Резултати след махане на памперса – КОГА?

  • 2 229
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Колко време след махането на памперса видяхте положителни резултати? Решила съм да махам памперса на малкия. Той е готов според мен, защото се стиска и пишка на няколко часа по много, а не както преди често по малко. Но не иска да ми казва, понеже му е сухо с пампата. Ако памперса му пропусне, чак тогава започва да мрънка, че му е некомфортно.  Close И реших, че няма да стане по лесния начин, така, че реших да изчакам да навърши 2г. за по сигурно и биологически да е способен на това и реших да действам. До колкото знам поне 1 седмица, ще има инциденти на дрехите. Но искам всяка от вас да каже как е било с вашите деца? За колко време усвоиха идеята за гърнето а не в гащите?

# 1
  • Мнения: 397
Аз махнах пампата на 1 г. и 4 месеца. Първата седмица е за запознаване с гърнето и чувството за мокро.  Значи първите седмици се въоръжи с много търпение, нерви и свободно време. Трябва постоянно да го дебнеш, и да го молиш на гърнето. Например в началото на 15 мин. след това на 30 и т.н. докато усетиш кога пишка т.е през колко време. Трябва да направиш така, че да му е приятно да седи на гърнето. Дали с играчки, любим филм или др. игри докато е там. След като свърши работата го хвалиш много. Така след време ще знае, че това е вярното. С голямата работа е аналогично. Може би си забелязала, кога я върши. За да я свърши в гърнето в началото ще ти  се наложи бая време да му правиш компания.
Моята щерка разбра какво е аки след един прекаран грип с разтройство и изпоака апартамента  Sick Толкова беше учудена какво прави с дупето си и притеснена, че оттогава не е имало инциденти в гащите.
И последен съвет - веднъж сложиш ли гащите не се връщай към памперса. Пика, ака това е переш и сменяш.
Малко кофти сезон си избрала за процеса обаче  newsm78

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
О, стоенето на гърне не е проблем от 1г. и 6м. го ползва за голяма нужда. (не че казва като има ако, но аз го хващам в повечето случаи, въпреки, че ака по различно време). Стои с часове без проблем. По моя преценка пикае на няколко часа по много. Понякога стои по 1 час на гърнето и то е празно, но испиша ли се, го напълва доста. Вече си стои и сам на гърнето стига да го сложа и да му дам занимавка. Това за връщането към пампата го знам и затова бях решила 1 седмица никакво излизане на вън за да не се налага да слагам памперса. Но ще ми се наложи да ходя по лекари и лични дела, но ще го измисля някак. За сезона, знам, но няма по подходящ, ние цяло лято сме навън. Топло ли е значи сме по цял ден на слънце (като гущерите, печем се редовно, топлината ни разтапя) Единственото време да се задържим в къщи е зимата, затова така реших. В къщи ще е топло, пък и на него ще му е некомфортно като е мокър и ще каже, но дори и да не каже, ще го следя. Ей това търпение най ме притеснява ще издържа ли, но нямам избор.

# 3
  • Мнения: 397
Аз нямах проблем с пишкането в къщи, но навън беше ад - нещеше да се свие за да се изпишка и това е. Стиска до последно и накрая заставаше и се изпишкваше права  Laughing Поне 2 седмици и повече се научи да кляка и пишка, а да си казва поне месец.

# 4
  • Мнения: 53
Ние махнахме памперса на 2,3 м.Три дена се напишкваше.След това реши, че е ужасно мръсна и се научи да казва.А по въпроса с акането-първия ден като и махнах памперса се скри в спалнята и се изака в гащичките.Случайно залитна и падна по дупе,съответно акото се размаза на килима.Приплака ми се,тъкмо изпрания килим беше отново за пране. От там нататъка си казва  и за едното и за другото.Според  мен е добре  детенце да осъзнава какво и къде трябва да прави.
УСПЕХ
П.С: Никога не съм и се карала като свърши белята в гащичките.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Махнах й памперса, когато беше на 1 и 11м., включително следобедния и свикна да си върши работата на тоалетната /с детска дъска/ още на другия ден. И аз се изненадах, че се научи толкова бързо. Даже след няколко дни започна и да си казва, че й се пишка и спрях да я слагам на всеки час.
След няколко седмици махнах и нощния памперс, защото забелязах, че остава сух. 

# 6
  • София
  • Мнения: 626
И аз се замислям за махане на памперса, но мисля, че трябва да изчакам малко да се затопли. Моя син е на 1,8г. Отдавна ака на гърне. Когато му се ака си казва "пъци" и сяда на гърнето. С пишкатето е по-сложно. Когато седи без памперс(понякога не ми дава да му слагам) докато каже "пъци" и е започнал да пишка Rolling Eyes Аз нам, че е хубаво да махнеш памперса отведнж, а в това време не виждам как мог а да го оставая без памперс навън Hug Освен това ходи на ясла. Може би като се позатопли ще си взема седмица отпуск и ще се учим newsm78

# 7
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
На моята принцеса го махнах когато стана на 1,7 месеца просто изчаках времето да се постопли и махнах пампата. Изпускаше се някоко пъти, но за семица се беше научила да казва.  Peace После имаше само инцидентни напикавания и проба дали ще мине номера, ако не казва - естествено не мина номера  Grinning

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Махнах й памперса, когато беше на 1 и 11м., включително следобедния и свикна да си върши работата на тоалетната /с детска дъска/ още на другия ден. И аз се изненадах, че се научи толкова бързо. Даже след няколко дни започна и да си казва, че й се пишка и спрях да я слагам на всеки час.
След няколко седмици махнах и нощния памперс, защото забелязах, че остава сух. 

Ох, браво на вас, дано и при нас стане толкова бързо. Той е наясно къде трябва да се пиша и ака, дори може да ти обясни къде акат и пишат децата и къде го правят възрастните. От може би 4-5 месеца се стиска поне няколко часа и като се напълни мехура тогава се изпишква в памперса и не ми казва. Плаши ме това, че не му пука и бавно схваща (когато няма полза). За акнето го уча вече 6месеца без успех. Не ми казва, усетя ли го че ще ака, му казвам за гърнето и той се стиска докато го сложа и се изаква в гърнето, но не го ли усетя си ака в пампата. Проблема е, че може, но не иска да казва, все му е тая къде ще я свърши работата, още повече, че с памперса остава сух. Close Sad

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Щерката от вчера си сяда сама на гърнето без да ми каже обаче,
от 2-3 месеца я пробвам с гащички, но не смея да настоявам да не се откаже нещо, имахме променлив успех от това да не иска да й сложа памперси да седи на гърнето с часове, до това да не иска да й сваля памперса, като я питам не ми казва, че има пиш.
Миналата седмица беше болна и си беше вкъщи, перях всяка вечер гащи и панталонки, не дава да й слагаме памперс, сега си сяда  и си върши работата сама, преди няколко  дни разбра, че на пъзела не се пишка започна там и се сети ли незнам и аз и си довърши работата в гърнето оттогава си сяда на гърнето.

# 10
  • Мнения: 135
Ами аз да споделя тогава,като  е станало дума.
Ние сме на 1г и 8м.Усетих я,че малко от малко е готова и реших да пробвам.Махнах памперса,когато й се пишка се хваща за гащите  и ме гледа,а когато и се ака ми казва "ако".Следобедният сън го изкарвахме без памперс и си беше суха.Голямият ни проблем обаче  е ,че не иска да седне нито на голямото гърне,нито на малкото.Къде пишка ли- ами права.Всичко е ОК,само където пишка права.Взима си гърнето,отиваме в банята, застава до него и се изпишква .С акото е същото  Shocked
Пробвах една седмица,поне да я науча да кляка,но не иска.Застава си права,разкрачва се и си пишка.
Дайте съвет,ако се сещата за такъв.Правилно ли  е така,да продължавам ли с опитите или да спра.С какво ли не я залъгвах да седне на гърнето,а и на голямото-с мен ,без мен...не става номера.Сяда.но след добре свършената работа.  #Crazy
п.с. знам,че сега е студено,но ми казва детето,да не изпусна момента пък

# 11
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 744
Нямам личен опит, ще изчакам да навърши 2 г. На жената на братовчед ми й отне една седчица. Направо се удивих вчера като я сложи малката 2 пъти на гърнето за периода от 3 часа докато бяхме у тях - изпиша се веднага. Направо съм впечатлена.  Grinning Тя е на 2г.1месец.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
За акнето го уча вече 6месеца без успех. Не ми казва, усетя ли го че ще ака, му казвам за гърнето и той се стиска докато го сложа и се изаква в гърнето, но не го ли усетя си ака в пампата. Проблема е, че може, но не иска да казва, все му е тая къде ще я свърши работата, още повече, че с памперса остава сух. Close Sad

Със акането и при нас беше по-трудно. Всъщност и до ден днешен имаме проблеми - стиска се до последно и вече като няма накъде се изхожда... Rolling Eyes

# 13
  • На небето
  • Мнения: 5 530
За акнето го уча вече 6месеца без успех. Не ми казва, усетя ли го че ще ака, му казвам за гърнето и той се стиска докато го сложа и се изаква в гърнето, но не го ли усетя си ака в пампата. Проблема е, че може, но не иска да казва, все му е тая къде ще я свърши работата, още повече, че с памперса остава сух. Close Sad

Със акането и при нас беше по-трудно. Всъщност и до ден днешен имаме проблеми - стиска се до последно и вече като няма накъде се изхожда... Rolling Eyes

На моя приятелка сина е почти на 3г. и още ака където свари, само за пишането казва. Ака по килими, докато играе висящ от столове и секции, смъква гащите и където падне, после и го носи в ръчичка. Акането най ме плаши, може би затова не посмях до сега да го махна памперса. Малко съм гнуслива и не знам как ще пера наакани гащи.  Sick Побиват ме тръпки само от мисълта.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 8 943
Проблема е, че може, но не иска да казва, все му е тая къде ще я свърши работата, още повече, че с памперса остава сух. Close Sad [/b] [/color]
Тогава махаш памперса, за да види какво е да си мокър  Wink
Авариите при нас бяха 1 седмица, на 2 г. и 2-3 месеца беше. По Нова година бях отпуска и използвах момента.
В началото (ден-два) задачата ти е да следиш интервалите на пишкане и ако успееш да смъкнете гащи навреме (удобни и бързи на ластик). Е ще има пикане по пода - няма начин. Моя даже и на леглото пикаеше - просто не прави трагедии (за себе си дори) и ще бъде по-лесно.

Дайте съвет,ако се сещата за такъв.Правилно ли  е така,да продължавам ли с опитите или да спра.С какво ли не я залъгвах да седне на гърнето,а и на голямото-с мен ,без мен...не става номера.Сяда.но след добре свършената работа.  #Crazy
п.с. знам,че сега е студено,но ми казва детето,да не изпусна момента пък
Предложи й над леген, ако трябва над мивката я дръж (ако изяви желание), покажи как "произведението" отива в тоалетната чиния, научи я да пуска водата.
Щом пишка и ака в банята - пак е нещо.....представи си да го прави където й скимне, не я спирай.

# 15
  • Мнения: 8 505
Резултатът беше налице веднага.Но тя сама си махна пампарса и отказа да го слага повече.Следобедите не съм и слагала памперс,само нощем,но тя и тогава се будеше,за да пишка в гърнето.На петата нощ и махнах памперса,просто нямаше смисъл от него.Но се разделих със спокойния нощен сън за няколко месеца,докато свикне да устисква до сутринта.

# 16
  • Мнения: 1 446
На 1г.8м. научи се за месец с пишкането. Акането е още зор.

# 17
  • Мнения: 656
Махнах памперса когато дъщеря ми беше на 2 год. резултатът дойде след 5 дни, изобщо не съм очаквала че толкова бързо и лесно ще се научи да си казва и да не се напиква, изчаках още около 10 дни и и махнах и нощния памперс, напика се само първата нощ и оттогава не съм имала проблеми.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
На моя приятелка сина е почти на 3г. и още ака където свари, само за пишането казва. Ака по килими, докато играе висящ от столове и секции, смъква гащите и където падне, после и го носи в ръчичка. Акането най ме плаши, може би затова не посмях до сега да го махна памперса. Малко съм гнуслива и не знам как ще пера наакани гащи.  Sick Побиват ме тръпки само от мисълта.

Калина си се изхожда на тоалетната, но трудно се разделя със "съкровището"... Wink

Общи условия

Активация на акаунт