Я всеки да си каже бисерът от днес,който бебчо е изтръсил!

  • 3 618
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 345
моя син преди малко изръси тати кукулигууу т.е. тати е кукуригу явно от някъде го е чул ама не от нас двамата newsm62

# 16
  • Мнения: 1 149
Аз му казвам:
Ти си бебче!
Той ми отговаря:
Не, аз съм руса жаба! Shocked
Това е защото му казвах на "мама русото жабче".
Явно при него рус е равен на сладък
Защото ми изръси в пристъп на нежност
"руса мама", а аз съм много далече от руса. Grinning

моя син преди малко изръси тати кукулигууу т.е. тати е кукуригу явно от някъде го е чул ама не от нас двамата newsm62

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Те са толкова много на ден, че не ги помня, сещам се за няколко. Примерно, аз му казвам ти си бръмбър, а той ми казва, „ти си паяк” или „ти си аграчка коли” (в превод ти си кола играчка) всеки път инпровизира снова дума. Или гледа снукър, и майка ми му казва това е снукар, той казва; „не това топка е”, тя обяснява, че самата игра се казва така също като футбола, но той продължава убедено да и казва „, не снукар, топка е, казах.” Приспива го баща му и той явно иска приказка и започва „имло адно време, адин кола...” и чака да продължиш. Или най честото, което го казва по сто пъти на ден е: „дай, моляте, дай сок, веднага, казах.” И като го получи казва „богодаря” (в превод благодаря). Което само по себе си е много противоричиво. Другото което се е научил е „аста ла виста бейби” (от филма с Арнолд „Терминатор”) и го казва с удебелен глас и страшен поглед (сбръчкал вежди), да паднеш от смях. Ох за сега не се сещам за други, но той отвори ли очи и започва да говори и докато заспи не спира дори на сън говори. Снощи докато спи изръси „пусни ме долу” не знам какво е сънувал.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 345
ей сега се сетих и за друг не е днешен де.АЗ му казвам да си пие млякото,че баба меца идва да го изпие.А той отговаря баба меца пие кола. Е с баща му сме се смяли със сълзи като го изръси rotfImbo

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз се сетих, ама забражих да пиша. Вчера го нахранихме и му даваме банан и му казваме "хайде сега и десерта", а той ни казва "не, е десерт, банче е." hahaha  Joy

# 20
  • София
  • Мнения: 6 561
когато се карам "Не говори ми така , защото ти си печена"
Няма да си събирам играчките, защото ще дойде майката и ще ги събере
( т.е. аз)
Тати, а ти защо не си си махнал и тая брада ( сочейки космите по гърдите на мъжа ми)  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Мама носи розови гащи, защотооооо... носи розови гащи  Crazy
Като стана голяма ще имам пръстенчета и на мама цицитиииии.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 345
ето и нашия днешен бисер. Сменяме памперса а той учудено гледа пишлето и вика еее голяма питка превод пишка поогледа още малко и вика итам да я гушнааа т.е. искам

# 22
  • София
  • Мнения: 819
Хаха, много забавна тема, браво! От Стела любимия ми бисер е от морето, нали може? Та, чичо и вика "Мише, сега искаш ли приказка?", тя "Дааааааа", и същевременно копаят дупка до Китай (историята се развива на плажа). Почва Николай да разказва, ентусиазиран, за Шаро и кравата Спаска, ама вече над 10 минути, Стела го гледа в очите много внимателно и по едно време му казва с най-сериозния тон "Абе, ти още ли приказваш, бе?". Е, честно, целия плаж падна от смях Laughing

# 23
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
вече втори ден теди е в смесена група с други госпожи,понеже има много болни и липсващи деца.вчера я питам къде е г-жа минчева ,а тя ами на работа.аз и викам,че тя не работи ли тука.неее е отговорът.после я питам , а г-жа вълкова ,къде е -ами тя е в болницата да я боцкат.аз притеснена вече ,викам защо бе мамо.ами тя ще има бебе и затова е в болницата.щях да падна,тя госпожата внуци вече ще има, а пък нашата теди си ги измисля,понеже аз скоро бях в болницата и оттам теди прави асоцияции.

# 24
  • Мнения: 550
Днес за пореден път се опитвам да му сложа капките в нослето,а той:"Вече нямя буби,избягаха!Аааа,стига вече!

# 25
  • Мнения: 150
1. Питам г-жата в детската, дали е кашлял днес и тя ми казва, че не го е чула да кашля. А той: "Е как!!! Аз кашлям, като стадо антилопи!"
2. Вчера сготвих една супа, която меко казано не беше сполучлива. Питам Алекси, дали му харесва и той "Ами, малко ми е отровна". Разбира се веднага я изхвърлих и му дадох нещо друго.
Друго не се сещам, въпреки че са постоянни бисери. Вече говори съвсем добре, но понякога изръсва такива епитети, че ти пада шапката.

# 26
  • Мнения: 8 917
Ние жените имаме "буби", а татко има "пипка" - и вчера Гери започва - Гери имам буба, мама има буба, тати има пипка....Гери има пипка... и аз - Гери е момиченце и има буба. няма пипка...а тя :купим пипка Mr. Green

# 27
  • Мнения: 814
Днес гушкам бебе Ема/ на 11 м.и 2 седмици/ и я питам:" искаш ли, бабче, вече на спинкаш", на което получавам категоричен отговор:" ньеее"  #Crazy !Направо паднахме с майка й от изненада!

# 28
  • Мнения: 3 323
Моя син не е бебче, но ги ръси едни...
Първокласници сме , ама още сме си дребосъци...
Пише нашия срички и за да направи асоциация го карам да ми казва думи започващи с тях , разбира се трудно е и помагам с подсказванки... Та - сричката е бо - казва той бонбони, ботушки... " А, като влизаш в банята - какви са ти краката?" питам го, той отговаря -"Мокри!" , "Не, казвам преди да влезеш в банята - какви са?" - този път той е сигурен че е познал и смело заявява - "Студени!", "Не, като си събуеш чорапите - какви са?" настоявам аз - той вече абсолятно уверено отговаря на мига -"Мръсни!" . Излишно е да казвам че думата е "боси" - нали...
Много бисери са ръсили мойте, но се забравят... Големия като ходеше на детска и лелята беше многодебела, ама мноого. Та разказва ми той нещо за нея и "...дебелата леля..." - "Не се казва дебела - едра" - поправям го аз, това се случва на вратата на детската... В това време жената си тръгнала и минава покрай нас . "Довиждане, едра лельо!" крещи превъзпитания мой син...

# 29
  • Мнения: 4 156
Аз се сещам за 2 случки.
Първата беше, когато искаше нещо да му се купи и аз му казах, че нямаме пари за него, а той отговори - ми хайде да отидем в магазина и да си купим пари.
Второто е свързано със списанието Мечо Пух.
От там се беше научил да казва - Боже, боже.
Приличаше ми на стара баба, когато казваше - боже, боже наистина ли вали сняг и тн.

Общи условия

Активация на акаунт