избор- не се заблуждавайте, че АМ е по- лесно.
Избора означава да имате кърма и от време на време да давате шиши. Така вие, а не бебо избирате АМ.

П.П. Айдеее....какво правя... newsm78 пускам бомба със закъснител.
Ама на! Отвътре ми дойде! Laughing

# 25
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Мими не съм го казала с лоши намерения, просто за бебе над годинка ми се струва малко странно. Ти си знаеш най-добре и със сигуост кърменето си има положителни страни. Но аз няма как да ги знам, защото за мен кърменето е свързано с отрицателни емоции. Иначе наистиа се възхищавам на мамите кърмачки. Peace

# 26
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Някой знае ли какво става с feel_u  или съм го пропуснала в предишната темичка? Излезли ли са от болница? Уж гледах, ама не видях да е писала.
Амарена, чак сега ти виждам питането за яслата от миналата тема (чак днес влизам във форума). Нямам си идея как е градината в Добротица. Имах някакви предубеждения към нея, честно казано, съвсем без особено основание (малко неремонтирана ми изглежда)и пращахме сина в началото в градина в Дружбите. Това не са особено сериозни доводи, признавам си. Да ти е наблизо градината е голямо удобство. За яслата съвсем нищо не мога да кажа. То това ясла ли е след 2,5 години? Не е ли направо първа група? Вие пак като седите на гърне е добре, моята още не съм я слагала. Чакам да се стопли и да и махам памперса. От сина ми знам, че преди 2 години си беше губене на време да го тормозя с гърнето, ама момичетата били по-умни и уж по-бързо се научавали. Дано да оздравявате бързо!
Sof, благодаря за отговора за училището! Почти съм убедена, че ще бъде в хан Аспарух.
Иначе при нас положението от една седмица е на ръба на разболяването. Баткото има хрема и го спрях от детска, но той продължава да си я има без да се влошава или подобрява. Лили много кашля, особено вечер като заспи, но няма температура или хрема. Бебето е добре, надявам се. Все се моля да не се влоши положението и да се разболеят верижно. Понякога имам чувството, че губя напълно контрол върху ситуацията, нещо координацията с три е много трудна, направо като жонглиране. Изпадам в някакви моменти на абсолютна безпомощност... надявам се с времето нещата да влязат в релси поне малко.

# 27
  • Добрич
  • Мнения: 958
HEBMEHTE, защо така  baby , а не така  breastfeeding?
Ние все още сме си така(2- ра картинка)- за информация, с изключение на размера на чашката Mr. Green.
Аз съм си известна тука с убежденията си за кърмене преди всичко, да знаеш! Wink
Amarena и аз съм го чувала това, че организма с вдигане на темп. сам се преборва с вируса и това му е защитна реакция.
И сигурно наистина трябва детето да се остави с температура вместо да се тъпче с бог знае какво, което омаломощава защитните сили на организма...
Всеки сам си знае.
А това за температурата - много зависи каква е тя и колко време се поддържа

Откъде я извадихте тази снимка, то веднъж само валя сняг?
Изрових я някъде от пространството  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 821
Добро утро!

Мими кир с твоето кърмене може и до първи клас да я докараш. Е признавам едно предимство на кърменето - финансовата страна. Друго удобство не виждам, но всеки знае за себе си.
Аз лично не виждам удобство в изваряването и топленето, пък дали не е горещо...Не е за мен и съдбата явно го е разбрала...

подкрепям Peace
това е като вечното дерби Левски-ЦСКА...
лично аз много силно се надявам пак да си кърмя детето, че и по-дълго време...кърмих близо 8м
това удоволствие не бих искала да заменя с изваряването на шишета...
spinki, нищо лично, но финансовата страна на нещата е на последно място...емоцията е по-определяща

А това за температурата - много зависи каква е тя и колко време се поддържа
да наистина....незнам как ще издържа при Т 39 и не се опитам да я сваля Thinking...иначе признавам предимствата на хомеопатията, макар и да не съм запозната достатъчно...
Радена неможа да пребори вируса...3 дена все вдигаше Т...зачерви се гърлото, кашлицата стана по-зле...вече е на АБ Confused
Бъдете здрави!

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 298
Здравейте мами!

И ние се причисляваме към отбора на болните  Cry. Sick......... ,. т.е за сега само каката(която както повечето знаете е злоядо дете сега даже и двете неща , които "обича" да яде и тях отказва ):. Дано да не лепне и малкия Praynig..... , че да гледаш две болни деца никак не е приятно Sad . Не знам как стана newsm78 уж я спрях от детска за да не се зарази, а то май от скитосване с мен по улиците....., а бе не знам болестно си е времето.

Хайде чао !  А пък ако някой е имал злоядо дете и после е прояло да ми каже какви са магическите рецепти за прояждане???????

Общи условия

Активация на акаунт