Сухо влагалище

  • 23 307
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 817
Здравейте, момичета! Аз съм сравнително нова тук. Чета ви от известно време, но така и не съм ви писала. До днес...Имам следния проблем: от известно време правим опити за бебче, но напоследък забелязвам, че влагалището ми е сухо, дои и около дните, в които е евентуалната му овулация. Питам се дали мога да използвам някакви овлажнители, които обаче да не пречат на забременяването.
Благодаря ви и успех на всички, които чакат двете чертички  Simple Smile

Ти искаш ли да забременееш наистина или го правиш заради партньора ти? А отпускаш  ли се по време на кекс и наслаждаваш ли се или само за бебе мислиш? Правила ли си хормонални изследвания? Защото аз имах проблем с подмокрянето и като поядох прясна соя и спрях да мисля за бебета, ми мина и сега все съм си подмокрена Laughing
За това си мисля малко, че е и до настойка! Naughty
Само за протокола-нямах хормонални проблеми, но доктора ми ме подведе и каза да ям соя и аз реших, че наистина тя ще ми помогне и се отпуснах изведнъж с моя любим и нямам проблем от месеци, а соя не съм яла скоро  Mr. Green
Айде и аз си ги искам скоро двете чертички! Че все чакам да ми дадат ок докторите за... EFP

# 16
  • София
  • Мнения: 35 950
Само да вметна.
Соята повишава нивата на естрогените и от там - увеличава ЦС.
Това е когато има проблем с нивата на естрогените, защото ЦС зависи от тях.

Опитай да се отпуснеш и да не мислиш за бебеправене, О и т.н
Мисли само за кекс  Wink

# 17
  • Мнения: 28
Погледнах я аз тази страница на дюрекс, но като бях при доктор Джонгова праз април, тя ми каза, че презервативите в бг за сега са си със спермицидно покритие...И в това съм убедена, че не е измайтапила, защото се оказа, че съм алергична към тия спермицидни и помня, че трябваше да се пазим по друг начин и да внимавам какво пише на кутиите Thinking

А другото прочете ли го? В случая информацията е на ВВС. Мога да я преведа, ако искаш. Има много статии по въпроса, включително на Световната здравна организация, на които нямам причина да не вярвам повече, отколкото на доктор Джонгова. (Сори.) А алергия освен от Nonoxynol-9, можеш да имаш от латекса и други съставки - и на мен ми се е случвало и знам, че колко е неприятно.   Sad
Все пак докторката ти е права за някои марки - като LifeStyles и Troyan, които все още произвеждат презервативи с добавен ноноксинол 9 и те се продават по цял свят. Durex обаче са спрели използването на Nonoxynol-9 преди 2-3 години и не вярвам специално за България да го добавят.  Grinning
Остава само въпросът дали аптеките в България не изкупуват стари партиди, все още в срок. Затова, както казваш трябва да се чете какво пише на опаковките.

# 18
  • Мнения: 28

Ти искаш ли да забременееш наистина или го правиш заради партньора ти? А отпускаш  ли се по време на кекс и наслаждаваш ли се или само за бебе мислиш? Правила ли си хормонални изследвания? Защото аз имах проблем с подмокрянето и като поядох прясна соя и спрях да мисля за бебета, ми мина и сега все съм си подмокрена Laughing
За това си мисля малко, че е и до настойка! Naughty
Само за протокола-нямах хормонални проблеми, но доктора ми ме подведе и каза да ям соя и аз реших, че наистина тя ще ми помогне и се отпуснах изведнъж с моя любим и нямам проблем от месеци, а соя не съм яла скоро  Mr. Green
Айде и аз си ги искам скоро двете чертички! Че все чакам да ми дадат ок докторите за... EFP

Вярно, че е въпрос на нагласа. И аз не мога да се отпусна, когато мисля за бебе, а пък не мога да спра да мисля, защото съпругът ми в дните с най-голям шанс само затова говори и подхожда "делово", което въобще не помага.  Cry Затворен кръг.
 
Пожелавам ти от все сърце двете чертички!!!  Flutter

# 19
  • Мнения: 1 817
Момичета,
пожелавам ви на всички, които искате скоро  EFP !
Аз мисля, че проблемът с нагласата е най-гаден. Но  Naughty нека всички се отпуснат и позволят да им се сбъднат мечтите! А мъжете май са си делови за всичко, но може би трябва да си поговорите за това на вас какво ви се иска той да се държи...
УСПЕХ!
  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 5 285
Напоследък в някои опаковки презервативи, да не им правим реклама, има т. нар. Jelly (или Personal Water Based Lubricant). Чудно ми е дали няма да ти свърши работа? На сайта на производителя пише, че се продава и отделно, но аз лично не съм виждала.

Съставът е: Purified Water, Glyserine, Hydroxyethyl Cellulose, Chlorhexidinedigluconate, EDTA. Написах го, за да може, ако някой да разбира, да "отгадае" какви са тези вещества, т.е. да не би да има и "унищожаващи" плувците, защото ако има такива, няма да е подходящо в случая  Embarassed

# 21
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
В седмичната тема коментираха точно това, и споменаха за някакъв сироп за кашлица с отхрачващо действие, който предизвиквал увеличаване на ЦС.  newsm78
Прочети я, ще го намериш  Peace

# 22
И аз реших да се разпиша, т.к. сухотата ми се случва понякога... Confused Това за сиропа за кашлица го четох и аз някъде, но т.к. бебеправиме, предпочитам да не пия каквито и да е лекарства, особено пък без причина. Не съм сегурна за състава на лубрикантите, затова не желая да ползвам и тях.
Аз решавам този проблем с Intimate Cream на Oriflame - пише, че е гинекологично тестван, овлажнява интимните зони и е подходящ за честа употреба. Открих го случайно - купих си го от приятелка  дистрибутор, т.к. след козметичните процедури по обезкосмяване, кожата ми там е раздразнена. След третиране с този крем кожата се успокоява, щипенето изчезва моментално. Та открих тук търсения ефект като малко след намазване с кремчето там, си легнах при мъжа ми, за да гледаме филмче, той обаче беше така да се каже "в настроение", аз в началото не бях толкова възбудена и кремчето спаси положението - беше страхотно...

# 23
А в случай, че сухотата не е просто резултат от не се дължи просто на липса на възбуда в началото, то тогава в аптеките има "Глайтгелен",  който се препоръчва в такива ситуации Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз съм чувала , че дори препоръчват такива сиропи, напр.Стодал или нещо подобно, което втечнява секретите....не знам доколко е ефективно....

# 25
  • София
  • Мнения: 1 220
 
Цитат
купете си обикновен сироп за кашлица (например Мукосолвaн или който и да е друг, на който пише, че е ОТХРАЧВАЩ) и взимайте по една доза всеки ден, за предпочитане няколко часа преди секс, като започнете от 10-ти ден до деня след като тестът за овулация стане положителен. Сиропът ще помогне всички секрети в тялото ви да станат по-течни, в това число и цервикалната слуз (наистина, не са ли ужасни някои от подробностите, свързани с правенето на бебе).

 Wink newsm78

Общи условия

Активация на акаунт